''יוצרים את המחר'': החברה שמשנה את פני עולם הרכב

גרדנוקס, המפתחת פלטפורמה תוכנה מתקדמת לארכיטקטורת הרכב החדשה בשילוב פתרונות אבטחת סייבר לתעשיית הרכב, מספקת קרקע פורייה לטובת מעבר לעידן תחבורתי חדש המותאם אישית. הרעיון: יצירת חוויית נהיגה מותאמת לכל משתמש

גיא פישקין, בשיתוף גרדנוקס
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
iStock
צילום: iStock
גיא פישקין, בשיתוף גרדנוקס
תוכן שיווקי

אחרי שטסלה ''פרצה את הסכר'', ועימה גם תעשיית הרכבים האוטונומיים שמתפתחת בקצב מואץ וצפויה להציף את הכבישים תוך שנים ספורות, ניכר כי אנו עומדים בפתחה של מהפכה תחבורתית, שעתידה לשנות מקצה לקצה את עולם הנסיעה כפי שהתרגלנו אליו עד היום.
גם ישראל הקטנה לוקחת חלק במאמץ הבינ"ל לייצר חוויית נהיגה מרעננת וכזו המותאמת לעידן הדיגיטלי בו אנו חיים. בהקשר זה ראוי לציין את מי שנחשבת שלא בכדי לאחד מהכוחות המרעננים בתעשיית הרכב העולמית, הלא היא חברת גרדנוקס (GuardKnox) המפתחת פלטפורמת תוכנה בשילוב פתרונות אבטחת סייבר מתקדמים עבור ענף הרכב.

משה שליסל | צילום: עומר קידר

מדובר בחברה הנמנית על מגזר האוטומוטיב בהיי-טק, אשר פועלת בעת ובעונה אחת במספר אפיקים, הכוללים בין היתר: הגנה מקיפה מפני פריצות האקרים למערכות רכב חכמות, בתוספת ליצירת תשתית טכנולוגית, תוך התמקדות בהטמעת פיצ'רים ואלמנטים מקוונים הנשענים על הפרדת רכיבים רגישים, לרבות קבלת עדכוני תוכנה וניהול תקשורת שוטפת.
"אנחנו נמצאים בימים אלה בעיצומה של מהפכה גדולה בתחום הרכב'', מציין המנכ''ל ואחד ממייסדי החברה, משה שליסל, קצין ביחידה מיוחדת בעברו ובוגר קרוב ל-25 שנות שירות בחיל האוויר, שמעיד מצידו על רצף השינויים והתמורות שמתחוללים בענף. ''צריך להבין שעולם הרכב הוא כזה שעובד על-פי תאריכים מוגדרים. לכן, כבר כיום אנחנו יודעים לאן מועדות פניו ומהם האתגרים אשר עומדים בפנינו. הכוונה היא לכניסה של מערכות מתקדמות כבר בשנים הקרובות שתהפוכנה את הרכבים שלנו למותאמים אישית על-פי צורך. אפשר להקביל את זה למהפכה שעשו הסמארטפונים. ניקח לדוגמה שני אנשים אקראיים שרכשו מכשיר מאותו יצרן ובדגם זהה. סביר להניח שאחרי כמה ימים בודדים כל מכשיר שכזה כבר יהיה שונה במהותו האחד מהשני, שכן המשתמשים בהם כבר הגדירו אפליקציות שונות לפי טעמם האישי. ניצנים ראשונים של המהפכה הזו אנחנו עתידים לראות כבר בשנתיים-שלוש הקרובות, כאשר השינוי הדרמטי באמת צפוי להתרחש ב-2028''.

לשאלה כיצד גרדנוקס נערכת לקראת השינויים הללו, משיב שליסל: "אנחנו עובדים כבר היום עם היצרנים וספקי המערכות הראשיים בתעשיית הרכב העולמית, הנחשבים לשחקנים המשמעותיים בענף. אנחנו מפתחים עבורם פלטפורמה ייעודית ופועלים על בסיס החזון והארכיטקטורה בה יש לנו יתרון יחסי כחברה טכנולוגית, בניסיון להתאים מערכת שתתאים למידותיהם, ממש כמו כפפה ליד. השינוי הזה כולל עמידה בדרישות קפדניות במיוחד ועדכונים טכנולוגיים שטרם הכרנו עד היום. אנחנו במובן הזה 'יוצרים את המחר' ומנצלים את היתרון היחסי שצברנו בתחום התוכנה והחומרה, על מנת להוות מרכיב מרכזי בבניית 'רכב העתיד'. עבורנו זוהי זכות גדולה לקחת חלק בתהליך בקנה מידה היסטורי. גרדנוקס גדלה מיום ליום ואנו מזמינים עובדים שרוצים יחד עם כולנו לתרום לפיתוח רכבי המחר".

בוא נגדיל את הרזולוציה.
''גרדנוקס עוסקת בפועל בפיתוח מערכות תוכנה וחומרה עבור רכבים מתקדמים המקושרים לרשת האינטרנט. אנחנו מספקים את התשתית שתוכל להשלים את המהפכה הזו של כל יצרניות הרכבים, כך שאם בעבר הרכבים כללו בעיקר אביזרים מקובעים, שלא ניתן היה להחליף אותם, פרט לעצירה במוסך לצורך הרכבה ופירוק של חלפים, הרי שכיום הרכבים הולכים יותר ויותר להיות מבוססי תוכנה. זה דומה במובן מסוים לשינוי שעברו מטוסי הקרב ברבות השנים. גרדנוקס זיהתה את המגמות הללו מבעוד מועד, תוך הבנה של הפרדיגמות הנדרשות, באמצעות סט של יכולות והבנה מעמיקה מצד מומחים מהשורה הראשונה בעולם. אנחנו קיימים בסך הכל שש שנים, אולם לאורך התקופה הזו הצלחנו לרשום הישגים חסרי תקדים בתחום החדשנות, עם לא פחות מ-17 פטנטים רשומים ברחבי העולם, הן בארכיטקטורת תוכנה והן ביחס לפתרונות טכנולוגיים מתקדמים".

מימין: קרן מושקוביץ, ענת סוסן סלומון וג'יליאן גולדברג | צילום: גרדנוקס

להתאים את הרכב שלנו כמעט לכל צורך
יחד עם משה שליסל מוביל את הפן הטכנולוגי בחברה סמנכ"ל הטכנולוגיות דיאוניס טשלר. החברה הוקמה בשנת 2016, כאשר תוך שלוש שנים בלבד הצליחו להשלים סבב גיוס ראשון בסך כולל של 24 מיליון דולר, כולל השקעה בהיקף של כשישה מיליון דולר מספקית מכלולי הרכב הצרפתית "פאורסיה".

צילום: גרדנוקס

"כבר מהרגע הראשון הבנו את הערך המוסף שקיים אצלנו בכל הקשור לפרויקטים בתחום התקשורת והסייבר'', מוסיף שליסל לתאר את סוד הקסם של גרדנוקס. "אוסיף לכך את העובדה שכולנו חובבי רכב שחיים את הענף הזה. כך יצאנו לדרך, כאשר תוך זמן קצר כבר הצלחנו להטמיע בחברה תרבות אירגונית ודנ"א של חדשנות ותקשורת פתוחה, חברה בה כל עובד משמעותי ומשפיע, כל אלה בידלו את גרדנוקס כשחקנית מובילה בתחום המחשבים האוטומוטיביים בתעשיית הרכב''.

בניסיון להמחיש את אופייה הייחודי של החברה, מעניק שליסל הקבלה לדוגמה נוספת בעולם המיקרו-ביולוגיה. "קחו למשל מדענים שמייצרים אנטיביוטיקה ספציפית ליצירת תרכיב חיידקים מסוים. זה בדיוק הקו שגם ענף הרכב הולך אליו. הכוונה היא לרעיון החותר ליצירת פתרון מותאם אישית וכזה שנועד לענות על צורך מסוים של הנהג הספציפי. הפלטפורמה שאנחנו מייצרים היא כזו שמאפשרת את הבסיס לניהול חוויית נסיעה או נהיגה אישית, לרבות אפליקציות ועדכונים שיאפשרו לרכב שלנו לסגל לעצמו יכולות רבות ומגוונות. זה בעצם מה שהדור הצעיר מחפש. הוא דורש את העדכון או האפליקציה הייעודית עבורו כאן ועכשיו".

אתם מגדירים את עצמכם כשחקנית האמונה על בניית ''רכב המחר''. למה הכוונה?
"גרדנוקס היא ללא ספק חלק ממערך של חברות שאחראיות על המהפכה התחבורתית הבאה. הפלטפורמה שפיתחנו היא כזו שתשמש כקרקע פורייה ובסיס למגוון רחב של הגדרות ופיצ'רים, שיפורי ביצועים ותוכנה, והכל מרחוק בצורה קלה וידידותית למשתמש. אתן דוגמה שתבהיר זאת בצורה מוחשית יותר. במידה ונשאף למשל לנסוע עם הרכב לחרמון, או לאזור מושלג אחר בו הכבישים חלקים ומסוכנים, הרי שנידרש לפרופיל נסיעה שונה לחלוטין. בקרוב ברכב העתידי והמשודרג ניתן יהיה פשוט להוריד שיפור למערכת הבלמים והמתלים דרך המערכת הממוחשבת המוטמעת ברכב, וכך, באמצעות אותו שדרוג תוכנה, לנסוע גם בתנאי מזג אוויר שונים תוך דקות בודדות.

"דוגמה אחרת מתייחסת למשל לנהיגה באוטוסטרדות ארוכות באירופה או בארה"ב. ברכב העתידי ניתן יהיה להוריד בקלות שדרוגי תוכנה, שיותאמו לנסיעה במהירות קבועה בדרכים-בין עירוניות או מהירות, ובכך לאפשר צריכת דלק נמוכה וחסכונית יותר, כמו גם שיפורים נוספים שמקורם במנוע. זה נראה אולי כיום קצת כמו מדע בדיוני, אבל ממש בקרוב, באמצעות לחיצת כפתור, ניתן יהיה להתאים את הרכב שלנו כמעט לכל צורך. זו המהפכה האמיתית, שתשולב בעת ובעונה אחת גם עם אפשרויות ויזואליות שונות, כמו לוח שעונים בהתאמה אישית בצבעים ועיצובים שונים, והיד עוד נטויה''.

יתרון נוסף אליו מתייחס שליסל ביתר שאת ומקורו במוצרי גרדנוקס, כולל מערכת אוטומוטיבית המנותקת מהחומרה הקיימת ברכב. "יש לכך השלכות אדירות, שכן אם מחר בבוקר נרצה להחליף את פלטפורמת המחשוב עליו יושבת המערכת, נוכל לעשות זאת ללא כל בעיה.
גרדנוקס נושאת בשורה שתאפשר לפתח מחשב אוטומוטיבי עבור כל יצרניות הרכבים, כולל זמני פיתוח מהירים של שבועות בודדים לעומת זמני פיתוח של כשנתיים כיום''.

דגש על העצמה נשית
למרות שגרדנוקס מאגדת תחתיה שתי חברות בנות באירופה וארה"ב היא, בראש ובראשונה, חברה ישראלית המהווה מקור גאווה כחול-לבן. מרכז הפיתוח והמחקר שלה ממוקם בעיר רמלה, ולא בכדי. גרדנוקס ניצבת על כתפיהם של ענקים שיצרו את תעשיית ההובלה הכבדה בישראל ובראשם אברהם (בונדי) לבנת ז"ל ורואה בפיתוח התעשייה גם שליחות. במבט קדימה אל עבר אתגרי העתיד, מציינים בגרדוקס את רצונם להרחיב את מצבת העובדים על מנת להיענות לדרישות ההולכות וגוברות מצד יצרניות הרכבים והספקים השונים בענף.
לדברי שליסל, ''אנחנו מגייסים בקצב גבוה על בסיס הידע, המקצועיות והיכולות מכל המינים, העדות והמגזרים, לכולם יש מקום בגרדנוקס. חשוב להבהיר שאנחנו מאוד מאמינים בבני אדם באשר הם. נכון להיום מועסקות בחברה כ-35% נשים מסך מצבת העובדים, מספר שאנו שואפים להגדיל באופן ניכר, עם זאת חשוב לציין כי אחוז הנשים בהיי-טק הוא נמוך יחסית לגברים וזהו אתגר של השוק כולו למצוא את הדרך לאיזון שמתחילה כבר בגיל הגן. כיום בגרדנוקס מועסקות נשים בכל המחלקות ובמגוון רחב של סוגי תפקידים, כולל בעמדות ניהול בכירות, תפקידי פיתוח, ניהול פרויקטים וכן בתפקידי שיווק ומכירות, משאבי אנוש ועוד''.

יש סיכוי שנראה אישה מוצבת בשדרת הניהול הבכירה של גרדנוקס?
"הנשים בגרדנוקס הן משמעותיות ולוקחות חלק גדול בצמיחה ובהתפתחות החברה. כיום יש בהנהלת גרדנוקס שלוש סמנכ"ליות שמנהלות שלושה תחומים מרכזיים ענת סוסן סולומון, סמנכ"לית כספים, ג'יליאן גולדברג, סמנכ"לית שיווק וקישרי משקיעים וקרן מושקוביץ סמנכ"לית משאבי-אנוש. זו ההזדמנות לקרוא לכל מי שמחפשת אחר אתגר מקצועי וסביבת עבודה אוהדת, לפנות אלינו ולהצטרף למשפחה מיוחדת במינה".

בשיתוף חברת גרדנוקס