להשקעה הזאת חיכיתם: הזדמנות לנדל"ן מניב בבוקרשט

מחירים נוחים, תשואה מעולה, צמיחה מרשימה לאורך שנים והתוכנית הממשלתית "פרימה קאסה" לעידוד השקעות הופכים את בוקרשט ליעד חם להשקעות נדל"ן מניב. חברת הנדל"ן הוותיקה נמדר בתים מציגה הזדמנות שלא כדאי לפספס

שרה שוורץ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נהר ומבנה עתיק
להשקעה הזאת חיכיתם: הזדמנות לנדל"ן מניב בבוקרשטצילום: shutterstock
שרה שוורץ
תוכן שיווקי

מחפשים אחרי השקעה? כזאת שתאפשר לכם גם שקט נפשי וגם נכס מעולה במיקום מנצח? בטח תשמחו לשמוע כי במרחק טיסה קצרה, נמצאת בוקרשט, המניה הבטוחה של אירופה. מומחים ויועצים בתחום הנדל"ן כבר סימנו אותה כפנינה של רומניה וכיעד אטרקטיבי להשקעה, ויש להם סיבות טובות לכך.

"בשנים האחרונות בוקרשט מציגה נתונים מרשימים בכל הקשור לשוק הנדל"ן בעיר – מגמה כללית של עלייה בביקוש, המתבססת בין השאר על אוכלוסייה גדולה של צעירים וסטודנטים המחפשים לשכור דירות מגורים בעיר לצורך לימודים ועבודה, לצד ריבית נמוכה ויציבה, ובעיקר מדיניות ממשלתית יוצאת דופן הנקראת 'פרימה קאסה'. מטרת התוכנית היא לעודד השקעות ולאפשר למשקיעים בעלי בית יחיד ברומניה להנות מהטבה של 14% הנחה במע"מ", מסביר בנימין נמדר, בעלים ומייסד של חברת "נמדר בתים". נמדר, המעורה בשוק הנדל"ן הרומני היטב, מוסיף: "כל אלו יחד מהווים קרקע פורייה להשקעה טובה ולנדל"ן מניב בבוקרשט אשר נמצאת במחסור דירות אדיר, כך שיש עלייה מתמדת הן בערך הנכסים והן בשווי שכירויות".

וכשבנימין נמדר אומר - הוא יודע. ברזומה המקצועי שלו ניתן למצוא פרויקטים מוצלחים כיזם וכקבלן ששמו הולך לפניו. המוניטין של חברת "נמדר בתים" מתבסס בעיקר על עשרות שנות ניסיון ואלפי לקוחות מרוצים שהפכו לשגרירים מעולים. הם מספרים על חברה עם סטנדרטים גבוהים, המציגה איכות בניה מהגבוהות בישראל לצד חדשנות והקפדה מחמירה בכל שלבי הבנייה, החל משלב מיקום אתר הבנייה דרך שלב התכנון האדריכלי ועד הבנייה בפועל.

גם הזרוע הבינלאומית של חברת נמדר בתים, מצליחה כבר עשר שנים להוביל את תחום השקעות הנדל"ן. סוד הקסם, כך מסתבר, מסתמך על עבודה מעמיקה בשטח, היכרות עם הזירה המקומית והבנה יסודית של המתרחש בשוק הנדל"ן המקומי. ההיכרות עם השטח מתבססת על עשר שנות ניסיון בניהול משרד כוח אדם מקומי ברומניה. הידע הרב שצברו ברבות השנים מאפשר להם לעמוד על טיבה של כל עסקת קרקעות בעיר, ולדאוג להון האנושי של הפרויקט. כעת, חלון ההזדמנויות של משקיעים ישראלים ליהנות מפירות הידע והניסיון של החברה הוותיקה, עומד להיפתח.

"יש עלייה מתמדת הן בערך הנכסים והן בשווי שכירויות"צילום: נמדר בתים

איתמר נמדר, מנהל הזרוע הבינלאומית בנמדר בתים, מסביר על הייחודיות של החברה בתחום ההשקעות: "בהשקעות נדל"ן בכלל, ובשלט רחוק בפרט, פעמים רבות יש אי ודאות בשאלה אם הפרויקט יקבל היתר בנייה או לא. זהו מרכיב סיכון משמעותי, כאשר בפרויקטים שאנחנו מציעים, הסיכון הזה אינו קיים, כך שלמשקיע קיימת ודאות שהבנייה תצא לדרך ותנוהל בסטנדרט הבנייה המקצועי המאפיין את חברותינו מאז 1994". אומר איתמר ומדגיש: "בחברת נמדר בתים אנו מתחילים שיווק של פרויקט רק לאחר קבלת היתר בנייה, כך שהמשקיע יכול להיות סמוך ובטוח שהשקעה שלו היא ודאית ולא חלומות באוויר - מה שקורה פעמים רבות בהשקעות בחו"ל".

המרכיב המשמעותי ביותר: הלוקיישן

פריחת שוק המגורים בבוקרשט מורגשת במיוחד באזורים האטרקטיביים של העיר. ביקוש מצד המקומיים נפגש עם ביקוש זר של סטודנטים רבים ואנשי מקצוע המגיעים מרחבי היבשת כולה, ויחד הם יוצרים יציבות המאפשרת למשקיעים ליהנות מתשואות יפות ומשוכרים הגונים. מי שהטיבו לזהות את הפוטנציאל המקומי, הם קברניטי חברת "נמדר בתים", שרכשו קרקעות בשני אזורי ביקוש איכותיים.

"הדרישה היא בעיקר לדירות בסמיכות לאוניברסיטה, לקניונים ולמרכזי התרבות, הבילוי והפנאי. פרויקט הבוטיק שלנו שתוכנן בקפידה ממוקם באזור מעולה ובסמיכות לרכבת התחתית, המאפשרת נגישות תחבורתית לכל צירי התנועה המרכזיים של העיר. במרחק קצר נמצאים הלבבות הפועמים של מרכזי הקניות המבוקשים - שלושת הקניונים המרכזיים, ביניהם ה"אפי מול" של אפריקה ישראל. מדובר בבניין יפיפה בן 4 קומות בלבד, המכיל 25 יחידות דיור שתוכננו בדיוק עבור קהל היעד כדי לאפשר להם חווית מגורים אידיאלית המותאמת לצרכיהם", מסביר איתמר נמדר ומחדד - "המיקום המדויק, התכנון האדריכלי ובעיקר המעטפת המלאה שאנחנו נותנים לכל רוכש מאפשרים מקסימום נוחות ושקט נפשי. תוסיפו לזה את העובדה שרומניה נמצאת במרחק טיסה קצרצר מישראל, עם מחירי טיסה במחירי רצפה, ותקבלו נכס מעולה שניתן לבקר בו מעת לעת בקלות ובספונטניות וכבשליש מעלות של טיסה לאילת".

"בשנים האחרונות בוקרשט מציגה נתונים מרשימים בכל הקשור לשוק הנדל"ן בעיר"צילום: נמדר בתים

חלון זמן אופטימלי להשקעה בבוקרשט

ומה לגבי התשואה? בעוד השקעה בדירת מגורים בישראל צפויה להניב בין 1.5-3.5% תשואה לכל היותר. נכס בעיר הממליגה שזכתה לתואר "פריז הקטנה" צפויה להניב 5-8% תשואה. "פרויקט דגל נוסף שלנו הוא בניין ייחודי ויוקרתי של 60 יחידות דיור הכוללות מרפסות שמש וטבולות בירוק. המיקום האסטרטגי של הפרויקט מאפשר נגישות מרבית ואיכות חיים. הפרויקט, שבנייתו תחל בקרוב, יבוצע על ידינו כקבלן מבצע", אומר איתמר נמדר ומוסיף, "כשבוחנים את אירופה, בוקרשט מציעה תמורה מעולה – מחיר נמוך לצד תשואה גבוהה ויציבה".

מעבר לחסכון של עלויות התיווך וחסכון למשקיע של עשרות אחוזים, לחברה יש יתרון משמעותי שהוא קלף מנצח - עצם היותה גם היזם וגם הקבלן המבצע, יכולה להעניק ודאות ושקט נפשי בהשקעה לרוכשים.

"כשיש חברה אחת האמונה על כל שלבי הבנייה ועד קבלת המפתח, הרוכש יודע כי הוא מקבל שירות לכל אורך הדרך, במעטפת של 360 מעלות לכל צורך ודרישה. החברה מחזיקה בסיווג קבלני הגבוהה ביותר - ג5 והוכיחה עצמה בשלושת העשורים האחרונים כחברה המעניקה אחריות מלאה להשקעה. מדן ועד אילת, עשרות פרויקטים מאופיינים בעמידה בסטנדרטים איכותיים וגבוהים. זאת אחת הסיבות מדוע מידי שנה רוכשים ומשקיעים מצביעים ברגליים ובוחרים בפרויקטים של 'נמדר בתים', כאשר הם יודעים כי החברה נושאת באחריות כלפיהם למשך שנים רבות בגין טיב הביצוע ואיכות הבנייה. גם הזרוע בינלאומית של החברה ממשיכה בקו המצוינות המקצועית, כך שהרוכשים יודעים שהם בידיים נאמנות. ההליך כולל ליווי עורך דין מקומי, שקיפות וכמובן אפשרות לחברת ניהול – לטיפול שוטף בנכס להכשרתו ובחזקתו כך שלמשקיע הישראלי יהיה את השקט המקסימלי".

איך אומרים ברומנית "הזדמנות שלא תרצו להחמיץ"?

בנימין נמדר, אשר מכיר את השוק הרומני על בוריו, שופך אור על מדיניות המיסוי האזורית: "יש כרגע הזדמנות חסרת תקדים המאפשרת חסכון של 14% בתשלומי המע"מ, זהו חלון זמן אופטימלי להשקעה. למעשה היום התוכנית הממשלתית 'פרימה קאסה' מאפשרת למשקיעים שזוהי ההשקעה הראשונה שלהם ברומניה ליהנות ממע"מ בגובה של 5% בלבד (במקום 19%). זהו חסכון עצום. גם המערכת הבירוקרטית מתאפיינת באפקטיביות, יעילות, שקיפות וזריזות. כראייה ניתן לראות כיצד הבנק העולמי משבח את צעדי ההתייעלות שעוברת רומניה לטובת פיתוח הערים בכלל ובוקרשט בפרט, תוך מתן מענקים והטבות. בנוסף, בין ישראל ורומניה נחתם הסכם מניעת כפל מס. כל אלו הובילו מומחי נדל"ן לסמן את בוקרשט כיעד מוביל להשקעות בטוחות ויציבות המאפשרות תשואה גבוהה והכנסה פסיבית מעולה".

הכסף מעלה אבק בבנק? "כשיש אי וודאות עולמית, כדאי ללכת על בטוח. רומניה היא המדינה היחידה באירופה בה נרשמה עלייה בשווי הנכסים בתקופת הקורונה, בניגוד לשאר הארצות שבמגמת ירידה קלה. זוהי הוכחה ליציבות ולדרישה חסרת התקדים לנכסים איכותיים ברומניה בכלל ובבוקרשט בפרט". מחפשים חברה בעלת חוסן פיננסי מרשים, מוניטין ואחריות להשקעה בחו"ל? חברה עם רזומה של עשרות שנים, ניסיון ומאות אלפי מטרים רבועים של בנייה מוכחת של פרויקטים מצליחים ברחבי הארץ והעולם? תהיו בטוחים שנמדר בתים היא הכתובת הנכונה.

נמדר בתים
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
טלפון: 03-5744440, *6398, פקס: 03-5744761
לכתובת המייל >>

בחזרה למדור השקעות נדל"ן בחו"ל >>