"כאשר אני מנהלת משא ומתן, אני שמה את האגו בצד, ורואה לנגד עיניי אך ורק את טובת הלקוח"

לדעת עורכת הדין ויקטוריה פוגל, תחום דיני המשפחה ותחום דיני המקרקעין שלובים זה בזה. בתחומי עיסוק אלה היא מביאה את הרצון הכנה לעזור ללקוח למצות את זכויותיו, ועל פני מלחמות ארוכות ומתישות, היא מצליחה לקחת את הצדדים להסכמות ראויות

עו"ד ויקטוריה פוגל
עו"ד ויקטוריה פוגלצילום: ראובן חיון

ספרי על עצמך.

ויקטוריה פוגל, עורכת דין, נשואה ואם לשלושה ילדים. בעלת ותק של 10 שנים, מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין ומוכשרת לעריכת ייפוי כוח מתמשך. לאחר שנים ספורות, יצאתי לדרך עצמאית, וכיום אני מנהלת משרד עצמאי ומעסיקה מספר עורכי דין.

כיצד הגעת לתחום?

"מגיל מאוד צעיר בער בי הרצון ללמוד משפטים ולהתפתח בתחום. נוכחתי לדעת שיש לי את הרצון, הסבלנות והיכולות הנדרשות על מנת לעזור ללקוחות רבים שנתקלים בבעיות ופונים אלינו לעזרה.

"בפרט, התעניינתי בתחומי המשפחה והמקרקעין, הקשורים זה בזה ומשיקים בהרבה מובנים. העיסוק המשולב בהם נותן את הערך המוסף ללקוחות, למשל – כאשר זוג מתגרש, הוא נדרש לחלק נכנסי מקרקעין ונדרשת מומחיות בהיבטי המיסוי, הנדל"ן וכמובן בביצוע של העברת הזכויות. גם עסקאות מקרקעין קשורות בהיבטים משפחתיים של צוואות, או העברת רכוש בין בני משפחה. הידע שלי בשני התחומים נותן מענה רחב ומקיף בכל אחד מהם".

מי הלקוחות שלך?

"קהל היעד של המשרד מגוון מאוד. בתחום המקרקעין, אנו מייצגים לקוחות פרטיים ועסקיים, כאשר בעסקאות מקרקעין מדובר בלקוחות פרטיים משני צידי המתרס, או עסקאות רכישה של חברה קבלנית מול לקוחות פרטיים. ישנן גם עסקאות בהן אני מייצגת דיירים במסגרת פרוייקט תמ"א 38, ייצוג מול רשויות ועוד. בדיני משפחה, אנחנו מייצגים את כל האוכלוסייה, על כל גווניה".

אילו אתגרים משמעותיים זכורים לך מהתיקים בהם טיפלת?

"כאן ניתן לחלק את התשובה לפי התחומים. בתחום המקרקעין, המורכבות היא מול הרשויות כאשר נדרש ממני לשמור על זכויות הלקוח מול האינטרסים המנוגדים של הרשות. לעומת זאת, המורכבות והאתגרים בתחום המשפחה אינם בהכרח משפטיים, אלא קשורים בקושי והמעמסה הרגשית שנלווית לתהליך הפרידה והגירושין, בפרט כאשר יש ילדים בתמונה.

לאחרונה פנתה אליי לקוחה שאביה רכש עבורה דירה בהיותה קטינה, לפני למעלה מ-45 שנה. הדירה נרכשה עוד בטרם בוצע הליך הרישום בטאבו, והאב נפטר. לאחר מספר בדיקות שביצענו בנכס, התבררה התמונה העגומה והמורכבת - זכויותיה של הלקוחה בדירה נרשמו לטובת אדם אחר שאינו מוכר לה. בעבודה מאומצת, כמעט עבודת בלשות – הצלחנו לאתר את אותו אדם ולסיים את הטיפול בתיק לשביעת רצונה של לקוחה.

בתחום המשפחה, הגיע אלינו לקוח שרצה להתגרש. אולם, הייתה לו תינוקת בת שנה, לגביה לא הגיעו להסכם והאישה סירבה להסדר השהות המשותפים. לאחר הליך מורכב וממושך, הצלחנו להוכיח שהאב הוא אב ראוי לטפל בילדה הקטינה וטובת הילדה להיות במחציתו בצורה זהה לזמן שהייה עם האם.

כיצד ביכולתך לסייע באותן סוגיות מורכבות, ומה היתרון שאת מביאה לשולחן?

במקרקעין ובמשפחה, כמו גם בעולם המשפט כולו, לעיתים הצד שכנגד יעשה הכל כדי לא להגיע לפשרה, והצדדים נגררים למלחמות ארוכות, מיותרות ויקרות. כאשר אני מגיעה לנהל מו"מ אני שמה את האגו בצד, ורואה לנגד עיניי אך ורק את טובת הלקוח. בסוגיות המשפחתיות אין מאושרת ממני כאשר הליך של סכסוך משפחתי מכל סוג שהוא מסתיים באווירה טובה כשהצדדים מרוצים. בדרך זו אני מצליחה להגיע לתוצאות הטובות ביותר עבור הלקוחות, ולעזור להם להסכים לתוצאות מיטיבות עבורן, בכלל ההיבטים.

ויקטוריה פוגל עורכי דין
אופנהיימר 5, פארק המדע רחובות
052-5681177 | 08-6311555
vfogel-law.com

בשיתוף עורכת דין ויקטוריה פוגל