תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

תאונת עבודה או רשלנות רפואית: כל הזכויות שכדאי להכיר

עו"ד סאמי אבו ורדה מבהיר כי בין אם מדובר בתאונת דרכים, תאונת עבודה, מחלת מקצוע, או רשלנות רפואית, הוא איש המקצוע שיעזור לכם לממש את הזכויות שלכם ולקבל את הפיצויים והקצבאות להם אתם זכאים על פי חוק

אם נגזר מלמעלה על האדם לעבור תאונת דרכים, לחלות במחלה קשה עקב אופי העבודה שלו או להיות קורבן של רשלנות רפואית, אנחנו לא יכולים להתערב בזה. אבל כאן, 'למטה', אנחנו יכולים להתערב ולעשות את כל מה שאפשר כדי לתת לאדם את הקצבה המתאימה או את הפיצויים מחברת הביטוח", אומר עו"ד סאמי אבו ורדה, המתמחה בתחום נזקי הגוף.

עו"ד סאמי אבו ורדה

» המדריך למציאת עורך הדין המושלם
» כל החדשות על משפט ופלילים

"מאחורי כל מזיק יש חברת ביטוח, בין אם זה ביטוח לאומי, שהוא הגוף העשיר ביותר במדינה, ובין אם זה חברות הביטוח, שהן חברות עשירות וגדולות, שהוקמו כדי לשלם לניזוק", הוסיף עו״ד סאמי אבו ורדה. "תחום הרשלנות הרפואית הוא התחום העיקרי בו לאנשים לא נעים לתבוע את הרופא ואת בית החולים. אני אומר להם שה'לא נעים' מת מזמן. כאשר תובעים על רשלנות רפואית, גם אם תובעים את הרופא עצמו וגם אם תובעים את המוסד הרפואי, יש מאחוריהם חברת ביטוח שתפקידה הוא לשלם לך פיצויים. לכן, אם אדם מרגיש שייתכן ויש סיכוי שהנכות שלו מזכה בפיצוי כלשהו, לא להסס, לא להתבייש, ולדרוש את מה שמגיע לו".

חשוב להבין, אומר עו"ד סאמי אבו ורדה, כי אנחנו מממנים מכיסנו את הגופים האלה לאורך כל השנים - בין אם בתלוש המשכורת ובין אם בביטוחים הפרטיים. בכל הקשור לרשלנות רפואית, הוא מבהיר כי עלות הפיצויים בגין מקרים אלו כבר משוקללת בתקציב מערכת הבריאות, ובפועל אנו משלמים עבור כך. לתביעות אלה יש חשיבות נוספת – "תביעות על רשלנות רפואית מועילות מאוד למערכת הבריאות, שכן הם גורמות לה לנקוט בפעולות שמקטינות את הסיכון לפשלות, ולרופאים להיות זהירים ויסודיים יותר". 

להילחם עבור הזכויות

עו"ד סאמי אבו ורדה, יליד ותושב חיפה, סיים את לימודי המשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. ב-26 השנים האחרונות הוא מתמחה בתחום נזקי הגוף – תאונות עבודה, נכויות, רשלנות רפואית ומחלות מקצוע, כלומר מחלות הנגרמות עקב אופי העבודה.  עו"ד סאמי אבו ורדה הוא הבעלים של משרד בוטיק ידוע, המעסיק 35 עובדים. משרדו נחשב לאחד הגדולים בתחומו. בתכנית החמש שנתית של המשרד, מתוכננת צמיחה דו ספרתית של קליטת עובדים והיקפי העבודה.

הסניף הראשי ממוקם בחיפה, סניף נוסף בתל אביב ונציגויות בנצרת ובבאר-שבע. למשרדו חמש מחלקות העוסקות בכל התחומים הקשורים בנזקי גוף תאונות מחלות וביטוח לאומי. עו״ד סאמי אבו ורדה מרצה מבוקש בתחום זכויות מול ביטוח לאומי, ובימים אלו עובד על כתיבת ספר מקצועי העוסק בנזקי גוף.

עו"ד סאמי אבו ורדה מתמחה בעבודה מול הביטוח הלאומי בכלל והוועדות הרפואיות בפרט. הוא מסביר כי הנחת העבודה בוועדות היא שהאדם הוא שקרן, רמאי וגנב, ותפקידו הוא להילחם כדי להוכיח את צדקת הלקוחות שלו. לאורך השנים שם לב עו״ד סאמי אבו ורדה לפגיעה בזכויות של המבוטחים, לא רק בגובה קצבת הנכות, נושא שעליו יש כיום מאבק ציבורי עיקש, אלא גם בתנאים לקבל אחוזי נכות ובגובה האחוזים הניתנים. הוא נותן כדוגמא אדם עם סכרת שגרמה לסיבוך – בעבר הוא היה מקבל 65% נכות, כיום מקבלים 20% לכל היותר, "וזו רק דוגמא אחת מני רבות".

אחד התחומים החשובים בהם מתמחה עו״ד סאמי אבו ורדה, הוא תחום המחלות הנגרמות עקב אופי העבודה. זה תחום מורכב יותר מתאונות עבודה, בהן המועד של התאונה והקשר שלה לעבודה ברור וישיר. "ניתן לשייך את רוב רובן של המחלות לעבודה, עובדה המזכה את האדם בכל הקצבאות הרלבנטיות, גם מביטוח לאומי וגם מביטוח המעביד. מדוע? משום שבעידן המודרני, בכמעט כל תפקיד יש היבט מונוטוני הנוגד את הצורך הפיזיולוגי בתנועה מגוונת".

אם אתם מתמודדים עם מחלה שנגרמה עקב המקצוע בו אתם עובדים, פצועים ופגועים עקב תאונת עבודה או רשלנות רפואית, זכרו שיש לכם זכות לקבל פיצוי ואף קצבה, ועו"ד סאמי אבו ורדה יעזור לכם לממש אותה.

www.abuwarda.co.il

חזרה למדור >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#