פילדלפיה זורחת – ההזדמנות שמייצרת לישראלים הכנסה נוספת

יושבים על הכורסא בבית, נכנסים לאינטרנט ורואים בזמן אמת כמה כסף עשה הנכס שרכשתם בפילדלפיה. עם חברת ניהול בעלת 40 שנות ניסיון בארצות-הברית ו-3,000 נכסים ברזומה, לא פלא שלמשקיעים שם יש ראש שקט. יש לכם כמה מאות אלפי שקלים ואתם מחפשים תשואה אמתית? כדאי לכם לקרוא את זה

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פילדלפיה
תוכן מקודם
תוכן מקודם

כרבע מאה לאחר ששר ברוס ספרינגסטין על רחובות פילדלפיה, הופכת העיר החמישית בגודלה בארצות הברית להזדמנות השקעה אטרקטיבית. שורה ארוכה של חברות, מוסדות ציבור, מוסדות פדרליים, בתי חולים ואוניברסיטאות ממוקמים בעיר ואחראים על נהירת תושבים אליה. כתוצאה מהגאות הזאת חווה העיר עלייה בביקושים למגורים - מה שהופך נדל"ן בפילדלפיה להשקעה שמספקת תשואה קבועה וגבוהה לצד עליית ערך הנכס.

"כאשר אנו, כמקצועני נדל"ן, בוחנים אפשרות השקעה - מלבד עליית הערך והתשואה אנחנו מסתכלים על עוד פרמטר חשוב: הנזילות. כמה זמן ייקח לי להשכיר את הנכס שקניתי וכמה זמן ייקח לי למכור אותו, אם זה מה שארצה", מסביר רותם רף, שותף בחברת "רפקו", המתמחה בהשקעות נדל"ן בפילדלפיה.

יש לכם 100,000$ שמחפשים מקום להשקעה? השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות

"בשני הפרמטרים האלו פילדלפיה מקבלת ציון גבוה, בזכות הביקוש הנוקשה הן לשכירות והן לקניה. יתרון נוסף של פילדלפיה הוא, שעדיין ניתן למצוא בה נכסים בסכומים שנעים סביב ה-100,000 דולר. זהו מחיר לא אופייני לנכס אמריקאי שנמצא בתוך העיר ולא בפרבריה - ואני מדבר על בתים הבנויים מאבן ולא מעץ, כפי שיותר נהוג בארצות הברית.

"ב'רפקו' אנחנו מאמינים שהמחירים הנוכחיים בעיר עדיין לא משקפים את עליות המחירים שכבר רואים במרכזים אורבניים כמו ניו-יורק, ברוקלין וניו-ג'רזי. למעשה, זו אחת הסיבות שפילדלפיה הופכת ליעד מגורים פופולרי - היא עיר מרכזית שהמחירים בה עדיין לא גבוהים מדי".

המשקיע אינו צריך לדאוג לענייני השכירות והתחזוקה

נמוך ממחיר השוק

בפילדלפיה חיים יותר ממיליון וחצי איש, כאשר בכלל האזור המטרופוליטני של העיר גרים יותר משישה מיליון -  מה שהופך אותה לאחד מהמטרופולינים הגדולים בארצות הברית. העיר ממוקמת באמצע הדרך בין שני מטרופולינים גדולים אחרים: אזור העיר ניו-יורק ואזור הבירה וושינגטון, המרוחקים כל אחד מספר שעות נסיעה מפילדלפיה (לא רחוק, במונחים אמריקאים). ב"רפקו" עובדים בקצב מכירה של כמאה בתים בפילדלפיה בשנה.

 הדיל שמציעה החברה פשוט: בחרו נכס בהתאם לתקציבכם (החל מ-90,000 דולר), קבלו אותו כנכס שרשום על שמכם בטאבו האמריקאי ובמהרה תתחילו לקבל הכנסה פאסיבית מדמי שכירות חודשיים. זאת בנוסף לעליית שווי השוק הצפויה לנכס, שתאפשר למכור אותו ברווח ניכר בעת הצורך.

המשקיע אינו צריך לדאוג לענייני השכירות והתחזוקה. לא הוא מוצא שוכר ועובד מולו, אלא חברת ניהול מקומית וותיקה בפילדלפיה. החברה משפצת את הנכס, מוצאת שוכרים ומשכירה להם, מתחזקת את הבית ודואגת לכל צרכי הדיירים. למשקיע נשאר לשבת בנחת בכורסא ולקבל את התשלום החודשי - כ-10% תשואה לאחר ניקוי עלויות התפעול - מבלי שיצטרך לנקוף אצבע.

בשנים האחרונות עולה שווי הנדל"ן בפילדלפיה ביותר מ-10% לשנה

"אפס התעסקות מצד הלקוח", מבטיח רף. "הוא נשאר פאסיבי לגמרי וגם יש לו גישה לפורטל ברשת, שם הוא יכול להיכנס לפרטי הנכס, לראות את כל המסמכים, את ההכנסות משכר הדירה ואת ההוצאות עבור חברת הניהול. זו חברה שמנהלת כמעט 3,000 נכסים רק בפילדלפיה. יש לה ותק של 40 שנה בשוק שם. כך שמבחינת הלקוח מדובר בתשואה פאסיבית עם אפס התעסקות, כאשר הנכס מהווה בטוחה על הכסף. אנחנו, מצדנו, מתחייבים שהוא קונה את הנכס במחיר שאינו גבוה ממחיר השוק שלו - ופעמים רבות אף במחיר נמוך יותר".

בשנים האחרונות עולה שווי הנדל"ן בפילדלפיה ביותר מ-10% לשנה, ואנליסטים מעריכים שזהו גם הצפי לשנה הקרובה. כאשר מדובר בנכסים דוגמת אלו שמציעה "רפקו" - בתי אבן ששופצו מהמסד עד הטפחות, עברו החלפה של כל התשתיות, עוצבו ואובזרו - אפשר בהחלט להיות אופטימיים לגבי שוויים העתידי. משקיעים שבוחרים בעסקה מקבלים את השירות היעיל שמספקת להם "רפקו", שמייצגת את הלקוח בכל הצד הבירוקרטי. המשקיע מספק רק עותק של דרכונו, והחברה כבר דואגת לטיפול בכל הבירוקרטיה הכרוכה בתהליך הרכישה. הכל קורה עם התחייבות חוזית של החברה מול המשקיע. היא מוודאת שהתהליך יתקיים כשורה ושהנכס יירשם בטאבו על שמו של הקונה.

"זה פתרון לאנשים המאפשר קבלת תשואה אמיתית ומשמעותית מסכום של כמה מאות אלפי שקלים", מסכם רף. "תשואה שמשנה את רמת החיים. לא במקרה רבים מהלקוחות שלנו חוזרים אלינו לאחר קניית נכס אחד ומבקשים לקנות נכס נוסף. יש משהו ממכר בלראות בכל חודש אלפי שקלים שנכנסים לחשבון הבנק שלך מבלי שאתה עושה משהו עבור זה".

יש לכם 100,000$ שמחפשים מקום להשקעה? השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות

השקעות נדל"ן בחו"ל > בחזרה למדור