צפון ריין-וסטפליה (NRW): הסוד הגרמני להשקעה רווחית

המדינה הגדולה בגרמניה נמצאת מתחת לרדאר של המשקיעים הישראלים - וחבל. צפון ריין-וסטפליה מציעה נכסי נדל"ן שערכם צפוי לעלות במהירות

אסף לבנון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רחוב בגרמניה
צפון ריין-וסטפליה ((NRW: הסוד הגרמני להשקעה רווחית
אסף לבנון
תוכן שיווקי

לרבים מהישראלים השם "צפון ריין-וסטפליה" לא אומר הרבה. אך כשמזכירים שמות של ערים כדיסלדורף וקלן - התמונה מתחילה להתבהר. צפון ריין-וסטפליה היא למעשה המדינה הגדולה ביותר מבין 16 מדינות גרמניה. היא ממוקמת במערב גרמניה, הנחשב לאזור יותר יציב וסולידי. כ-18 מיליון איש מתגוררים בה, והפעילות הנדל"נית שוקקת בהתאם, במיוחד לאחר שבשנת 2015 הגיע לאזור מספר רב של פליטים, מה שהביא איתו צורך אקוטי בתשתיות מגורים ומכאן גם למגורים מניבים.

המדינה נחשבת למרכז התעשייתי של מערב גרמניה. בעוד שעבר התרכזה בו תעשיית המכרות והפלדה של גרמניה, כיום מדובר במוקד לתעשיות עתירות ידע וטכנולוגיה מתקדמת, וחברות גרמניות ובינלאומיות רבות בחרו למקם את מפעליהם ומרכזיהם הלוגיסטיים באזור.

בצפון ריין-וסטפליה אפשר למצוא גם ריכוז משמעותי של עסקים קמעוניים. כ-5% מהתוצר האירופי מיוצר שם, מה שהופך את המקום לאחד מהאזורים הכלכליים החשובים ביותר באירופה, אפילו יותר ממדינות דוגמת שוויץ, שבדיה ופולין. נפח המסחר הכולל של צפון ריין-וסטפליה נע סביב 387 מיליארד יורו, והמדינה היא שותפת סחר חשובה של האיחוד האירופי. היצוא העיקרי שלה כולל מוצרים כימיים, מכונות, מתכות, כלי רכב וחלקי רכב והיא מקיימת קשרי מסחר הדוקים עם מדינות מובילות, בהן ארצות הברית, סין, הולנד, צרפת ובריטניה.

מדינת צפון ריין-וסטפליה היא גם מרכז תרבותי גדול, המציע תרבות פנאי באיכות גבוהה. המדינה מתהדרת ביריד האמנות העתיק ביותר בעולם, בבתי ספר לאמנות בעלי שם עולמי וב-900 מוזיאונים. חמישה מבנים באזור הוכרזו כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

בשנים האחרונות מוצאים משקיעי נדל"ן את צפון ריין-וסטפליה כיעד אידיאלי להשקעות בגרמניה. ירידת התשואות בברלין לרמה נמוכה של 3% ואף פחות מכך הביאה את המשקיעים לחפש השקעות אטרקטיביות יותר. על פי חברת השקעות בנדל"ן SweetHome, שמציעה נכסים להשקעה בצפון ריין-וסטפיליה, נכון להיום ניתן לצפות לתשואה של 10% ואף יותר מכך מהשקעות באזור. "כשמשקללים את שכר הדירה עם מכירת הנכס במחיר גבוה יותר לאחר מספר שנות בעלות - אנחנו מאמינים שגם 12%-14% יכולה להיות רווח ריאלי שיושג על פני תקופת זמן של שלוש-ארבע שנים", אומר ישראל זאבי, הבעלים והמנכ"ל של חברתSweet Home. "פוטנציאל ההשבחה של הנדל"ן באזור גבוה. ניתן להעלות את שכר הדירה ב-20% מדי שלוש שנים והמדינה מציעה לבעלי הנכסים לבצע שיפוץ לשיפור בבידוד המבנה ולהשית אותו על השוכרים - כך שערך הנכס עולה בלי שזה יגרור עלויות לבעליו. בשנים האחרונות עלה שווי הנכסים באזור ב-5%-6% לשנה ואנחנו מאמינים שהמגמה הזו תימשך".

לפרטים נוספים לחצו כאן