הזדמנויות להשקעה בבנייה חדשה בפלורידה

יונתן לקרמן, בעלי חברת Your Real Investment מסביר מהם היתרונות בהשקעות נדל"ן בפלורידה ואוהיו

רונית מורגנשטיין, בשיתוף Your Real Investment
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פלורידה
צילום: Shutterstock
רונית מורגנשטיין, בשיתוף Your Real Investment
תוכן שיווקי

ארה"ב היא יעד מועדף לישראלים שמשקיעים בנדל"ן מחוץ לישראל; מדינה ידידותית, עם כלכלה יציבה, מטבע חזק, ושפה מקומית שרוב הישראלים יכולים להסתדר אתה. לאחרונה נוספה המלחמה בין רוסיה לאוקראינה, שמשפיעה על רמת הסיכון בהשקעות באירופה, לצד הברקזיט שפגע בליש"ט, התרסקות המטבע הטורקי, חוסר יציבות שלטונית בפולין והונגריה וגורמים נוספים. לצד אלו יש לציין את עליות מחירי השכירות בארצות הברית, ששוברים שיאים בתקופה האחרונה. את זה הבין גם יונתן לקרמן , יועץ נדל"ן ויזם. "כשרוכשים נדל"ן בארצות הברית, עושים זאת במטבע הדומיננטי בעולם - הדולר האמריקאי. כמו כל מטבע, גם שערו יכול לנוע, אך כשמדובר במטבע של הכלכלה החזקה בעולם - אפשר להיות רגועים יותר", הוא טוען.

עד לפני מספר שנים עסק לקרמן, ארגנטינאי במקור, בתיירות VIP של תיירים מדרום אמריקה ואירגן להם חופשות וטיולים בארץ, אירופה ואפריקה. "התיירים העשירים הללו הגיעו לכאן לשבוע-שבועיים וחיפשו חופשות מפוארות ויוקרתיות. במסגרת הקשרים הקרובים שיצרתי איתם היו כאלה שביקשו ממני לחפש עבורם נכסי נדל"ן להשקעה בישראל. לאחר שהבינו שהתשואות בישראל לא ממש מפתות, התחלתי להציע להם נדל"ן באירופה ובדרום אמריקה, אך למרות תשואות גבוהות בדרום אמריקה ובחלק ממדינות אירופה, היו בעיות של חוסר יציבות פוליטית ושל המטבע המקומי. חיפשנו השקעה קרובה לדרום אמריקה במדינה יציבה וכמובן תשואות גבוהות, ומצאנו אותה בפלורידה ואוהיו" הוא מציין. מאז עוסקת חברתו, Your Real Investment, בהשקעות בפרויקטים חדשים בצפון ומערב פלורידה.

יונתן לקרמן

"המשקיעים מדרום אמריקה היו מרוצים מההשקעות ולראייה בחרו להישאר אתנו לאורך שנים. בנינו לעצמנו אמון שקט והגיעו אלינו המון משקיעים מפה לאוזן. כל הזמן אנחנו מקבלים פניות של מתעניינים בהשקעה בנדל"ן בארה"ב. ביצענו עסקות מוצלחות ולאחרונה פתחנו את מודל ההשקעה גם לאחרים ובהם ישראלים".

פעילות בנכסים מניבים באוהיו

במקביל לפעילות החדשה בפלורידה, החברה עובדת כבר מספר שנים באוהיו בהשקעה בנכסים מניבים, קרי ־ בתים להשכרה באוהיו. "הסיבה העיקרית היא שהנכסים שם מתחת לשווי האמיתי שלהם ואפשר להשכיר אותם ולקבל תשואות דו ספרתיות. מדובר בנכסי מולטי פמילי, שאנחנו רוכשים במחיר נמוך יחסית, משביחים אותם ומקבלים שכר דירה גבוה בהרבה. לרוב מדובר בתכנית השקעה, השבחה ומכירה לאחר שלוש שנים לפחות".

למה דווקא פלורידה?

לדברי לקרמן, רבים ששומעים על פלורידה חושבים מיד על מיאמי אבל היום העיר מאוד יקרה להשקעה, והתשואות בה לא גבוהות. "אנחנו מביאים למשקיעים תשואות יותר אטרקטיביות בצפון ומערב פלורידה, באזורים פחות מוכרים למשקיע הסטנדרטי. חקרנו ולמדנו שיש הגירה חיובית לפלורידה – בכל יום כ-1,000 איש ואישה מהגרים אליה; הם מייצרים מדי שנה צורך של כ-100 אלף יחידות דיור נוספות. מצאנו שיש ביקוש גובר לנדל"ן למגורים באזורים שהם מרווחים ומושקעים אך פחות מתויירים, אלה שלא נשלטים על ידי משקיעים, ואותם מצאנו בצפון ומערב פלורידה".

ומה אתם מציעים במקומות אלו?
"מגרשים להקמת פרויקטים חדשים. כרגע אנחנו בבנייה של 18 בתים בשטחים שונים שבין 150 ל-180 מ"ר. המשקיעים נכנסים לעסקה כיזמים, אנחנו מאתרים מראש את הפרויקטים הכדאיים, מתשאלים את הלקוחות לגבי מטרת ההשקעה, גובה ההשקעה ומתאימים להם את הפרויקט הנכון להם. בהמשך אנחנו דואגים למימון בנקאי, לקבלן הבנייה, מסייעים עם עו"ד ורו"ח בכל הסוגיות הרלבנטיות, ולבסוף גם בשיווק הפרויקט באמצעות חברה מקומית. מהניסיון שלנו, ההשקעות בפרויקטים האלה מניבות כ־12% + תשואה ברוטו בסיום הפרויקט, שהמועד שלו הוא בטווח של כשנה מאז התחלתו. כל משקיע מקבל את חלקו במכירה בהתאם להשקעה. בתחילת כל פרויקט הקבוצה מחליטה אם נמכור או נשאיר את הבתים כנכסים מניב".

מהו מודל ההשקעה?
"בתחילת הדרך המשכנו עם קבוצת המשקיעים עתירי הממון שהייתה לנו. לאחרונה עברנו לטובת המשקיעים הישראליים הפרטיים למודל של קבוצות רכישה - כמו בישראל, אבל בארה"ב - כשהיעד הוא השקעה עם תשואה מהירה יחסית ולא מגורים של חברי קבוצת הרכישה, לכן גם החיכוך בין חברי הקבוצה הוא מינימלי. הם אפילו לא צריכים להכיר זה את זה".

כעת, מציעים בחברה למשקיעים שברשותם 180 אלף שקל ומעלה, לקחת חלק במימון הבנייה. "זה תחום השקעה סולידי, והאזור נהנה משיעורי צמיחה וביקוש גבוהים, שמבטיחים הכנסה קבועה. עקרונית, אנחנו מגייסים מחצית מהסכום הנדרש מקבוצת רכישה של משקיעים, ואת המחצית השנייה במימון בנקאי או ארגוני פיננסיים אמריקאיים", הוא אומר. "ב-Your Real Investment יש לנו צוות מקצועי בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים בממוצע, שמייעץ לכל משקיע, מעצב לו תוכנית השקעה אישית ושומר עמו על קשר הדוק לאורך כל התהליך. "הערכים שלנו הם אתיקה, אחריות ושקיפות. אנו עובדים ביושרה, נאמנות, כנות וכבוד מירבי לאנשים ולכל מה שהם השיגו במאמצים שלהם. אנו מלווים את הלקוח בכל שלב ושלב, מתאימים את השירותים שלנו באופן אישי, ומציעים שקט נפשי וצמיחה וודאית למי שנותנים בנו את אמונם," הוא מדגיש.

איך מתבצע התהליך בפועל?
"הצוות שלנו מחפש ובודק הזדמנויות כל הזמן. ברגע שמוצאים כזאת, אנחנו בודקים אותה לעומק ואם הכול מסתדר מתחילים משא מתן. לכל פרויקט אנחנו פותחים חברה בפני עצמה, והמשקיעים בה הם הבעלים שלה. לאחר שאיתרנו פרויקט אטרקטיבי, אנחנו מציעים אותו למשקיעים שלנו שברשימת המתנה ושכבר מוכני להשקעה, מעבירים את הכספים לחשבון נאמנות (משרד עור דין שלנו במיאמי), רושמים את המשקיעים כשותפים בפרויקט ובסופו מחלקים רווחים. יש כאלה שמושכים רק את הרווחים ומשקיעים חזרה את הקרן, ויש כאלה שמשקיעים הכול חזרה בעוד פרויקט".

Your Real Investmentלמעבר לאתר >> טלפון: 03-3751170
לפנייה במייל >>

בשיתוף Your Real Investment