פנינה ים תיכונית: צפון קפריסין ממתינה למשקיעי הנדל"ן

התבססותה של צפון קפריסין משפרת את כלכלתה והופכת את ההשקעה בה לאטרקטיבית. זו ההזדמנות לרכוש בה נדל"ן במחירים שלא יישארו נמוכים עוד זמן רב

אסף לבנון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נוף בקפריסין
נוף בקפריסיןצילום: Shutterstock
אסף לבנון
תוכן שיווקי

עם הכרתה מצד ועדת הרכוש האירופאית, צפון קפריסין מוכיחה את עצמה כהזדמנות ההשקעה החדשה והחמה באגן הים התיכון. הרפובליקה הטורקית בצפון האי הצליחה להתברג בין מדינות דוגמת ספרד, פורטוגל או יוון, המתחרות ביניהן על תיירות שמתבססת על מטיילים שמחפשים מים תכולים, פיסות חוף זהובות והרבה שמש. וככל שסיכוייה של צפון קפריסין להצטרף לאיחוד האירופי הולכים וגדלים – כך היא יותר ויותר מושכת את תשומת לבם של משקיעי נדל"ן מרחבי העולם. בנוסף, מאז שבשנת 2004 נפתחה האפשרות לטייל בחופשיות בכל האי (שמתפקד למעשה כמדינה עצמאית) – עוד ועוד אנשים החלו לגלות את מאפייניה הייחודיים של צפון קפריסין כיעד לתיירות או למגורים - יפהפה, בתולי ורחוק מההמולה.

הנציבות האירופית, קרן המטבע הבינלאומית וארגונים בינלאומיים אחרים כבר הכירו ביציבותה הכלכלית של צפון קפריסין, מה שרק מחזק את הסטטוס של המדינה והופך אותה אפילו עוד יותר אטרקטיבית למשקיעי הנדל"ן. על פי הערכות, שווי הנכסים באזור צפוי עוד לעלות לאחר שחובת הצורך בוויזת כניסה למדינה תבוטל. עם ההתקדמות הפוליטית והציפייה שטיסות ישירות לשדה התעופה הבינלאומי ארקן יחלו בקרוב, התיירות לצפון קפריסין מתחילה לתפוס נפח משמעותי. בנוסף, גם פתיחתה מחדש של עיר התיירות וארושה לקהל הרחב, מתקני הפנאי החדשים והמרינה הצפויה להיפתח בפורט קיפריום הקרובה מחזקים מאוד את שוק התיירות הצפוי לפקוד את העיר. השילוב בין אקלים ים תיכוני חמים ושטוף שמש, יופייה ותרבותה העשירה של צפון קפריסין, רכסי ההרים ורצועות החוף היפהפיות - מבטיחים יעד ייחודי לתיירות ולמגורים.

חברת השקעות הנדל"ן Sweet Home פועלת במספר יעדים ברחבי העולם, וגם בצפון קפריסין, שם היא מציעה מגוון הזדמנויות השקעה עבור משקיעים בפרופיל שונה. "קניית נכס להשכרה לטווח קצר כחלק משוק התיירות המתלקח באזור היא אפשרות אטרקטיבית ביותר בצפון קפריסין", מאבחן ישראל זאבי, הבעלים והמנכ"ל של חברת Sweet Home, המלווים את המשקיעים משלב איתור הנכס, דרך ניהול משא ומתן ועד לארגון חבילות המימון הנדרשות לביצוע ההשקעות. "דירות להשכרה לטווח קצר הן מבוקשות מאוד במהלך עונת הקיץ הארוכה, בעוד שדירות להשכרה לטווח ארוך מבוקשות דווקא לאורך כל השנה. למשקיעים בנדל"ן בצפון קפריסין יש את האפשרות לקבל הכנסה קבועה עם סיכון מינימלי ותשואה גבוהה. הנכסים בצפון קפריסין מתחילים במחירים אטרקטיביים של כ-217,000 שקל, וזאת במיקומים מבוקשים על חוף הים. רכישת נכס מקבלן מאפשרת לרוכש לשלם כ-20% מתחת לשווי השוק ולפרוס אותם על פני תשלומים נוחים על פני 18-24 חודשים, לפי שלבי הבנייה".

לפרטים נוספים לחצו כאן