"המשקיעים בארה"ב זוכים להרבה שקיפות בכל הנוגע לנתוני הנכס"

Your Real Investment, בבעלותו של ג'ונתן לקרמן, מנתחת, מייעצת, ומנהלת השקעות נדל"ן, מציעה ללקוחותיה פתרונות מקיפים מותאמים אישית לכל משקיע - גם בתקציבים נמוכים יחסית

אורי קריב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'ונתן לקרמן
Your Real Investment מציעה ללקוחותיה פתרונות מקיפים מותאמים אישית לכל משקיע צילום: shutterstock
אורי קריב
תוכן שיווקי

בשנים האחרונות, גוברת יותר ויותר התופעה של השקעות נדל"ן בארה"ב מתוך הנחה רציונלית שאין כמו להשקיע בנכסים ממשיים, שיניבו בתוך זמן לא רב פוטנציאל תשואות גבוה, לצד השבחת הנכסים ועליית ערכם. לא סתם ארה"ב נחשבת מבוקשת להשקעות נדל"ן. לאחר המשבר הכלכלי שפקד אותה ב-2008, ניכר שהעשור האחרון מסמן התחזקות של שוק העבודה האמריקאי, שגררה עלייה בכוח הקנייה הצרכני והתפתחות של שוק הנדל"ן בבניית פרויקטים באזורים מבוקשים. גם יציבות המטבע הדולרי והשפה הגלובאלית – משכנעים משקיעים רבים לשים את כספם בהשקעות ואולי אף ליהנות מרווח משתלם ורציף לאורך שנים.

מי שמעוניין לבצע השקעת נדל"ן בארה"ב יכול להיעזר בחברת השקעות מקצועית שתדע להציע לו את ההשקעות המתאימות ביותר לתקציב ולצרכים שלו ותלווה אותו בכל ההליכים הבירוקרטיים והטכניים מול הגופים השונים בארה"ב. אחת מהחברות בתחום השקעות נדל"ן בארה"ב היא Your Real Investment, בבעלותו של ג'ונתן לקרמן, המנתחת, מייעצת, ומנהלת השקעות נדל"ן, ומציעה פתרונות מקיפים מותאמים אישית לכל משקיע, אפילו בתקציבים נמוכים יחסית. את החברה מובילים ינון קדיס, שותפו של ג'ונתן בישראל, וצוות מקצועי עם ניסיון של יותר מ-10 שנים בהשקעות נדל"ן בכל רחבי העולם, ובארה"ב בפרט. הנ"ל חרטו על דגלם עבודת צוות מקצועית כמפתח להשגת מצוינות עסקית, תוך שקיפות מלאה ואמינות גבוהה.

לקרמן המייסד, יליד ארגנטינה, הוא מתווך מוסמך שחי ונושם נדל"ן כמעט מילדות. עד לפני מספר שנים עסק בתיירות VIP של תיירים מדרום אמריקה שהגיעו לארץ, אירופה ואפריקה וחיפשו חופשות מפוארות ויוקרתיות. התיירים העשירים הללו הגיעו לכאן לשבוע-שבועיים לחופשות עתירות תקציב, ולא פעם הוציאו מעל 50 אלף דולר בחופשה, ולפעמים אף יותר. "לאט לאט", אומר לקרמן, "הם ביקשו ממני לחפש עבורם נכסי נדל"ן ברחבי הארץ, אולם לאחר שעשו השקעה אחת, הבינו שלא בהכרח יקבלו תשואות מפתות. התחלנו להציע להם נדל"ן באירופה ובדרום אמריקה, וגם שם, למרות התשואות הגבוהות יחסית, היו בעיות. למשל, המטבע המקומי של מקסיקו לא יציב ממש. אז יכולה להיות עסקה שאתה מתכנן 30% ועד סוף הפרויקט הרווח ירד משמעותית בגלל המצב הכלכלי והפוליטי במדינות האלה".

לכן, לפני כ-4 שנים התחיל לקרמן להתמקד בהשקעות נדל"ן בארה"ב, כשמרבית המשקיעים שלו היו - ועד היום - לקוחות מאותו עסק תיירות. ״זה מראה שהלקוחות שלנו מרוצים, ובוחרים להישאר איתנו לאורך שנים. רק אחרי שצברנו ניסיון רב בעשרות השקעות מוצלחות, החלטנו בחברה לצאת החוצה. בנינו לעצמנו אמון שקט, הגיעו אלינו המון משקיעים מפה לאוזן, חברים שהמליצו. זה הייחוד שלנו. מישהו שמרים אלינו טלפון כבר יודע שהוא מגיע למקום בעל רקורד מוכח בתחום".

מה היתרונות בהשקעה בנדל"ן בארה"ב?
"להשקעות בארה"ב יש כמה יתרונות, תלוי כמובן באזורים ובשיטת ההשקעה. בגדול, התשואות יותר גבוהות מהממוצע בישראל ובאירופה, והן יותר בטוחות מבחינת המטבע הדולרי. יש גם יתרונות מיסוי, ובארה"ב יש הרבה יותר שקיפות למשקיעים מבחינת נתוני הנכס. ניתן לבדוק כל דבר דרך האינטרנט, שלא כמו באירופה שלשם צריך לשלוח נציג כדי לקבל נתונים. גם פתיחת חשבון או חברה להשקעה – הכל ניתן לעשות מרחוק, וגם מבחינת השפה, זה לא אותו הדבר להשקיע במדינות כמו יוון או צרפת, עם שפות שקשה לתקשר איתן. מעבר לזה, יש המון משקיעים שאוהבים להשקיע בדולרים, שהוא מטבע חזק ויציב. את ארה"ב לא צריך למכור, היא כבר מוכרת, ידועה בהצלחות שלה, בעסקאות הטובות שהיא מציעה למשקיעים. בשונה מפנמה, מקסיקו ואורוגוואי, ששם צריך להתחיל מ-0, להסביר את ההיסטוריה של המדינה ואת המצב הנוכחי. את ארה"ב כולם מכירים".

יחד עם האמון הגדול של לקרמן בהשקעות נדל"ן מוצלחות בארה"ב, הוא מדגיש שהשיטה של החברה שלו היא לא לשכנע או לפתות את משקיעים להשקיע דווקא בארה"ב. "אפשר למצוא השקעות טובות בכל מדינה בכל תחום, רק צריך לדעת לעשות את זה נכון – אם זה נדל״ן, היי-טק או בורסה. בסוף, כל אחד צריך לשים את הכסף איפה שירגיש בנוח. אנחנו פשוט מאוד מאמינים בנדל"ן, בטח בארה"ב. הכסף הרבה יותר בטוח, הוא נמצא שם, אפילו אם יש מיתון, ואולי גם יהיה, נדל"ן הוא הנכס הטוב ביותר. צריך רק סבלנות, לעבור את התקופה, הנכס תמיד נשאר על שם המשקיע והוא לא תלוי בנו, ואפשרי שהוא יכניס לו את הרווח שהוא מצפה לו".

הכסף הרבה יותר בטוח בנדל"ן בארה"בצילום: shutterstock

מה בעצם היתרונות שלכם בכל הקשור בהשקעות נדל"ן בארה"ב?
"היתרון שלנו, בניגוד לחברות אחרות, שאנחנו לא מוכרים נכסים משלנו, אנחנו לא קונים, משפצים ומעבירים ידיים, אלא מלכתחילה הבעלות על הנכסים היא של המשקיע, הוא המרוויח העיקרי. אנחנו מביאים להם את הנכס ישר מהמוכר והוא תמיד נשאר בבעלותו בכל מצב. יתרון נוסף שלנו שאנחנו לא מתעסקים עם השקעה שלא תיתן לפחות 10% תשואה שנתית לפני מיסוי. חוץ מזה, אנחנו מציעים שירות אינטגרלי – החל מייעוץ ראשוני שבו המשקיע מקבל הסבר על כל האופציות, עם כל החסרונות והיתרונות בשקיפות מלאה, ועד פתיחת חברה, איתור, קנייה, שיפוץ, השכרה, ניהול הנכס. אנחנו גם מציעים את כל השירותים הנלווים – עו"ד, רו"ח, אבל לא מחייבים לקחת את השירותים שלנו. הרעיון הוא להקל בתהליך החיפוש והקנייה ולמצוא עבורם את הנכסים המניבים ביותר בהתאם לצרכים ולתקציב שלהם".

מהו באמת סכום ההשקעה המינימלי בהשקעות כאלה?
"אנחנו מציעים 3 סוגי השקעות עיקריים שמתאימים לסוגים שונים של משקיעים בטווח רחב של סכומי השקעה: רנטלס – נכסים המיועדים להשכרה, פליפים - קונים נכס, משפצים ומוכרים במחיר גבוה יותר בשוק; ובנייה חדשה - מאפס. למשל, יש לנו נכסים אטרקטיביים שמיועדים לרנטלס (השכרה), שיותר מתאימים למשקיעים שרוצים לקבל שכירות או לבנות תיק נכסים לטווח ארוך, כאשר להשקעות כאלו צריך מינימום 50 אלף דולר.

"בשנים האחרונות קיבלנו גם הרבה אנשים עם סכום להשקעה נמוך יותר, ועם השנים בנינו מודל השקעות מודולריות. למשל, בפליפ אפשר לחבר כמה משקיעים ביחד, נניח משקיעים שיש להם 20-30, אלף דולר, זה לא מספיק להם לבית, אבל אני מציע להם להמשיך לעשות פליפים פעם פעמיים בשנה, להתחיל עם זה כדי להגדיל את ההון, ואח"כ לעבור לרנטלס אם הם רוצים. אז, כן, יש לנו משקיעים שנכנסים לבד לעסקאות עם תקציב של 80-120 אלף דולר, אבל לא פעם אני מחבר משקיעים קטנים לעסקאות פליפ שהן יותר קצרות ופשוטות – קונים, משפצים ומוכרים. ברנטלס, לעומת זאת, אני לא מחבר אנשים זרים, רק אולי בני משפחה, כי האסטרטגיה לא תמיד ברורה מההתחלה, פתאום אחרי שנה אחד רוצה למכור, השני רק לשפץ, ויכולות להיווצר בעיות מורכבות".

"גם עם 20 אלף דולר, אפשר להרוויח בגדול"

לפני כשנתיים וחצי, קצת לפני פרוץ הקורונה, לקרמן, ושותפו ינון קדיס, האחראי על הפעילות בישראל ועל המערך האסטרטגי המקומי, הכירו דרך מכר משותף והחלו לעבוד בצוותא על השוק המקומי. לדבריהם, כחברת נדל"ן יזמית, הם מבצעים את התכנון המקיף של כל פרויקט, מעין One Stop Shop, בה נבנית התוכנית העסקית, נבדקים מקורות המימון, ונקבעת אסטרטגיית השיווק והמכירות, תוך פיקוח על הפרויקט ועמידה בלוחות זמנים קפדניים. "אנו מכוונים לאזורים מבוקשים ומתפתחים עם ביקוש גבוה וצמיחה כלכלית – אוהיו ופלורידה למשל - מאתרים נכסים עם פוטנציאל גבוה, מתנהלים מול הרשויות והמועצות על היתרים ורישיונות, משיגים מימון, משווקים ומתחזקים את הנכס. הכל עם צוות מקצועי שלם, הכולל אדריכלים, מעצבים, עורכי דין, מהנדסים ואנשי מכירות. יש כאן יתרונות ברורים למשקיע, בעיקר כי הוא לא צריך להתעסק בבעיות בירוקרטיות ובעלויות מבניות ושיפוצים".

הניהול האינטגרלי של הנכסים, תוך מציאת הזדמנויות אטרקטיביות בשוק האמריקאי, והשקיפות הרבה שהם מקפידים לגלות כלפי המשקיעים, מסייעים לחברת Your Real Investment, להתברג גם בשוק הישראלי המקומי. "אנחנו לא רק נותנים ייעוץ, מוכרים ונעלמים, אנחנו כל הזמן מלווים את המשקיע. אנחנו גם לא מחפשים אלפי משקיעים, אלא בונים נבחרת טובה ואיכותית של משקיעים לרוץ איתם שנים. אנחנו מביאים את המוצר הכי טוב לאנשים שרוצים השקעות לטווח ארוך, ולא לכאלה שרוצים לעשות מכה ולצאת אחרי חצי שנה. הפרמטרים שלנו מאוד פשוטים – שקיפות ואמינות – ואנחנו לא מזלזלים באף תקציב, כי גם עם 20 אלף דולר, אפשר להרוויח בגדול".

למעבר לאתר >>
איש קשר: ג'ונתן לקרמן - 052-7832275
לפנייה במייל >>