עוד לא

בשווקים לא רואים את סוף הראלי

רינת אשכנזי, מנהלת מחקר מדדים בקסם קרנות ו-.ETF
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משקיעים מודים כי קשה למצוא אלטרנטיבה למניותצילום: Shutterstock
רינת אשכנזי, מנהלת מחקר מדדים בקסם קרנות ו-.ETF
תוכן מקודם

בעוד ששוק המניות ממשיך לשבור שיאים חדשים, בתי השקעות רבים ממשיכים להאמין כי הסוף לא נראה באופק. BlackRock, State Street Global Markets, UBS, JPMorgan ואחרים הודיעו ללקוחותיהם כי שוק המניות צפוי להמשיך במגמה חיובית גם במחצית השנייה של השנה, תוך דגש על הזדמנויות מחוץ לארה"ב. אמנם התמחור ממשיך להיתפס כגורם סיכון, אולם התאוששות ברווחי החברות, התקדמות החיסונים ברחבי העולם, מדיניות פיסקאלית תומכת וכן, מדיניות הפד ונגידים נוספים, ככל הנראה צפויים לספק רוח גבית.

משקיעים מודים כי קשה למצוא אלטרנטיבה למניות, שכן אג"ח ממשלתיות בשווקים המפותחים מניבות תשואה מזערית. כמו כן, רמת המרווחים של אג"ח החברות הצטמצמו לשפל של העשור האחרון. Goldman Sachs מזכירים כי שוק הכספים (Money Market) צבר כ- 5.5 טריליון דולר במהלך משבר הקורונה – כלומר קיימים היום הררי מזומנים "בחנייה" בשוק הכספים שיכולים בקלות להיכנס לאפיק המנייתי. במבט קדימה, נראה כי משקיעים עדיין מעדיפים את מניות מחזוריות ואת מניות "הערך", שהן בעלות רגישות גבוהה יותר לצמיחה.

בהיבט גיאוגרפי, בבתי ההשקעות סבורים כי ניתן למצוא הזדמנויות גם באירופה (מדדי היבשת נותנים משקל גבוה יותר לסגמנט המחזורי ול"ערך"), כמו גם שוב נותנים "צ'אנס" ליפן (שפיגרה מאוד אחרי ארה"ב). Principal Global Investors מוסיפים כי נראה שלא כדאי לזנוח גם את מניות הצמיחה הסקולריות, כגון מגה-קאפ מתחום הטכנולוגיה. מניות אלו כך לפי ההערכות צפויות ליהנות מהתפתחות הענן ומתלות טכנולוגית אדירה שפיתחו רוב הענפים. 

משקיעים רבים רואים ברווחים כסיבה העיקרית לראלי. ציפיות רווח גלובליות עלו לרמות לפני הקורונה ובשלושה החודשים האחרונים כמחצית מהחברות ב-S&P500 העלו את התחזיות שלהן לשנת 2021 – זהו השיעור הגבוה ביותר מאז 2010.   

המידע המוצג מסופק ע”י קבוצת קסם (להלן: "קסם") מקבוצת אקסלנס השקעות בע”מ (להלן: "אקסלנס") כשירות לקוראים למטרות אינפורמציה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. אין לראות באמור הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסים הקשורים למידע המוצג. אין לראות באמור מידע שלם וממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. לחברות מקבוצת אקסלנס וקסם יש עניין במידע המוצג. המידע האמור מבוסס על הנחות ועשוי להשתנות מעת לעת. במידע עשויים ליפול טעויות וכן לחול שינויי שוק. הנתונים נכונים למועד פרסומם.