השקעות נדל"ן בחו"ל - ההזדמנויות שנוצרו במשבר הקורונה

משקיעים ישראלים ממשיכים לנצל את תנאי השוק ורוכשים נדל"ן איכותי בארה"ב וביוון

אסף לבנון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית עם בריכה
השקעות נדל"ן בחו"ל - ההזדמנויות שנוצרו במשבר הקורונהצילום: Shutterstock
אסף לבנון
תוכן שיווקי

שנת 2020 בכלל ומגפת הקורונה בפרט הציבו אתגרים בפני עולם ההשקעות, אך מעבר לקשיים הברורים שהביאה איתה המגפה, התגלו גם אפיקי השקעה שהוכיחו עצמם כיציבים במיוחד, גם בזמני משבר. דוגמה לכך היא מסלול השקעה קבוצתי במתחם דירות המיועד להשכרה (מולטי פמילי). מתחם הדירות בנוי ומושכר וכולל בתוכו מתקנים לרווחת הדיירים. לא לחינם מדובר באחד המסלולים המועדפים ביותר על ידי המשקיעים הישראליים, שכן מדובר במתחמי מגורים מבוקשים ונפוצים בארה"ב שממשיכים לתפוס תאוצה. השקעה מסוג זה נחשבת ליציבה וטובה ומשום כך יותר ויותר חברות ביטוח גדולות משקיעות במתחמים הללו את כספי מבוטחיהן.

לדברי מתן פרטמן, מנכ"ל ובעלים משותף ב-RM GROUP: "נדל"ן, בניגוד להרבה השקעות אחרות, הוא אפיק השקעה שמייצר הכנסה פסיבית שוטפת, ללא קשר לשווי הנכס, כאשר המטרה היא לייצר השקעות בנכסים שיניבו הכנסה קבועה בלי שהמשקיעים יצטרכו לעבוד עבורה.

אחד העקרונות המנחים של RM GROUP הוא לרכוש נכס במחיר הנמוך ממחיר השוק, בלוקיישן עם פוטנציאל עליית ערך. לאחר הרכישה, ניתן למקסם את ההכנסות מהשכירות השוטפת, להשביח את הנכס באמצעות שיפוץ או ניהול יעיל, ולקבל מימון מבנק אמריקאי בריביות חסרות תקדים".

בשנה האחרונה נוצרו לא מעט הזדמנויות השקעה. דוגמה טובה לכך היא יוון, שנקלעה למשבר ב-2008, במהלכו האבטלה טיפסה ל-27.5% ורבים מתושביה נאלצו למכור את בתיהם בסכומים נמוכים.

לדברי פרטמן, "לשוק ביוון לקח שנים להשתקם, ורק לאחר שזיהינו היפוך מגמה בכל הנתונים – החל בתל"ג וכלה במחירי הנדל"ן – התחלנו לרכוש נכסים באתונה במחירים נמוכים מאוד. במקביל יוון הפכה ליעד תיירותי מבוקש. משבר הקורונה לא הביא לירידת מחירים של ממש, אבל כן הביא להזדמנויות השקעה שלא יכולנו להשיג ב-2019".

RM GROUP, המתמחה זה עשור בהשקעות נדל"ן מעבר לים ומובילה השקעות בארה"ב, זנזיבר ויוון עבור אלפי משקיעיה ברחבי העולם, בראשות מתן פרטמן ורן הראל, המייסדים והבעלים, הצליחה לזהות הזדמנות עסקית נוספת ביצירת שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת INVO.

במסגרת איחוד הכוחות, חברת INVO הצטרפה ל-RM GROUP, כאשר INVO תנהל את הפרויקטים הקיימים שלה, בעוד קבוצת RM תעניק שירות היקפי למשקיעיה לצד הזדמנויות השקעה חדשות.