עורכי הדין שחייבים להכיר 2016 עו"ד אלעד פלפל

"ישראלים אוהבים לשחק, אך שונאים להפסיד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד אלעד פלפל
עו"ד אלעד פלפלצילום: צילום: אלי מעייני ויונתן בורק

ניהול והפקה: משפטיפ

עו״ד אלעד פלפל ממשרד ״ברנע ושות'״ מייצג חברות בתחום שוק ההון והרגולציה הפיננסית

יותר מכל, מאופיין תחום שוק ההון בדינמיות ובדרישה ליצירתיות, כך שייצוג חברות מפוקחות, העוסקות בגיוס הון, במסחר אינטרנטי ובניהול כספי לקוחות, מחייב הבנה עסקית לא פחות משדורש הבנה משפטית. במדינה בה "הלקוח תמיד צודק" תפקידו (הלא אחת, כפוי טובה) של עורך-הדין פלפל הוא ייצוג חברות, עת נדרשות הן להתמודד עם תביעות מצד לקוחות שהפסידו את כספם והתנהלות מול הרגולטור.

עו"ד אלעד פלפל נולד למעשה, לכתלי בית המשפט, עת שימש אביו המנוח שופט ונשיא בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע. את מרבית ילדותו בילה בלשכות שופטים הכותבים פסקי דין "מסביב לשעון". כשנשאל מדוע בחר במקצוע עריכת הדין ענה פלפל כמעט ללא היסוס: ״המשפט נמצא בכל תחום בחיינו והוא עולם ומלואו. עולם המשלב אלמנטים של צדק, כוח, ידע ועסקים וכל אלה מרתקים בעיני״ והוסיף כי אחד ממקורות ההשראה שלו הוא ד"ר צבי גבאי, עו"ד מוביל ומוכר בתחום הרגולציה הפיננסית.

עו״ד פלפל נולד למעשה, לכתלי בית המשפט, עת שימש אביו המנוח שופט ונשיא בבית המשפט המחוזי בב״ש. את מרבית ילדותו בילה בלשכות שופטים הכותבים פסקי דין "מסביב לשעון".

עו"ד אלעד פלפלצילום: אלי מעייני ויונתן בורק

"עוד במסגרת התמחותי, זכיתי ליטול חלק, ולהיות לאחד מאנשי צוות במשרד אשר ייצג את אחד הנושים בהליך הסדר ו-"תספורת" שנכפו על חברה ציבורית ענקית. הסדרים כאלה ממחישים, פעמים רבות, את הדילמות במשפט העסקי - מצד אחד, כעורכי-דין, אנו מעוניינים להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוחות שלנו וכך גם מחייב הצדק - כי מי שלקח הלוואה מהציבור, צריך להחזירה במלואה. מאידך, בהתבסס על חשיבה עסקית וקרה יותר, יש להבין שגישה כוחנית, אשר אינה מתפשרת, עלולה "לשפוך את התינוק עם המים" ולהביא לפירוק חברה, כך שלא פעם, נכון לשקול הגעה לפשרה על בסיס "תפסת מרובה - לא תפסת״. לעולם לא אבין גישה חמדנית של חלק מעורכי-הדין ורצונם לעוות את הוראות הדין עבור האינטרסים של לקוחותיהם ו/או שלהם עצמם. אחד העקרונות החשובים במשפט המסחרי הוא קשר רציף עם לקוחות ומציאת פתרונות יצירתיים עבור ענייניהם בזמן אמת - פתרונות שיאפשרו להם מחד, להמשיך ולקיים שגרת עסקים תקינה ומאידך, לפעול תוך צמצום חשיפתם למינימום תביעות משפטיות. בד בבד, אני מאמין שלעורכי-דין, חובה מוסרית כלפי הציבור הרחב".

"למרות שהעיסוק בתחום עריכת הדין מתיש, קשה ולרוב בלתי מתגמל, הוא מעניק לבוחרים לעסוק בו, תחושת סיפוק גבוהה״. ובשורה התחתונה, מסכם פלפל: "אין קיצורי דרך לעורכי-דין צעירים. מי שאינו מעוניין לעבוד קשה - עדיף לו שיבחר לעסוק בתחום אחר".

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"