בנק דיסקונט דרשה מאישה בת 80 להשיב סכום של כ-1.3 מיליון שקל, לאחר שהקשישה חתמה על ערבות בנקאית לטובת נכדתה שפתחה עסק. הקשישה לא ויתרה, ניהלה מאבק משפטי קצר מול הבנק ולבסוף נסגר העניין בפשרה של כ-600 אלף שקל.

ישראל ליברובסקי
ישראל ליברובסקי

באחד הימים קיבלה הקשישה מכתב דרישה מהבנק שדרש ממנה להשיב לבנק 1.3 מיליון שקל. הקשישה טענה כי הסכום עליו הוחתמה היה רק כמחצית מדרישת הבנק, הגישה תביעה בה טענה כי הוחתמה על הלוואה של 450 אלף שקל בלבד. היא אף קיבלה מכתב מהבנק – בזמן ניהול המשפט – לפיו החוב שלה הוא כחצי מיליון בלבד. לאחר מכתב זה, הסכים הבנק לסגת מדרישתו המקורית ובהסכם פשרה נקבע כי היא תחזיר כ-600 אלף שקל בלבד.

מכתב התביעה שהוגש, עלה פקידת הבנק החתימה אותה על מסמכי ההלוואה בסך 450 אלף שקל, וזאת למרות שהתובעת לא יודעת לקרוא ולכתוב. עוד עלה מהתביעה, כי העסק שפתחה נכדתה לא הצליח להתרומם ובתוך מספר חודשים הפסיק לעמוד בהחזרי התשלומים. או אז פנה הבנק לסבתה בדרישה לשלם 1.3 מיליון שקל עבור חובות העסק.

בהתערבות עו"ד ישראל ליברובסקי, ממשרד ויור-ליברובסקי, שבדק את ההסכם התברר כי הקשישה הוטעתה לחשוב כי חתמה על ערבות להלוואה אולם בפועל היא  הוחתמה על שטר משכנתא בגובה כ-1.3 מיליון שקל.