גמלא הראל מובילה מהפיכה בתנאי המימון לחברות ויזמי נדל"ן

החברה שמציינת 15 שנות פעילות משיקה מסלול VIP חדש לבעלי הון עצמי הגבוה מ-100 מיליון שקל. "אין לנו מחירון", מספר המנכ"ל טל תפוחי

טלי ציפורי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי הראל
גמלא הראל מובילה מהפיכה בתנאי המימון לחברות ויזמי נדל"ןצילום: גמלא הראל
טלי ציפורי
תוכן שיווקי

הלוואות מזנין (הלוואות להשלמת הון עצמי בשוק הנדל"ן) הפכו כבר מזמן לחלק אינטגרלי מהצמיחה של שוק הנדל"ן הישראלי. הצורך הגדל בבניית דירות מגורים, בשטחי מסחר, בבנייני משרדים ובמבני לוגיסטיקה יצר את הדרישה להרחיב את מקורות ההון עבור יזמי נדל"ן באמצעות גוף מוסדר להלוואות מזנין שמתמחה ביזמות נדל"ן בצד הבנה במימון.

את הצורך הזה זיהתה לראשונה חברת "גמלא הראל" כבר לפני 15 שנה, כשצמד המלים "הלוואות מזנין" עדיין לא היה שגור בפי יזמי נדל"ן. "עכשיו אנחנו כבר לא צריכים לחנך את השוק, אבל לפני 15 שנה נאלצתי לעבור בין היזמים ולהסביר לכל אחד במה מדובר", נזכר טל תפוחי, מנכ"ל "גמלא הראל" מיום הקמתה. הרבה השתנה מהימים ההם – אבל בגמלא הראל, שהונפקה במאי בבורסה בת"א, מקפידים להיות דינאמיים ומותאמים לכללי השוק החדשים.

צוות גמלא הראלצילום: מאגמא פוטו

בימים אלה החברה מרחיבה את סל מוצריה ופותחת מסלול VIP ליזמים בעלי הון עצמי הגבוה מ-100 מיליון שקלים. המסלול מיועד, בין השאר, לחברות ציבוריות המעוניינות בהון משלים לאג"ח ציבורי לצרכי גישור, בתנאים מיוחדים ובגמישות מקסימלית של החזרים.

יש חברות מזנין ויש גמלא הראל

תפוחי, שמאי מקרקעין מוסמך עם ניסיון של 30 שנה, הצטרף לאפי שפיטלני, יזם נדל"ן בעל ניסיון של 35 שנה המכהן כיו"ר החברה ובעל השליטה בה. הידע הרחב והניסיון רב השנים מאפשרים להם לנתח ולבחון את ההיתכנות ורמת הסיכון של כל פרויקט בגינו ניתנת הלוואת המזנין. למרות התחרות הגוברת בענף, גמלא הראל נחשבת מחלוצות ומובילות בשוק מימון ההון העצמי. עדות לכך, לדברי תפוחי, הן עשרות רבות של חברות יזמיות שהקימו מאות פרויקטים ברחבי ישראל, בליווי גמלא הראל.

בגמלא הראל מרבים להשתמש במונח "בידול". לאורך כל הדרך פעלה החברה באופן שמבדל אותה מחברות אחרות בתחום. הניסיון הרב, בשילוב האוריינטציה היזמית של מנהליה, מאפשרים לחברה להציע ללקוחותיה עסקאות מורכבות הכוללות גם מרכיב אקוויטי בנוסף למרכיב המזנין - דבר שאינו מקובל בחברות מזנין אחרות.

לחברה שיתוף פעולה עם הראל ביטוח - אחת מענקיות הביטוח במשק הישראלי. שיתוף פעולה זה מאפשר לגמלא הראל לספק ללקוחות מעטפת מימון מלאה, הכוללת העמדת החוב הבכיר על ידי הראל והלוואת מזנין על ידי החברה. לחברה הסדרי שיתוף פעולה עם הרוב המכריע של התאגידים הבנקאיים והגופים החוץ-בנקאיים שמלווים פרויקטי נדל"ן לצורך קבלת הסכמת מעמיד החוב הבכיר.

טל תפוחי, מנכ"ל גמלא הראלצילום: גמלא הראל

תפוחי מספר בגאווה על לקוחות החברה הנעזרים בידע הרב המצוי בה ונוהגים להיוועץ במנהליה טרם כניסתם לפרויקטים חדשים. "אנחנו כמו יחידת קומנדו", אומר המנכ"ל, "העוצמה שצברנו במהלך העשור וחצי האחרונים מאפשרת לנו לסגור עסקות בתוך ימים, להתמודד עם קשיים שמתעוררים במהלך הפרויקט ולסייע ליזם, לשחרר לו עודפים שהצטברו, להתגמש מולו ולעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי שלא ייכנס לקשיים. על דברים אלו בדיוק נבחנת חברת מזנין וזו בדיוק ההתמחות שלנו".

היזמים צריכים שותף שירותי, חכם ומהיר

"החלק הקל הוא לתת את הכסף ולקבוע את שיעור הריבית. החלק הקשה הוא לתת את כל מה שמעבר. החלק הזה, במרבית המקרים, שווה כלכלית הרבה יותר אפילו מעוד אחוז בריבית. אם שואלים לקוח שלנו למה הוא לוקח הלוואת מזנין מגמלא-הראל ולא מגוף אחר שמציע לו לעיתים ריבית זולה יותר, הוא וודאי יענה לך שבחר בנו בגלל היחס האישי, הזמינות המיידית למנהלי החברה, האמון ההדדי והגמישות בתנאי העסקה לכל משך הפרויקט.

מסלול VIP חדש

כשהם מודעים היטב לתנאי השוק החדשים, בגמלא הראל מבינים את הצורך בתחרותיות. "אין אצלנו מחיר מחירון קבוע. לכל יזם ולכל פרויקט יש את פרמיית הסיכון שלו. אנחנו בונים חבילת מימון שהיא Tailor Made עבור כל יזם מכיוון שלכל יזם יש את המאפיינים שלו וההצעה שלנו משקללת את כל הפרמטרים המתאימים".

"המסלול שאנו משיקים בימים אלו מציע תנאים אטרקטיביים מאוד", אומר תפוחי, "חברות רבות נמנעות מלגייס אג"ח לפרויקט ספציפי בעת רכישת הקרקע, עקב אי הוודאות הקיימת בשלב זה למועדי הפרויקט. חברות אלו מעדיפות לגייס אג"ח רק בשלב קבלת ההיתר בו קיימת וודאות גבוהה יותר למח"מ הפרויקט, אליו ניתן להתאים את מח"מ האג"ח. במקרים כאלה יכולות אותן חברות להשתמש בהלוואות מזנין כהלוואות גישור עד למועד גיוס האג"ח".

החברה מעמידה מימון הון עצמי החל משלב רכישת הקרקע ועד שלב ההקמה בהיקף שנע בין 3-70 מיליון שקל לפרויקט.

לחצו לקביעת פגישה ללא התחייבות ופרטים נוספים >>

גמלא - הראל נדל"ן למגורים בע"מ, בעלת רישיון למתן אשראי – מורחב מס' 54360.
אי-עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.