תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עו״ד אלי דסה: ״להילחם עבור כל אדם״

עורך הדין אלי דסה מוביל, מזה שנים, מאבקים משפטיים גדולים וחשובים. ביניהם מאבקם של עובדי הכור בדימונה, נפגעי ההוברבורד, האופניים החשמליים ועוד

תקופה עמוסה ומאתגרת מאוד עוברת על עורך הדין אלי דסה, המתמחה בייצוג ניזוקים שנפגעו בתאונות קשות (הן תאונות דרכים והן תאונות עבודה) ועובדים שהיו חשופים בעבודתם לחומרים מסוכנים ומייצג, בין היתר, גם את משפחותיהם של חולי סרטן אשר חלו במחלה כתוצאה מעבודתם בכור הגרעיני בדימונה.

״חלק מעובדי הכור הגרעיני ממש התביישו להגיש תביעה״

בימים אלה, מצוי עו״ד דסה בעיצומם של דיונים בוועדת זוהר אשר כונסה לצורך קביעת הפיצויים לעובדי הכור הגרעיני בדימונה. "כמות החומר שצריך לדעת בתיקים אלו עצומה, מלבד הסיפור האישי הכואב, צריך להוכיח קשר בין המחלה לתנאי עבודה, צריך לדעת היכן העובד עבד, באילו שנים, לאילו חומרים נחשף והאם בוצעו בדיקות תקופתיות בכדי לבדוק את כמות הקרינה אליה נחשף. חשוב לזכור כי מדובר, לא אחת, בעובדים שעבדו בכור בשנות השישים והשבעים ולעתים, המידע שאנו מקבלים אינו מלא".

עו"ד דסה ומשרדו מנהלים עבור העובדים, שעדיין בחיים ומשפחות העובדים שנפטרו, את התביעה בפני וועדת זוהר. "חלקם ממש התביישו להגיש תביעה, הם ראו את העבודה בכור כגאווה גדולה והגשת תביעה מהווה מעין בגידה", הוא מספר. "חלקם הגישו תביעות שנגררו עשרות שנים ובסופו של דבר חלקן נדחו על ידי בית המשפט. מדובר ב-44 משפחות ותפקידנו הוא לאסוף כמה שיותר מידע המקשר בין מחלת הסרטן שבה העובדים חלו לבין תנאי העבודה שלהם. יש עובדים נוספים שצפויים להצטרף לתביעה וכרגע אנו ממתינים לזימון לוועדה בה נוכל להעלות את טענותינו".

עו"ד אלי דסה
דורון לצטר

מאבקם של רוכבי האופניים החשמליים

כתוצאה מפועלו הנרחב בתחום בטיחות רוכבי הכלים החשמליים בנושא הסדרת ביטוח חובה, זומן עורך הדין דסה, לפני כחודשיים, לתת חוות דעת משפטית ומקצועית לוועדת המשנה לבטיחות בדרכים אשר דנה בחקיקה לטובת צמצום נגע תאונות הדרכים בהן מעורבים רוכבי האופניים החשמליים ודו גלגלים נוספים. "לצערנו, בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר תאונות בהן מעורבים רוכבי אופניים חשמליים. הגיע העת שהמחוקק יכריז על כלים אלו כרכב מנועי ויאפשר לבטח אותם. כמו כן, הגיעה השעה שרוכבי כלים אלו יראו עצמם מחויבים להישמע לחוקי התנועה וייענשו בהתאם להוראה בחוק בגין הפרתם.״

״אני לא מטפל בתיקים - אני מטפל באנשים״

דסה מתקשה לבחור בתיק אחד שהוא מגדיר כתיק מוביל שלו: ״כששואלים אותי על תיקים מיוחדים או כאלה המכונים במשרדי ״תיקי דגל״, אני מודה שאני מתקשה לבחור, אולי מכיוון שבתחום שלי ובעיני, כל תיק נחשב לתיק חשוב מאוד שהרי אנו עוסקים בבני אדם ונלחמים עבור חסרי הישע. מה גם שבסופו של דבר, המוניטין נבנה על בסיס לקוחות מרוצים והצלחות. ואולם, היו מספר מקרים אותם אני זוכר היטב ומחשיב כהצלחה גדולה: ייצגנו משפחה של אדם אשר נפל ממנוף ונהרג. במהלך המשפט טען המעביד כי מדובר בתאונת דרכים והמנוף היה חלק מרכב מנועי. במצב זה, הפיצויים מופחתים מאחר וכפופים להגבלות של חוק הפלת"ד. בסופו של דבר הוכחנו שאין מדובר בתאונת דרכים והמשפחה זכתה בפיצויים הגבוהים יותר. במקרה אחר, לקוח שלנו אשר עבד במשך 20 שנה כמתקין פרקטים ולאחר מספר שנים החל להרגיש כאבים בכפות הידיים ובברכיים. לאחר ניהול הליך ארוך מול המוסד לביטוח לאומי, השתכנע האחרון הפגיעות נובעות מתנאי העבודה, ובשל התנוחה בה היה שרוי, והוא קיבל פיצוי כספי של מאות אלפי שקלים. אנו מייצגים נפגעים של רשלנות רפואית, עם התמחות בנזקי שיניים ופעולות כירורגיות אחרות, ויש לנו גם מספר עובדים ממפעל לתרופות גדול בארץ – האחד לקה בבעיות לבביות על רקע חומרים שנחשף אליהם והשני חלה בסרטן. שתי התביעות עדיין בבירור בביטוח לאומי, אך אנחנו בודקים האם הייתה רשלנות מצד המעביד".

״נפלה בחלקי זכות גדולה לעזור לאנשים הזקוקים להכוונה״

כשעורך דין דסה נשאל מדוע הוא בחר בתחום ההתמחות הזה הוא אומר: ״הסיפוק שיש בייצוג נפגעים הוא אדיר. הידיעה שאני יכול לעזור ולהילחם עבור אדם חסר ישע שאין לו יכולת להתמודד מול חברות הביטוח או מול המדינה מספקת מאוד וגורמת לי לקום כל בוקר עם אנרגיה מחודשת ועם כוח רצון כדי להשיג עבורם את התוצאה הטובה ביותר. נפלה בחלקי זכות גדולה לעזור לאנשים הזקוקים להכוונה ועל כך אני מודה כל יום מחדש״, כך הוא חותם את דבריו.

לאתר של עו"ד אלי דסה >>

» חזרה למדור הזווית המשפטית

כתבות שאולי פיספסתם

*#