הזדמנויות הנדל"ן המפתיעות של צ'כיה

האוכלוסייה הצעירה זורמת לפילזן, פרדוביצה ופראג ומזניקה את הביקוש לשכירות. למי שמחפש השקעה סולידית, Times2propertiesמתאימה מעטפת שירותים מלאה

גיא רונן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רהיטים בחדר
הזדמנויות הנדל"ן המפתיעות של צ'כיה
גיא רונן
תוכן שיווקי

השקעות בנדל"ן הן לעתים עניין של טרנד, של נהירת עדר אחר בוננזה חולפת. צ'כיה היא סיפור אחר לגמרי. עשרות שנים של איתנות כלכלית ואבטלה שלילית (אפילו בקורונה), לצד מחסור בקרקעות לבנייה ומדיניות מוניטרית מקלה, מבטיחות שוק נדל"ן יציב ובעל תשואות נאות הן מעליית ערך הנכס והן מהשכירות. למי שמחפש השקעה סולידית לטווח הזמן הבינוני ומעלה, ערי המשנה הצ'כיות – פילזן, פרדוביצה ואולומוץ – הן אופציה מתגמלת.

ערן לירון, מייסד Times2properties ובעל ניסיון של 16 שנה בענף הנדל"ן המקומי, אומר כי מה שמאפיין את הערים הצומחות הללו הן אוניברסיטאות מתקדמות עם תוכניות בינלאומיות, ולצדן תאגידי ענק שמעתיקים לשם פסי ייצור ומשרדים: Foxconn, Panasonic, Hyundai, HP ו-DHL הן רק כמה דוגמאות. "זה מזרים לערי המשנה אוכלוסייה צעירה ובינלאומית, שמעדיפה לשכור דירות חדשות ומודרניות".

כיוון שלהיצע אין סיכוי להדביק את הביקוש – בפראג על מיליון וחצי תושביה יש 5,000 התחלות בנייה בשנה, בפילזן רק 300 על 170 אלף תושבים – הצפי הוא לרווח לשנים קדימה. עם זאת, ערן מזכיר כי מחירי הנדל"ן המניב בצ'כיה עדיין נמוכים משמעותית ביחס ליעדים קרובים כמו וינה ומינכן. תוסיפו לזה את תנאי המימון הנוחים, ותגלו שעם הון עצמי של 300-150 אלף שקל אפשר להגיע לנכס ברמה גבוהה, או לרכוש שניים במחיר של נכס אחד בארה"ב או בגרמניה.

ערן לירון

אחד היתרונות הבולטים בצ'כיה הוא פשטות ההשקעה: מקבלת משכנתה ישירות מבנק צ'כי בתנאי בריבית קבועה של 2.5% על פני עשר שנים, ללא צורך באזרחות אירופית או בתעודות מיוחדות; ועד היעדר מס מקומי על הכנסות משכירות, מס קנייה, ולמי שמוכר אחרי עשר שנים ומעלה, גם מס מכירה (שבח). ההחזר הממוצע על ההון העצמי עומד על 12% בשנה, כאשר ערך הנכס רושם עלייה ממוצעת שנתית של כ-8%.

Times2 היא חברת בוטיק שמעניקה מעטפת מלאה ומלווה את המשקיע בכל צעד: באיתור הנכס, בקבלת המשכנתה, בעיצוב הפנים, באכלוס, בהשכרה ובמכירה – הכל תחת קורת גג אחת. די בביקור התרשמות אחד של הרוכשים כדי לסגור עסקה. כיום מנהלת החברה 350 נכסים לישראלים. היא היתה הראשונה לזהות את פילזן כיעד אטרקטיבי להשקעה, ומקפידה להישאר צעד לפני כולם באיתור הדבר הגדול הבא. כעת נמצא על הכוונת פרויקט ייחודי ליד האוניברסיטה של פרדוביצה, והיד עוד נטויה.

"אנחנו לא מציעים שוק של ספקולנטים או עסקאות בזק", מדגיש ערן, שבעצמו מתגורר בפראג ומעניק שירות אישי בכל שעה ללקוחות הישראלים. "אנחנו מחפשים את אלה שמעדיפים השקעה סולידית לטווח ארוך יותר. אם יש יציבות בשוק הנדל"ן, היא כאן".

לפרטים נוספים הכנסו לאתר >>