הזדמנויות השקעה באטלנטה באינטראקציה אישית

העיר בתוך היער טומנת אפשרויות רבות למשקיעים. בחברת הנדל"ן ספיר מדגישים את הכלכלה היציבה באזור, מגמת הצמיחה של האוכלוסייה, ונגישות לכל פינה ביבשת בזכות שדה התעופה מהגדולים בעולם, וממליצים לבצע השקעה בעיניים פקוחות

גלית בן חמו, בשיתוף Sapir Realty
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
001613
חברת Sapir Realty
גלית בן חמו, בשיתוף Sapir Realty
תוכן שיווקי

על תחזיות האיוב הצופות מפלה בשוק הנדל"ן בארה"ב, מגיב בספקנות צלי (בצלאל) לוין, שותף ובעלים בחברת Sapir Realty באטלנטה. "לתחום הנדל"ן נכנסתי בשנת 2008, ואת מבשרי הרעות שמעתי בכנסים של נדל"ן שהתמקדו בדירות פרטיות. כבר ב-2015 היו שהזהירו מפני המצב, והציעו לאנשים לשמור על הכסף שלהם. מאז עברו שבע שנים, ולמעט ההאטה מסוימת בחצי השנה האחרונה, שרחוקה מההגדרה 'מפלה', המחירים ממשיכים לעלות". עם זאת הוא מדגיש: "אמריקה היא מקום טוב להשקיע בו, בתנאי שעושים בדיקות חובה חשובות על הנכס. צריך לאסוף כמה שיותר מידע על הנכס ולא ללכת בצורה עיוורת לתוך ההשקעה".

צלי (בצלאל) לוין, שותף ובעלים בחברת Sapir Realty

חברת "ספיר נדל"ן" נוסדה בשנת 2013 בידי שני השותפים, צלי לוין ויהודה ליפשיץ, והיא פועלת באטלנטה ובערים הסמוכות לה, בדגש על השקעות באמצעות יחידות דיור פרטיות. החברה פורשת את פעילותה על כל הבטי ההשקעה – קנייה, מכירה, שיפוץ וניהול הנכס. "עשינו בחירה להיות ממוקדים במשקיעים שמעוניינים בדירה אחת או שתיים ולא בניהול של עשרות או מאות דירות למשקיע, ואנחנו מיומנים מאוד בתחום הזה. הדגש שלנו הוא להרוויח כסף בזכות השירות למשקיעים ולא על חשבונם". הוא מציין שמאחורי תפישת העולם הזו, מתקיימת מדיניות של שקיפות מלאה מול המשקיעים הישראלים, שיכולים לעקוב אחר כל תנועה כספית שקשורה בנכס שלהם.

למדו על ההשקעה שלכם

לוין מציין שלמרבה הצער, הוא נתקל במרמה המופיע בצורות שונות. "מגיעים אלינו משקיעים אחרי שנעקצו, וזה בהחלט מקומם. משקיעים חייבים לפקוח עיניים. זה לא קשה לקבל מידע על הנכס או על חברת הניהול. חיפוש מהיר יניב מידע על הטאבו, אם המחיר שהחברה מציעה לרכישת הנכס אכן ראלי או אינפורמציה וחוות דעת על החברה", הוא מדגיש. "אם אתם לא יודעים, תתייעצו עם מומחה חיצוני. אל תלכו בצורה עיוורת אחרי מה שאומרים לכם, תעשו שיעורי בית".

לוין מנתץ תפישה רווחת שמתייחסת לתשואה מההשקעה. "יש אמירה כללית כזו על הבטחת החזר בשיעור של כ־8%, וגם פה צריך לעשות סדר ולהבין מה עומד מאחורי האמירות האלה. האחוזים מתייחסים לתשואה ממוצעת. אז נכון, שאם יש למשקיע כמה נכסים, סביר להניח שהתשואה הממוצעת מכלל הנכסים יכולה להגיע לשיעור כזה או אחר. אבל לדבר על שיעור כזה כשמדובר בנכס אחד, זה לא נכון. אני תמיד אומר למשקיעים שאם הבטיחו לכם דבר כזה, כדאי שיפקחו עיניים, ויבדקו את העניין היטב". הוא מדגיש: "השקיפות מול המשקיעים מאוד חשובה לנו. אנחנו לא נבטיח שיעור החזר מוחלט מהשקעה בנדל"ן, בדיוק כמו שאי אפשר להבטיח שבאופן קבוע יהיה שוכר בדירה. צריך להבין שנדל"ן הוא דבר חי, ומתרחשים בו כל הזמן שינויים. אנחנו לא מבטיחים תוצאות, אבל בהחלט מבטיחים שנעשה את המקסימום שאפשר כדי להגדיל את התשואה".

שוק הנדל"ן באטלנטה

מהיכרותו עם שוק הנדל"ן באטלנטה ובסביבתה, מציין לוין את הזירה כיציבה להשקעה. "יש פה כלכלה מגוונת מאוד, וזה משמעותי מאוד ליציבות הכוללת באזור. יש פה חברות הייטק גדולות, ומספר מטות הנהלה של חברות בינלאומיות, אולפן סרטים גדול ועוד". האוכלוסייה בעיר ובסביבותיה מונה למעלה מ־6 מיליון תושבים, ולדברי לוין ניכרת מגמת גידול מתמדת באוכלוסייה.

יתרון נוסף שמיוחס לאטלנטה הוא הנגישות לאזורים שונים ביבשת. שדה התעופה של אטלנטה ידוע כאחד הגדולים באמריקה ובעולם כולו, כשנפח התנועה שעובר דרכו הוא עצום. "אטלנטה היא מקום יפה מאוד ופופולארי בביקוש למגורים. עדיין, אנחנו רחוקים מערים כמו ניו יורק ולוס אנג'לס, ומחירי הדיור כאן לא בשמיים".

טכנולוגיית הניהול היא אמצעי בלבד

לדברי לוין, אחת הסיבות שאפשרו את פריחת שוק ההשקעות בנישה של דירות פרטיות היא הטכנולוגיה. "המערכות האלה תורמות מאוד לניהול של נכסים פזורים. אבל בסופו של יום, צריך לזכור שאנחנו לא עובדים עם מוצר אונליין, אלא מול אנשים אמיתיים שחיים בתוך בית אמיתי, ומתקשרים עם אנשי מקצוע אמיתיים. אנחנו נעזרים בטכנולוגיות בצורה שקולה, אבל היא לא באה על חשבון האינטראקציה האישית".הוא מציין שלצד צוות מקומי באטלנטה, החברה מנהלת צוות מהפיליפינים שמיומן לטפל בבירוקרטיה הסובבת את הרכישה, נושאי מיסוי, העברת בעלות ועוד. את התקשורת עם המשקיעים מנהלים שני השותפים בעברית. "זה מקל מאוד על המשקיעים. הם מרגישים בטוחים יותר בעסקה, כשהיא מלווה בשפה שהם מכירים היטב".

לדבריו, בשוק הדירות באטלנטה יש הצע מסוים של נכסים, אולם הוא נמוך עדיין ביחס לביקוש. "זו תקופה מצוינת להשקיע בדירה באטלנטה, ומי שהצליח לצבור הון מסוים של 50 אלף עד 150 אלף דולרים, יוכל למצוא נכס וליהנות מתשואה טובה. הגישה שלנו היא לנטרל את המשקיעים שלנו מהעיסוק בהשקעה כמה שיותר. יש אומנם חלון של זמן שנדרשת בו מעורבות גדולה יחסית, אבל מעבר לזה אנחנו שואפים שההשקעה תתפקד כמו מניה או קרן נאמנות, כשאנחנו פה מנהלים עבורם את ההשקעה. אני מאמין מאוד בנדל"ן וחושב שבטווח הארוך זו השקעה טובה מאוד".

Sapir Realty
למעבר לאתר >>
לפנייה במייל >>
ליצירת קשר: 1-678-487-7896+

בשיתוף Sapir Realty