עורכי הדין שחייבים להכיר 2016 עו"ד גיל קראוס

"תעריכו, תיהנו ותמצו את השגרה, כי לצערנו, אין לדעת מה יוליד יום..."

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד גיל קראוס
עו"ד גיל קראוסצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק
עו"ד גיל קראוסצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק

ניהול והפקה: משפטיפ

עורך-דין גיל קראוס עוסק בתחום הנזיקין בדגש על נזקי גוף בתאונות שונות ובתחום הביטוח ומיצוי הזכויות מול הביטוח הלאומי וגופים נוספים במדינת ישראל

את שירותו הצבאי החל עו״ד קראוס בממר"ם, בתחום המחשבים, ומהר מאוד הבין כי עם כל הכבוד לתחום המחשבים והמספרים הוא איש של אנשים המוקסם מהאינטראקציה עמם ומהרצון לסייע להם: ״אחי, שגם הוא עורך-דין, נהג לספר לי אודות מקרים משפטיים מרתקים, עובדה אשר ללא ספק תרמה וכיוונה אותי לבחור במקצוע".

עו"ד קראוס התמחה במשרד "אילון, אגרט ושות', עורכי דין", הממוקם במתחם הבורסה ברמת-גן, שם עבד כטרום מתמחה כבר מסוף השנה הראשונה ללימודי המשפטים ולאחר מכן כמתמחה וכעורך-דין שכיר. לימים, התפצלו השותפים במשרד ועו״ד קראוס מצא עצמו מצטרף, כשותף, למשרד ששינה את שמו ל״אגרט, קראוס עורכי דין״ הממוקם במרכז תל-אביב.

"רוב האנשים בהם אני מטפל שרויים במצוקה קשה, כשביום בהיר אחד, שגרת חייהם השתנתה ללא היכר עקב פגיעה בתאונה או מחלה בה חלו. הליווי האישי והצמוד עליו אני מקפיד עוזר להם לעתים אף יותר מסיוע כספי".

עו"ד גיל קראוסצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק

במקביל לעיסוקו בתחום הנזיקין כעורך-דין משמש עו״ד גיל קראוס סגן יו"ר ועדת נזיקין ויו"ר ועדת תאונות דרכים בלשכת עורכי הדין מחוז תל-אביב, מנהל פורומים נזיקין וביטוח באתר "הפורומים המשפטיים" וכן מלווה עמותות חולים שונות באשר לזכויות חברי העמותה מול מוסדות שונים במדינה.

"רוב האנשים בהם אני מטפל שרויים במצוקה קשה, ברמה כזו שביום בהיר אחד, שגרת חייהם השתנתה ללא היכר עקב פגיעה בתאונה או מחלה בה חלו. הליווי האישי והצמוד עליו אני מקפיד, עוזר להם לעתים אף יותר מסיוע כספי ואין דבר יותר משמח מלהצליח להשיג לאדם תשלום פיצויים, המשקף, עד כמה שאפשר, את הסבל הגדול שחווה. כספים שיכולים לסייע לו להתגבר ולו במעט, על הפגיעה באורח החיים שנגרמה לו ולסביבה הקרובה.
לדוגמא, לפני כעשור, טיפלתי בתיק תאונת דרכים בו נפגעה אישה שהתלוננה במשך שנים על כאבים ומגבלות פיזיות רבות. למרבה הצער, אף אחד מן הרופאים שטיפלו בה לא הצליח למצוא מזור לכאביה. בשלב מסוים, העלו בפניה את האפשרות שהיא סובלת ממחלת הפיברומיאלגיה – מחלה ראומטית שגורמת בין היתר לכאבים מפושטים. הייתה זו תקופה שהקשר בין פגיעה פיזית ובין התפתחות המחלה טרם היה מוכר בעולם המשפט".

"לאחר מאבק ארוך  שכלל הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי, הכיר בית המשפט בקשר הסיבתי שבין הפגיעה ובין התפתחות מחלתה ופסק לה כפיצוי, סכום כסף משמעותי. היה זה אחד התיקים הראשונים בהם הכיר בית המשפט בקשר זה ומאז הלכה והשתרשה ההכרה בקשר הסיבתי, וכיום מצויה היא בפסקי דין רבים״, מסביר עו״ד קראוס.

"אני יודע בוודאות שכדי להיות עורך דין טוב באמת, יש הכרח לשלב בין מקצועיות ורגישות. בתחום בו אני עוסק, הדבר בא לידי ביטוי באופן מובהק ולכן, אני ניגש ומטפל בכל תיק כאילו קשור בו אדם המוכר לי אישית. רק כך אפשר לנצח ולנהוג באופן האישי והרגיש ביותר".

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"