תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

"אין דבר כזה הכנסה פסיבית מהשקעה בבתים"

רפי מזרחי, מנכ"ל DealMaker, בית הספר להשקעות נדל"ן בארצות הברית, מספר את האמת על השקעות בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות ומציע לכולם להתנהג בהתאם

רפי מרצה
אודי מוצני

מי מאיתנו לא שמע על השקעה פנומנלית בנדל"ן בארצות הברית בשיחת הסלון עם חברים? המציאות, מסתבר, שונה לחלוטין, ועם זאת עדיין מספקת הזדמנויות אטרקטיביות במיוחד, בימים שבהם קריטי לקיים אפיק הכנסה נוסף. רפי מזרחי, משקיע נדל"ן ותיק, מייסד ומנכ"ל DealMaker – בית הספר להשקעות נדל"ן בארצות הברית, מעניק הצצה אל מאחורי הקלעים להשקעה חמה בחו"ל ומסייע לכם לבחון את ההשקעה הבאה שלכם בשיטתיות.

"לפני שאנחנו מתחילים לדבר על השקעות בנדל"ן באמריקה, חשוב מאוד לפוצץ את הבלון החם ביותר בסביבה: אין דבר כזה הכנסה פסיבית מהשקעה בבתים. לא בארץ ולא בחו"ל", מבהיר מזרחי.

ישראל בחמישייה הפותחת בהשקעות

ההערכות הן כי הישראלים השקיעו בשנת 2019 כ-2.4 מיליארד דולר בנכסים בארצות הברית, מה שמציב אותנו בחמישייה הפותחת של מדינות המקור של משקיעי הנדל"ן באמריקה. ההיקפים העצומים טומנים בחובם סיפורי הצלחה כמו גם מקרים שבהם ההשקעה לא צלחה. "מהסקרים שאנו עורכים עולה מסר ברור אחד: המשקיעים הישראלים בנדל"ן בארצות הברית חשים שאין להם שליטה על התהליך. דבר זה מסביר מדוע לא מעט מהם נתקלים באתגרים מורכבים במהלך ההשקעה וחלק מהם אף מאבד את הנכס", מספר מזרחי.

"לשם הדוגמה, מרבית המשקיעים מבקשים להתקשר עם חברה אמינה, כדי לגשר על פערי המידע שלהם, ומכאן שאינם מנהלים תהליך קבלת החלטות מושכל, המבוסס על אופי ההשקעה ולא על ההצעה השיווקית המוצגת בפניהם".

"חלק מהחברות יוזמות פרויקטים באזורים מאתגרים בהם מתגוררת אוכלוסייה במצב סוציו-אקונומי נמוך, שמאלצת את הבעלים להתמודד עם קשיי גבייה מהותיים, נטישה של דיירים בעלי חוב וחמור מכל – נזק משמעותי לדירה. יתר על כן, למרות שלמראית העין מדובר בנכסים במחירים אטרקטיביים, הרי שבמציאות מחירי הרכישה של לקוחות ישראליים אינם משקפים את המחירים הריאליים לאזור. הרוכשים נפגשים בפער בין מחירי השוק ובין מחיר הרכישה כאשר הם רוצים לממש את ההשקעה שלהם ולמכור אותה. אז הם מגלים כי המחיר הריאלי בשוק שוחק באופן מהותי את ההשקעה שלהם. מציאות נוספת שאיתה מתמודדים המשקיעים היא בקשות חוזרות לתיקונים במחירים מנופחים מחברות הניהול ומוצאים את עצמם חסרי אונים בשל העובדה כי המשקיע הממוצע אינו יודע להעריך את השיפוץ והתיקונים.

רפי מזרחי
אודי מוצני

"רכישת נדל"ן להשקעה דורשת שיטה שבה רוכשים נכסים באזור שבו לשוכרים מוסר תשלומים גבוה במחירים נמוכים משוויים בשוק והקמת צוות של מקצוענים שמייצג את האינטרסים של המשקיע לאורך כל הדרך".

שיטת DealMaker: השקעה עם שליטה בתהליך

רפי מזרחי הקים את  DealMaker– בית הספר להשקעות נדל"ן בארצות הברית, בשנת 2012, ומאז הכשיר יותר מאלף תלמידים שהפכו למשקיעים מצליחים. כעת הוא מציג בפנינו את העקרונות החשובים בהשקעה בנדל"ן בארצות הברית שניסח - עשרת שלבי שיטת ה- Deal Making:

בחירת אזור עם פוטנציאל כלכלי: כאשר באים לבחון אזור ולמפות אותו, חשוב להכיר לעומק אינדיקטורים כלכליים כמו שיעור תעסוקה, שכר ממוצע והגירה כדי לזהות אזור עם פוטנציאל צמיחה כלכלית.
מיפוי שכונות: כדי לבחור אזור שבו לשוכרים מוסר תשלומים גבוה, יש לבצע מחקר אינטרנטי מעמיק, שיחות עם משקיעים, סוכנים וחברות ניהול מקומיות.
בנו צוות של מקצוענים שדואגים לאינטרס שלכם: הכולל סוכן מקומי בעל ניסיון בעסקאות רלוונטיות (להשכרה או למכירה לאחר שיפוץ), קבלן ומפקח בנייה, עורך דין וסוכן ביטוח. אלה ילוו אתכם במהלך כל העסקה.
גבשו רשימה של נכסים פוטנציאליים: נתחו את שוויים בשוק, את עלויות השיפוץ הנדרשות ואת עלויות הרכישה הנוספות וחשבו את מחיר ההצעה שמגלמת רכישה במחירים הנמוכים משוויים בשוק.
הגישו הצעות עם אופציית בדק בית: בארצות הברית אפשר להגיש הצעה על חוזה שמאפשר את התניית סגירת העסקה באישור בדיקה של מהנדס מוסמך לפני סגירת העסקה. כך, אם נמצאו ליקויים שלא דווחו, ניתן לסגת מהעסקה.
בצעו בדיקת נאותות מקיפה: הכוללת בדיקת מהנדס בניין, תמונות מפורטות של הנכס והצעת שיפוץ מקבלן מוסמך. השתמשו בכל אלה כדי לוודא שהעסקה עדיין אטרקטיבית.
גייסו את ההון הדרוש: ובחנו אפשרויות לקבלת משכנתה לנכס.
סגרו את העסקה: בצעו את הסגירה באמצעות חברת טייטל, שאחראית לנכות חובות עבר ולבצע את רישום הבעלות. לסיום, רכשו פוליסה מתאימה לנכס ולייעודו.
ניהול שיפוץ הנכס מרחוק: לפני השיפוץ קבלו שתיים-שלוש הצעות מקבלנים רשומים עם המלצות, השוו ביניהן ובחרו אחת. קבעו אבני דרך כך שהתשלום תמיד ייעשה בסיום כל שלב ולא מראש. דאגו שהצוות המקצועי שלכם יפקח על השיפוץ.
השכירו או מכרו את הנכס: את ההשכרה עושים באמצעות חברת ניהול (חשוב: שיש עליה המלצות). את המכירה מבצעים באמצעות סוכן המתמחה במכירת נכסים באזור.

רוצים לדעת איך להשקיע בבתים בארה"ב תוך שליטה מלאה בתהליך? לחצו כאן

או צרו קשר בטלפון  053-8260466 או שלחו אימייל ל: Office@dealmaker-secrets.co.il

כתבות שאולי פיספסתם

*#