תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הכל ביטוח: עורכת הדין שמצילה תיקים אבודים

הניסיון הרב של עו"ד בת-שבע אדיב בתחום הביטוח לא רק מסייע לה בעבודתה כעורכת דין, אלא גם מאפשר לה לזכות בתביעות גדולות ומסובכות, שעורכי דין אחרים התייאשו מהן

עורכת הדין בת-שבע אדיב עוסקת לא רק בתחום המורכב של עריכת הדין, אלא גם בתחום המורכב לא פחות של עולם הביטוח. אדיב היא עו"ד, נוטריון ומגשרת, מומחית לדין המסחרי-אזרחי, מוסמכת תואר שני במשפטים (אוניברסיטת בר-אילן). היא שימשה בעבר כיו"ר ועדת ביטוח לאומי וסגנית יו"ר ועדת ביטוח במחוז ת"א של לשכת עורכי הדין. המומחיות המיוחדת שלה היא דיני ביטוח: עו"ד אדיב פיתחה קריירה כיועצת ביטוח לעסקים גדולים, מנהלת בחברת ביטוח, מנכל"ית UMI  סוכנות לביטוח בע"מ וכיום, כעורכת דין, היא בעלת משרד בוטיק עצמאי למעלה מ-12 שנה.

» המדריך למציאת עורך הדין המושלם
» כל החדשות על משפט ופלילים

עו"ד בת—שבע אדיב

בין התיקים המעניינים בהם טיפל משרדה לאחרונה ניתן למצוא בוררות בענף היין שהסתיימה בהצלחה רבה; ייצוג ארגון הגמלאים של אחד מהבנקים הגדולים במשק בתביעה גדולה שהסתיימה בהצלחה בתשלום סכום עתק; פיצויים למפוני עסק בחוף הים של אחת מערי המרכז; וכן פסקי דין והלכות רבות שהיא יזמה בתחום חוק התיקון לדיני נזיקין "הטבת נזקי גוף". בנוסף מספקת עו"ד אדיב ייעוץ וייצוג לחברות ביטוח בתביעות מסחריות, וכן ייצוג בעלי מקצועות חופשיים רבים בתביעות אחריות מקצועית: עורכי דין, רואי חשבון, מהנדסים, אדריכלים, סוכני ביטוח, מתווכים וכו'.

מה הייחודיות שלך בטיפול בתביעות וכיצד היא באה לידי ביטוי?

"ניסיוני הרב בתחום הביטוח מעניק לי ערך מוסף בעבודתי כעו"ד, ומקנה לי יכולות ראייה רחבה של יישום החוק בתחום הביטוח מכל היבטיו. בתוך כך אני מסוגלת להציג בפני בית המשפט תמונה בהירה וברורה של תיקים גדולים ומסובכים, שאינם מציפים את התמונה האמיתית. לאור ניסיוני הרב בביטוח פונות אלי חברת ביטוח למתן חו"ד או ייצוג בתחומים ספציפיים, כגון: בעניין תשלום עמלות לסוכני ביטוח, הסכמים עם סוכני ביטוח וכו'.

אני מגדירה עצמי כמקצוענית, פרפקציוניסטית ובעלת חשיבה "מחוץ לקופסה", שאינה מקבלת את המובן מאליו ונלחמת עבור הלקוח בכל דרך חוקית אפשרית להשגת התוצאה הטובה ביותר - כאילו הוא "הלקוח היחיד במשרד". אני לא משאירה "אבן אחת" שלא הפכתי במסגרת הניהול הכולל של התיק. ייחודיות זו באה לידי ביטוי במבחן התוצאה, ובתוצאות המדברות בעד עצמן.    
משרדי ידוע כמתמחה בתיקים שעו"ד בכירים אחרים קבעו כי הינם "תיקים אבודים", ואילו חשיבה שונה של משרדי הובילה להצלחה רבה בתיקים אלו, בכל קנה מידה מסחרי. במשרדי מרוכזות תביעות בעייתיות ממגוון סיבות. כך לדוגמה מרוכזות במשרדי תביעות רבות, שמעט מאוד עורכי דין מסכימים להתמודד עמן או תביעות שמתעוררות בהן שאלות ביטוחיות חשובות".

מהו העניין המיוחד בעיניך בתביעות המטופלות על-ידיך?

"התחום שלי מדהים, כל יום מחדש אני נתקלת בנושאים חדשים, לומדת נושאים חדשים ומתמודדת עם כל הקשת הרחבה של התחום המסחרי האזרחי.            
הנתבעים, שהם לרוב בעלי מקצועות חופשיים, עוסקים במגוון תחומים ולפיכך התביעות המוגשות נגדם כוללות: תביעות מתחום דיני החברות (תביעות נגזרות, עושק המיעוט ועוד), תביעות מתחום הבנקאות, דיני המשפחה, דיני העבודה, דיני ההוצל"פ ותביעות רבות בתחום המקרקעין על תחומיו, (קבוצות רכישה, חישובי מיסים, הפרות הסכמים וכו')".

כיצד את מודדת הצלחות?

"כאשר אני מייצגת עו"ד הנרדף במשך תקופה ארוכה על ידי לקוח שממרר את חייו ומגיש נגד עוה"ד תביעות סרק רבות, ואני מצליחה לדחות את התביעה אותה אני מנהלת וכן את הערעור שהגיש אותו הלקוח, שכאמור נכשל בתביעתו, מדובר בהרבה יותר מהצלחה בניהול תיק, מדובר בהצלחה גדולה עבור עוה"ד אותו אני מייצגת שעוצרת את "מחול השדים" של אותו לקוח בעייתי ומטרידן.

כשאני מייצגת לקוחות שפונו מעסק שניהלו בחוף ים במשך שנים רבות, הוצע להם פיצוי בסכום פעוט, מנהלת הגנה עיקשת ומביאה את העירייה למו"מ במסגרתו שילמה העירייה מאות אלפי דולרים - פיצוי באופן שאיפשר ללקוחותיי להתחיל חיים חדשים - זו הצלחה מבחינתי.

עו"ד אדיב בפגישת עבודה עם עו"ד אלייב מירב ממשרדה
תומר אפלבאום

בנוסף, ייצגתי ארגון גמלאים של בנק שחבריו סברו כי מגיע להם סכומי עתק מוועד הבנק בגין החזר פרמיות פוליסת ביטוח, סכומים שהוועד התכחש להם, סירב לשלם ולא השיב כלל לפניותיי הראשונות. לאחר ניהול הליך בבימ"ש שהוביל לגישור מחוץ לכותלי בימ"ש, בפני המגשר עו"ד עמוס גבריאלי, הסתיימה התביעה בתשלום סכומים גבוהים מאוד".

האם יש לך קו אדום ואם כן, היכן הוא נמצא?

"אני מודעת לזכות היסוד של כל אדם לייצוג, אני סניגורית באופיי אולם, במקום בו עלי להגן על גרסה הנראית בעיני כגרסה שאינה אמת,  לא אוכל לקבל על עצמי ייצוג משום שלא אוכל להגן על עמדה שאני סבורה שאין בה אמת ו/או שלא נעשתה בתום לב". 

מהם תחביביך?

"קריאה, מוסיקה, ספורט, הרצאות בארץ, האזנה להרצאות בעולם והשתתפות בסדנאות המאפשרות לי להמשיך ולהתפתח בכל התחומים בחיי. אני משתדלת לסגור את היומן ל-3 חופשות קצרות בשנה וחופשה אחרת ארוכה יותר בתקופת פגרת בתי המשפט, ככל שהדבר מאפשר".

מה היית רוצה לשנות בעולמך המקצועי?

"במקביל לריבוי עורכי הדין, אני נתקלת יותר ויותר בעסקאות מסחריות בעייתיות והייתי רוצה להוביל להגדרה מחדש של המותר והאסור במקצוע עריכת הדין".

כתובת מייל: adivlaw@adivlaw.com

חזרה למדור >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#