תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

איך מעבירים את העסק המשפחתי לדור הבא

משפחה זה עסק מסובך, ועסקים משפחתיים זה עסק מסובך עוד יותר. מעת לעת מגיעים לכותרות מקרים של סכסוכים מרים בין בני משפחה בחברות ציבוריות או בחברות פרטיות גדולות, ולעתים קרובות – על רקע פטירת המייסדים. כך למשל, הסכסוכים במשפחות עופר, זוגלובק, סמי שמעון, אייזנברג, מוטי קירשנבאום ועוד רבים וטובים.

משפחה בפארק עם תינוק
Dreamstime

במשרד עורכי הדין בן ארי, פיש, סבן ושות', המתמחה בין היתר בצוואות, ירושות והעברה בין דורית, קיימו לאחרונה כנס גדול בנושא "עסקים משפחתיים" בהובלת ראש המשרד עו"ד רחל בו ארי, ועו"ד ערן אלוני, מנהל המחלקה המסחרית. הכנס הוא תולדה של צורך של משפחות להעביר בצורה נכונה את העסק המשפחתי לדור השני וכיצד למנוע סכסוכים.

עו"ד רחל בן ארי

לדברי עו"ד בן ארי, "כאשר פורצים סכסוכים בין שותפים בעסק "רגיל", יש כמובן משקעים רגשיים לא פשוטים - כעס, אכזבה, קנאה, אפילו שנאה. אבל כאשר אלה קורים בתוך המשפחה, צפים ועולים רגשות עזים, שמקורם בכלל לא קשור לעסק, אלא במערכת היחסים בתוך המשפחה. קנאה בין אחים על רקע תחרות על אהבת ההורים, למשל. או תחרות בין אב לבנו שמיטב הפסיכולוגים יתקשו לפענח את טיבה. כך גם בין בני זוג המנהלים עסק שיכול לשגשג, אך סכסוכים ביניהם על רקע אישי וזוגי, מאלצם אותם להפריד כוחות, דבר שלעתים תכופות גורם לקריסת העסק".

מהן המשמעויות, מה החשיבות, כיצד עושים זאת נכון?

"הבעיה הגדולה ביותר בעסקים משפחתיים היא – כמו גם בהרבה משפחות ללא עסקים – היעדר תקשורת. פשוט בוחרים לא לדבר על הבעיות ולטאטא אותן מתחת לשטיח, עד שהן פורצות החוצה ברעש גדול, שעלול להביא אף להתמוטטות עסקים מצוינים.

עו"ד ערן אלוני

"כדי למנוע מראש בעיות מסוג זה יש להשקיע מאמץ בפתרון מערכתי, שתוקף את הנושא מכל היבטיו, במטרה להגיע ל"אמנה" – הסכם בין משפחתי מסודר הצופה פני עתיד; תקנון חברה שיבטיח שכל מה שמוסכם מעוגן מבחינה משפטית; הכנת צוואה מסודרת שתואמת את ההבנות המשפחתיות; התייחסות להיבטי המיסוי כדי למנוע "תאונות מס". התהליך צריך להיות מלווה בבחינה של ההיבטים האסטרטגיים (לאן רוצים להגיע?), הארגוניים, המשפטיים, החשבונאיים והמיסויים של העסק והמשפחה.

באילו הסכמים מדובר ובמה הם שונים מחברה שאינה משפחתית?

"חברה שאינה משפחתית בדרך כלל אינה מועברת, אלא נמכרת או מתפרקת. בחברה משפחתית נערכת ההעברה הבין דורית במטרה לשמר את פעילותה העסקית של החברה למען הדורות הבאים. מטרתם של הסכמי ההעברה הבין דורית הי כפולה – להסדיר את ההעברה עצמה ולמנוע סכסוכים בין בני הדור השני".

מה ניתן לעשות על מנת למנוע מגורמים "זרים" לחדור לעסק המשפחתי?

"פיתרון יצירתי במקרה כזה הוא תקנון. למשל, משפחה מדרגה ראשונה הם הבעלים והמנהלים של עסק משפחתי גדול. הם חוששים ממצב שבו ייכנס לעסק גורם חיצוני, למשל במקרה של מוות, פשיטת רגל או גירושים. מה עושים? הרי החוק גובר על כל הסכם ביניהם, ולכן הפיתרון הוא הכנת תקנון. תקנון הוא מסמך פומבי, שמסדיר את הנושא, למשל על ידי מכירה כפויה, כלומר, שבכל מקרה שבו מניות מגיעות בדרך כזו או אחרת לצד ג', הוא חייב למכור אותן לבעלי המניות הקיימים.

"כך, גם אם יירשם בצוואתו של בעל מניות שמניותיו עוברות למאהבת שלו, היא תיאלץ למכור את המניות לבעלי המניות האחרים, בהתאם לתקנון. כמובן שהתקנון צריך לעמוד בדרישות של הגינות וסבירות, כדי לעמוד בביקורת שיפוטית". 

כתבות שאולי פיספסתם

*#