תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

החברה בה אתם עובדים בקשיים כלכליים? אלה הסימנים המזהים

עובד עם כיס ריק
Dreamstime

הפיטורים האחרונים בנגב קרמיקה, בטבע ובעוד חברות ישראליות גדולות צריכות להדליק אור אדום לכל עובד * עו"ד חיות גרינברג, מומחית לחדלות פירעון המייצגת עובדים רבים ולאחרונה ייצגה את עובדי גלובוס מקס, HIGH Q, אור סיטי נדל"ן, הפועל ת"א ועוד, מעניקה עצות זהב לעובדים שעלולים למצוא עצמם באותו המצב 

מה הם הסימנים המקדימים לקריסת חברה?

עו"ד חיות גרינברג
אילן ספירא

"בשנים האחרונות נוצר מצב לפיו העובדים הם האחרונים לדעת את מצבה הפיננסי של החברה בה הם עובדים, אלא רק לאחר ששכרם החודשי מתעכב עד כדי כך שהחברה פונה להליכים משפטיים ומבקשת הקפאת הליכים. אולם ישנן מספר נורות אזהרה שצריכות להידלק אצל עובדים בשלב מוקדם יותר, לפני הקריסה הכלכלית, בכל הקשור לחוסנה הפיננסי של חברה או המעסיק עצמו. הסימנים הם:

1. תשלום השכר מעוכב מעבר למועד האחרון בו הוא צריך להיות משולם (תשלום שכר העובדים משולם במזומן

2. תשלום שכר העובדים משולם באמצעות המחאות סחירות של לקוחות  או באמצעות נטילת מזומן מקופת החברה.

כיצד העובד יכול לזהות את הסימנים ולהתכונן לאפשרות של קריסתה של החברה?

"כאשר עובד מזהה שמקום עבודתו נקלע לקשיים, באפשרותו לפנות את המעסיק ולבקש לקבל הסברים על מה שקורה. חשוב לציין, כי מעסיק שנקלע לחדלות פירעון אינו שם בראש מעייניו את טובת העובדים אלא את שרידותו של העסק אותו הוא מנהל. לכן, חשוב לשים לב לדברים שנאמרים ע"י המעסיק, חשוב שיהיו מגובים בכתב (מכתב, דוא"ל) ורצוי גם להתייעץ עם גורם מקצועי חיצוני, שיודע לנתח את סימני האזהרה שפירטנו".

לחברה בה אני עובד ניתן צו הקפאת הליכים ולא שולמה לי משכורת. מהן זכויותיי במקרה כזה?

"הליך הקפאת הליכים הינו למעשה "הליך הגנה מפני נושים", כאשר כל ההתחייבויות שיצרה החברה עד למועד מתן הצו, מוגדרות כ"חוב עבר", אותו יש לשלם רק בתנאים מסוימים ולפי סדר העדיפויות הקבוע בדין (נושים בעלי שעבודים ספציפיים, נושים בדין קדימה וכו').

מאחר שעובדים הינם נושים בעלי מעמד מיוחד, ברור כי ללא הירתמותם של העובדים להצלחת ההליך וקבלת שיתוף פעולה מצדם, לא תהיה תוחלת להליך הקפאת ההליכים. לכן, נדרשים בדרך כלל בעלי התפקיד שמונו על ידי בית המשפט, לשלם לעובדי החברה מקדמות על חשבון חוב השכר כלפיהם. חשוב להדגיש, כי במהלך תקופת הקפאת ההליכים כל ההוצאות השוטפות של החברה, לרבות שכר העובדים, הן בגדר "הוצאות הקפאה" המחויבות בתשלום במועד ע"י בעלי התפקיד.

"למרות זאת, לעובדים בחברה שניתן בעניינה צו הקפאת הליכים, שמורות כל הזכויות לתבוע את רכיבי שכר שלא שולמו, כגון: פיצויי פיטורין, דמי הודעה מוקדמת, פדיון ימי חופשה, תשלום ימי הבראה וכו'. כל התשלומים הללו ישולמו לעובדים עפ"י תנאי הסדר הנושים, שיגבש הנאמן שמונה לחברה.

"עובד המעוניין לעזוב חברה שניתן בעניינה צו הקפאת הליכים, רשאי לעשות כן וזכויותיו שמורות לו, לרבות קבלת מכתב פיטורין או מכתב סיום העסקה בשל הליך הקפאת ההליכים. מכתב שכזה מוכר, בתנאים מסוימים, ע"י המוסד לביטוח לאומי כמזכה בקצבת אבטלה ללא צורך בתקופת אכשרה, בכפוף להוראות חוק הביטוח הלאומי".

מה ההבדל בין הליך פירוק לבין הקפאת הליכים, בהתייחס לזכויות העובדים וקבלת גמלה מתאימה מהביטוח הלאומי?

בכפוף לתנאים ולמגבלות הקבועות בחוק הביטוח הלאומי, כל עובד "מבוטח" במוסד לביטוח לאומי לקבלת גמלת "זכויות עובדים" בגין אי תשלום רכיבי שכר שונים, הכוללים, בין היתר, שכר עבודה, פיצויי פיטורין, ימי חופשה, הבראה, דמי הודעה מוקדמת וכו'. תנאי לתשלום גמלה זו הינו שניתן צו פירוק לחברה, כאשר כל עובד נדרש להגיש תביעת חוב מטעמו, המפרטת בצורה מנומקת ופרטנית את זכויותיו השונות שטרם שולמו.  נכון להיום סכום התקרה הקבוע לתשלום גמלה לעובד הוא 112,494 .

במקרים מסוימים, הליך הקפאת הליכים מסתיים בהסדר נושים מבלי שניתן צו פירוק ואז זכויות העובדים ישולמו מקופת הסדר הנושים (למשל כמו במקרה של מגה, אורתם סהר). זאת, להבדיל מהליכי הקפאת הליכים המסתיימים במכירת פעילות החברה ונכסיה, כאשר בתום הליכים אלו מוגשת בקשה פורמלית לפירוקה ואז ניתן להגיש את תביעות העובדים לתשלום למוסד לביטוח לאומי (כמו למשל במקרה של קב' הפועל ת"א, קבוצת אדמה, HIGH Q).

כתבות שאולי פיספסתם

*#