תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

רחוקים ממיצוי

תיירות, תעשייה מתקדמת וסטארטאפים הם חלק מהתחומים ששגריר ישראל בקוריאה חיים חשן מאמין כי יוכלו לקדם את הקשרים הכלכליים בין קוריאה לישראל

שגריר ישראל בדרום קוריאה, חיים חשן נזקק בוודאי ללא מעט מכישוריו הדיפלומטים כאשר נחת במדינה באוגוסט שנה שעברה, אל תוך המשבר הפוליטי שהתחולל בה. בשיאו של המשבר, במרץ השנה, הודחה הנשיאה פארק גוון-הייה בשל חקירת שחיתות המנוהלת נגדה, ובמאי נבחר הנשיא החדש, מון ג'ה אין. ואם לא די בכך,  רוחות המלחמה החלו נושבות בעוז, מלבות את המתיחות הוותיקה בין צפון קוריאה לדרומה ובתווך נדרש הנשיא החדש לתמרן בין מעצמות כמו ארה"ב וסין. למזלו של חשן הוא דיפלומט וותיק המכיר היטב את האזור: בתפקידו הדיפלומטי האחרון כיהן כסגן שגריר ישראל ביפן, וזכה להערכה רבה, בין השאר בשל שליטתו בשפה היפנית וברזי התרבות. כיום הוא משקיע מאמץ בלימוד השפה הקוריאנית: " הדקדוק של השפות קרוב, ויש הרבה מאוד מלים דומות. הסיבה לכך היא מלים שחדרו מהסינית לשתי השפות". ראיון איתו הוא הזדמנות להבין כיצד ניתן לקדם את היחסים הכלכליים בין המדינות, וקודם כל להבין כיצד נראית מתיחות ביטחונית בחצי האי הקוריאני.

האם המתיחות מורגשת? האם התלמידים מתרגלים ירידה למקלטים?

"לא שמעתי על כך שתלמידים נדרשו לעשות  משהו מיוחד. בכל מקרה המקלטים הם תחנות הרכבת התחתית שחפורות מאוד עמוק, ובהם יש שלטים שמסדירים את ההתנהגות במקרה חירום. אני מניח שרוב התושבים יירדו לשם במקרה הצורך. אבל חייבים לציין שהציבור הקוריאני לא בהיסטריה. מדברים על הנושא, אבל החיים מתנהלים בשגרה וקשה מאוד להרגיש משהו ברחוב. גם בתקופת המתיחות הגדולה יותר שפרצה מפעם לפעם בחודשים האחרונים העיר תמיד שקקה חיים, מטיילים ומבלים והחיים נמשכים כרגיל למרות שקו הגבול נמצא רק 40 קילומטר מסיאול. הם עם שמורגל לחיות בצל המתיחות הזו, כבר 70 שנה מאז תום מלחמת קוריאה".

חיים חשן שגריר ישראל בקוריאה
יח"צ

מה תוכל לומר על הידוק היחסים הביטחוניים הכלכליים בין המדינות?

"זה לא סוד שיש יחסים ביטחוניים בין המדינות. הציבור והממשלה הקוריאנים חשים הערכה גדולה כלפי מדינת ישראל, והערכה הזו נובעת מכך שהם רואים עצמם במצב אסטרטגי דומה לזה שלנו. קוריאה היא מדינה קטנה המוקפת במדינות גדולות מהם, וכמובן צפון קוריאה היא איום מאוד רציני שכולנו ערים לו יותר בחודשים האחרונים. הם מאוד מעריכים את ההתמודדות של מדינת ישראל עם האיומים שיש עליה. הם רואים מדינה קטנה שלא רק שמצליחה להתמודד עם איומים וכוחות גדולים ממנה אלא בו בעת לשגשג כלכלית. הם ערים להצלחות כמו כיפת ברזל, לדברים אחרים שאנחנו מפתחים.  לפני כמה חודשים הוזמנתי להרצות במכון למחקרי ביטחון וסיפרתי על ההיסטוריה הביטחונית של ישראל וכיצד מתמודדים עם האיומים. סיפרתי על כיפת ברזל וההצלחה שלה וזה התפרסם בהרבה אמצעי תקשורת. גם הספר סטארטאפ ניישן שבחלקו מספר על החלק הביטחוני בהצלחה הישראלית מאוד פופולארי כאן,  והרבה אנשים בכירים שאני פוגש מכירים את הספר הזה".

האם לדעתך המשק הישראלי ממצה את הפוטנציאל הכלכלי ביחסים עם קוריאה?

"אני רואה חשיבות ממדרגה ראשונה לחיזוק ולפיתוח הקשרים הכלכליים והמסחריים של חברות מישראל עם קוריאה. יש פוטנציאל ענק ויש לישראל הרבה מה לעשות כאן. לצערי הרב לא מכירים מספיק את השוק הקוריאני עדיין. יש מדינות שיותר מוכרות ויותר על האג'נדה, ואני חושב שהגיע הזמן שחברות ישראליות יכירו את קוריאה. השמיים הם הגבול למה שאפשר לעשות במדינה זו. יש פתיחות וידידות כלפי המדינה, וגם אם זה לא פשוט וצריך להשקיע עבודה, אפשר לקצור את הפירות כי יש עם מי לעבוד ועם מי לעשות עסקים".

לקוריאה יחסים הדוקים עם העולם הערבי. עד כמה זה משפיע על הקשרים בין המדינות כיום?

"זה נכון שלקוריאה יש יחסים מאוד ענפים עם העולם הערבי, כי היא מייבאת אנרגיה מהמזרח התיכון. שנית, היא מוכרת למדינות הערביות והמוסלמיות:  מעריכים שיש לקוריאה צבר הזמנות של כחצי טריליון דולר להקמת תשתיות, מסילות רכבת, כבישים ועוד במדינות אלו. יש לזכור שזו מדינה שבנויה על ייצוא ורואה הזדמנויות בעולם הערבי וגם באיראן. לפני שהודחה, הנשיאה ביקרה באיראן וחתמה על עשרות מזכרי הבנה וכשישה חוזים. חברות קוריאניות מאוד מעוניינות בשווקים אלו. אבל בשום פנים ואופן אין עוינות כלשהי כלפינו. קוריאה היא מדינה מאוד ידידותית כלפי ישראל, זו גאווה ללכת ברחוב ולהגיד שאתה ישראלי, מחבקים אותך ומביעים שמחה. אומנם יש חברות בקוריאה שיש להן עסקים ענפים בעולם הערבי ואולי להן יש חשש מסוים לעשות עסקים בישראל, אבל זה קיים בעוד כמה מקומות באסיה".

אילו מסרים חדשים הביא עמו הממשל החדש?

חייםחשן עם נשיא הבנק האסייאני לתשתיות והשקעות
יח"צ

"אחד המסרים הבולטים של הממשלה הזו הוא המהפכה התעשייתית הרביעית. הם רואים חשיבות גדולה להשתלב בה. קוריאה שהיא הכלכלה ה-11 בגודלה בעולם כיום והשלישית באסיה אחרי סין יפן, והיא עומדת בפני תחרות קשה בשווקים הבינלאומיים. החל מ-2011 כלכלת קוריאה נכנסה לצמיחה איטית יותר, ולאחרונה נתקלתי בנתונים של מכון  KIET שצופה שהייצור והייצוא של התעשיות העיקרית של קוריאה כמו מכוניות, בניית אוניות, טקסטיל ברמה גבוהה, טלקומיניקציה וציוד אלקטרוני יתחיל לרדת החל משנת 2025.  גם תעשיית בניית האוניות שהיא אחת הגדולות בקוריאה, תרד מ 36.2% מנתח השוק העולמי, ל- 20% ב 2025. הם מבינים שהם צריכים להסתגל למציאות החדשה ולחזק תחומים במשק כמו ביו טכנולוגיה, ננו טכנולוגיה, תעשייתה האינפורמציה ועוד. כאן אנחנו נכנסים בזכות תעשיית הסטארטאפים. קיימת כאן הערכה מאוד גדולה ליכולות הטכנולוגיות ולחינוך שלנו, במיוחד כאשר הם רואים כמה חתני פרס נובל יצאו מישראל".

היקף המסחר בין המדינות צנוע יחסית, ואף נמצא בירידה. מדוע לדעתך?

"קוריאה עברה תהליך של חתימה על הסכמי סחר חופשי עם 14 מדינות, וזה הוריד את האטרקטיביות של ישראל, ופגע בתחרות שלנו. בעבר המסחר היה גבוה יותר, מעל 2 מיליארד דולר והיום אנחנו עומדים על 1.7.  הבשורה הטובה היא שבשנה החולפת חלה התקדמות גדולה במשא ומתן על הסכם הסחר החופשי בין המדינות. אנחנו נמצאים בשלבים האחרונים של המשא ומתן הזה. צפוי להיות סבב נוסף של שיחות בחודש ספטמבר ואני מקווה שההסכם ייחתם מוקדם ככל האפשר. זה יהווה שדרוג רציני ליחסים הכלכליים בין שתי המדינות שכמובן יתבטא בהורדת מכסים שייתנו יתרון לחברות ישראליות שפועלות בקוריאה. מהרגע שהוא יסוכם, הוא יכלול לא רק נושאי סחר חופשי אלא יקיף גם הגנה על עסקאות, חדשנות, ונושאים רבים שקשורים לעולם העסקים כיום.

האם התיירות תוכל להיות אחד ממנועי הצמיחה?

"אנחנו בהחלט עדים לעלייה בהיקף התיירות מקוריאה לישראל. אנחנו מקווים שנוכל לסיים את השנה במספר של כ-37 אלף תיירים שיגיעו לישראל, לעומת 28 אלף בשנה הקודמת, כלומר גידול של 30 אחוזים בערך. הסיבה לכך נעוצה בשני גורמים: ראשית, נעשו על ידנו וגורמים אחרים פעילויות כמו ירידי תיירות, ונעשתה עבודה מול הקהילה הנוצרית. שליש מהאוכלוסייה בקוריאה היא נוצרית, והם קשורים לארץ ישראל המוזכרת בתנ"ך. גם השקט היחסי שקיים בישראל משפיע על הגידול בתיירות. הרבה מכך תלוי בחברת התעופה הקוריאנית שמקדמת את הטיסות השבועיות שלה בין ישראל לסיאול. אני מקווה שהיא תגביר את מספר הטיסות שלה לחמש טיסות: אנחנו במגעים עם החברה וקיבלנו מהם מסר שהם מאוד מרוצים מהקו שלהם לישראל, עם תפוסה יפה. למען הגילוי הנאות יש לומר כי התפוסה לא מבוססת רק על התיירות מקוריאה לישראל ולהפך, אלא גם תיירים מישראל שמגיעים לאוסטרליה וליפן. גם הקווים של חברות תעופה אחרות מאסיה נותנים עוד אופציות להגיע בין המדינות. גם חברת אירופלוט מפעילה קו פופולארי לסיאול כך שתיירים יכולים למצוא מגוון מחירים".

 כיצד אתה חווה את המדינה באופן אישי?

"אני נמצא כאן בגפי שכן משפחתי בישראל מסיבות אישיות. זה לא פשוט אבל אנו מתמודדים עם זה. זו מדינה מרתקת לשרת בה: הן כי אני רואה לפני אתגרים גדולים, וגם כי זו מדינה עם אנשים מאוד נחמדים. רוב ההתרחשויות הן בסיאול, שהיא עיר הבירה הפוליטית וגם הכלכלית. מדובר במטרופולין ענק עם המון אפשרויות, מוזיקה, מסעדות, אוכלוסייה בינלאומית שחיה פה. אפשר לעשות המון דברים ממש כמו בטוקיו או ניו יורק. היא גם עיר מאוד נקיה וירוקה שכיף לטייל בה. במדינה כולה יש הרבה מאוד ערים ושמורות טבע ובתור מדינה בודהיסטית גם מקדשים יפים, ואני משתדל לבקר במדינה ככל יכולתי".

כתבות שאולי פיספסתם

*#