מחפשים הגנות

המשקיעים מצטיידים בנגזרים

רינת אשכנזי מנהלת מחקר מדדים בקסם קרנות ETF.
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרפים דיגיטליים ומחשב
רינת אשכנזי מנהלת מחקר מדדים בקסם קרנות ETF.
תוכן מקודם

יותר ויותר משקיעים פונים לאסטרטגיות שמשלבות נגזרים כדי להימנע מירידות בשוק ההון האמריקאי, שוק שמונה נכון להיום כ-51 מיליון דולר. ברקע עומד החשש כי אחרי תקופה ממושכת של עליות, הסיכויים להמשך הראלי הולכים ופוחתים. מנהלי השקעות של גופים מוסדיים גדולים מציינים את תהליך התאמת התיקים שלהם למצב של אי-הוודאות. בשבועות האחרונים הם כבר התחילו במעבר לאפיקים דפנסיביים יותר, כלומר כאלו שמתנהגים טוב יותר בסביבה כלכלית מאתגרת יותר.  

כעת הם מנסים להגן על חלק מהרווחים הדו-ספרתיים שצברו מתחילת השנה תוך כדי הישארות בשוק. החששות מהתפשטות גרסת דלתא של נגיף קורונה והאטת הצמיחה הגלובלית שכנעו את המשקיעים כי הסבירות לכך שהמחצית השנייה של השנה תראה טוב כמו הראשונה איננה גבוהה, אך יחד עם זאת, רובם עדיין סבורים כי אין סיבה לממש את כל הרווחים ולצאת מהשוק. 

"המשקיעים זקוקים ורוצים חשיפה לשוק המניות ובכל זאת אינם רוצים לקחת סיכון מלא כשהשווקים קרובים לשיאים ההיסטוריים", כך לפי Gateway Investment Advisors. הנגזרים נותנים לרוכש בצד השני של המסחר את הזכות לקנות מניה או מדד במחיר מוסכם מראש, מעל המקום בו השוק נסחר כיום. אם מחיר השוק מדשדש לאורך זמן או אפילו ירד, כותב האופציה לא ישלם כלום, אך עדיין ייהנה מהפרמיה על מכירת האופציה, פעולה זו צפויה להוסיף לתשואת התיק.

השחקנים הבולטים בשוק הנגזרים כרגע הם קרנות פנסיה ציבוריות וחברות פנסיוניות פרטיות. נכסי הקרנות התנפחו בעקבות הראלי בבורסה וזה גרם לחלק מהן לעבור לאסטרטגיות כתיבת אופציות  call. מרביתן נמצאות ברמות המימון הטובות ביותר שלהן מאז תחילת המשבר הפיננסי ב -2008.

נראה כי, אם השוק יעלה מעל מחירי strike שנקובים באופציות call וקרנות הפנסיה תאלצנה למכור את המניות שבבעלותן, הן ישמחו לממש את רווחיהן ולצמצם את אחזקותיהן במניות.

המידע המוצג מסופק ע”י קבוצת קסם (להלן: "קסם") מקבוצת אקסלנס השקעות בע”מ (להלן: "אקסלנס") כשירות לקוראים למטרות אינפורמציה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. אין לראות באמור הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסים הקשורים למידע המוצג. אין לראות באמור מידע שלם וממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. לחברות מקבוצת אקסלנס וקסם יש עניין במידע המוצג. המידע האמור מבוסס על הנחות ועשוי להשתנות מעת לעת. במידע עשויים ליפול טעויות וכן לחול שינויי שוק. הנתונים נכונים למועד פרסומם.