עורכי הדין שחייבים להכיר 2016 עו"ד אמיר זבולון

״אנושיות ורגישות הן הפתרון כמעט לכל משבר״

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד אמיר זבולון
עו"ד אמיר זבולוןצילום: צילום: אלי מעייני ויונתן בורק

ניהול והפקה: משפטיפ

עורך הדין אמיר זבולון עוסק בדיני משפחה וירושה, גישורים במשפחה וניהול אפוטרופסות, עזבונות ונאמנויות משפחתיות

עו״ד זבולון הוא המייסד והבעלים של ״משרד עורך-דין אמיר זבולון״ אשר החל לפעול בשנת 2006 והפך למוביל בתחומו. הוא עוסק בניהול תיקי גירושין וסכסוכי ירושה וכן בגישור ובבוררויות בתחום דיני המשפחה. הוא משמש חבר בועדת דיני משפחה בלשכת עורכי הדין ובעבר אף שימש כחבר ברשימת הבוררים במוסד לבוררות של לשכת עורכי הדין, כשזה היה פעיל.

המשרד חרט על דגלו את החשיבות שבעשייה התנדבותית עניפה למען הקהילה וסיוע למיעוטי היכולת והוציא סיסמא זו מן הכח אל הפועל בפעילות התנדבותית שבועית.

משרדו של עו״ד זבולון חרט על דגלו את החשיבות שבעשייה התנדבותית עניפה למען הקהילה וסיוע למיעוטי היכולת והוציא סיסמא זו מן הכח אל הפועל באמצעות פעילות התנדבותית שבועית.

עו"ד אמיר זבולוןצילום: צילום: אלי מעייני ויונתן בורק

עו״ד אמיר זבולון התמחה בבית המשפט לענייני משפחה ולדבריו: "הדברים החשובים ביותר שלמדתי בהתמחות היו שיש לבחון את התיק על הסוגיות שבו ביסודיות ובאנושיות, לנסות "להיכנס לנעליו" של כל אחד מן הצדדים ולהשתדל לזכור תמיד, שאחרי הכל, אנו עוסקים בדיני נפשות. עוד למדתי, כי יש לתת את מלוא תשומת הלב לכל פרט ופרט, גם כזה הנראה שולי ולהיזהר שלא להיגרר להנחות אשר על פניו, מצטברות למסקנה המסתמנת כנכונה, אך עלולה להיות מוטעית ומשוללת כל יסוד".

"מה שהפך אותי עו"ד והפגיש אותי עם התחום היו החיים עצמם. בתקופת שירותי הצבאי, כחייל סדיר, החליטו אחי וגיסתי להתגרש. אחי, היה אב לתינוק בן מספר שבועות ואני החלטתי ללוות אותו בתהליך הגירושין ולהיות לחלק בלתי נפרד ממנו. החשיפה לתחום עוררה את סקרנותי והותירה בי רושם עז כשלאלה הצטרף הרצון לסייע לאנשים הזקוקים לתמיכה עת חווים הם משבר באחד מן הרכיבים החשובים בחייהם - הרכיב המשפחתי, הרגיש כל כך" מסביר עו״ד זבולון.

בתשובה לשאלה במה היה עוסק אלמלא היה עורך דין עונה אמיר כמעט ללא היסוס שהיה בוחר להיות מורה או פסיכולוג: ״הייתי משלב את עיסוקי באחד מן המקצועות הללו עם אהבתי לאמנות. אבל בסופו של יום, אני מאושר ושבע רצון מהעיסוק בו בחרתי. אני אוהב את תחום דיני המשפחה אהבת נפש ורואה בכל תיק אותו אני מנהל כ-״מכונן״. לקוחותיי, נשים וגברים כאחד, חודרים ישירות אל ליבי. אני משקיע בכל תיק את מיטב זמני ומרצי, ללא גבולות ובלי מעצורים. הנחישות והרצון לסייע, להקל על המשבר ולמצוא פתרון שיאפשר לתקופה קשה זו לחלוף עם מינימום של כאב, הם נר לרגליי והם שמאירים לי את הדרך״.

"החלק הלא פשוט בתחום הוא החשיפה לרפש אותו מטיחים מי שהיו, עד לא מזמן לבני זוג, האחד בשני, למרות שחלקו חיים משותפים, גידלו ועדיין מגדלים ילדים, כל זאת מבלי לחשוב על העתיד לבוא ועל היום בו תרגענה רוחות המלחמה והם ימשיכו את חייהם האישיים בנפרד, בעוד שאת ילדיהם, עדיין יגדלו במשותף".

"אני מאמין ומנסה לגרום ללקוחותיי לראות את התמונה כולה ולזכור כי מדובר בבני אדם, ברגשות, בילדים ובחיים שלמים אותם יש לחיות על אף המשבר שפקד את המשפחה ושתמיד חשוב לנשום עמוק ולא לפעול בפזיזות ומבלי להפעיל שיקול דעת הנובע ממחשבה על הילדים וטובתם, ומתוך רגישות למצב החדש אליו נקלעה המשפחה".

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"