אפשר יותר מ 0.1% ריבית על הכסף, בבקשה?

בנק ישראל מודיע כי 400 מיליארד שקלים שוכבים כאבן שאין לה הופכין בחשבונות העו"ש שלכם, במקום שהמזומנים האלה יעבדו בשבילכם. מה עושים? הכל כאן! אמנם בעידן הקורונה נראה כי יתרה בעו"ש מעניקה ביטחון אבל עדיף לתעל את חלקה לאפיקי חסכון סולידיים שיספקו לכם את הבטחון היום ואת התשואה בעתיד

מירית משיח
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטבעות זהב
במאה השנים האחרונות הזהב מהווה עוגן של יציבות עבור כל הכלכלות בעולםצילום: Shutterstock
מירית משיח
תוכן שיווקי

מביני עניין אינם שומרים לעולם את כספם בחשבון העו"ש משום שהם יודעים שריבית אפסית על הפלוס יחד עם יוקר מחייה שהולך ותופח שוחקים משמעותית את ההון.

אמנם בעידן הקורונה נראה כי יתרה בעו"ש מעניקה ביטחון אבל עדיף לתעל את חלקה לאפיקי חסכון סולידיים שיספקו לכם את הבטחון היום ואת התשואה בעתיד.

הרגלי הצריכה והחסכון שלנו נמצאים בעיצומו של שינוי משמעותי. חוסר הודאות הכלכלי מעודד אותנו לחסוך והדבר ניכר היטב בנתונים שמציגות רשתות השיווק השונות בארץ ובעולם. היום יותר מתמיד, אנחנו זהירים יותר עם ההוצאות שלנו וממתינים עד יעבור זעם על מנת לחזור לשגרה, על כל המשתמע מכך.

עם זאת, כדאי להפוך את עידן הקורונה והטלטלה הכלכלית האדירה שהביא עימו, להזדמנות לחשב מסלול מחדש בכל הנוגע לתכנון פיננסי מבטיח יותר, שייצר עבורנו רשת ביטחון כלכלית שתגן עלינו בפני אירועים כלכליים בעייתיים ותסייע לנו בדרך להגשים את השאיפות שלנו.

השקעה בזהב - העוגן הפיננסי שלך >> לקבלת הצעת מחיר

תשאלו את באפט

לפני כמה חודשים וורן באפט – האורקל מאומהה חרג ממנהגו ובחר להשקיע כחצי מיליארד דולר ברכישת חברה העוסקת בכריית זהב. מבחינתם של המומחים, הפרשנים, והמשקיעים החלטה זו היוותה אירוע מסעיר ממנו שמהווה קריאת כיוון לשוק.

מטילי זהבצילום: Shutterstock

מדוע אם כן בחר באפט להשקיע בזהב? אחת הסיבות המרכזיות לכך היא העובדה כי הבנק הפדרלי בארצות הברית הדפיס מתחילת המשבר במרץ 2020 כשני טריליון דולר ונראה כי מדובר במדיניות שתימשך בטווח הנראה לעין, על מנת להזרים דם למשק שסובל מהאטה משמעותית.

האמריקנים לא לבד, גם הבנק המרכזי בבריטניה הדפיס לאחרונה כחצי מיליארד לירות שטרלינג כדי לאושש את השוק הבריטי וסביר להניח כי שאר מדינות אירופה יעשו כן.

הדפסת כסף, או בשמה המכובס: "רחבה מוניטרית" משמעותה אחת – ערך הכסף המזומן יורד. כלומר: יתרת המזומנים שיושבת בחשבונות העו"ש עלולה לאבד מערכה בטווח הזמן הנראה לעין.

וורן באפט גידר את המזומן שלו, באמצעות רכישת חברה העוסקת לכריית זהב וכך הוא סיפק לעצמו אפשרות לשלוט בהפקת ושיווק אחת הסחורות המבוקשות ביותר בתקופות של חוסר וודאות כלכלית וליהנות מהתשואות של המתכת האצילית, בעידן בו כולם מעוניינים להחזיק בה.

אפשר חצי קילו זהב?

במאה השנים האחרונות הזהב מהווה עוגן של יציבות עבור כל הכלכלות בעולם. החזקתו מאפשרת לשמר את ערכו של ההון, ליהנות מסחורה שנמצאת בביקוש מתמיד בשוק ויותר מכל – לייצר יציבות בתקופות של סערה כלכלית.

מחיר אונקיית זהב עלה במהלך 12 החודשים האחרונים ביותר מ- 25% ונראה כי מגמה זו תלך ותתחזק בשל הביקושים המאמירים המגיעים מכיוונם של הבנקים הלאומיים והמסחריים, בתי השקעות וגופי הון, בעלי הון פרטיים ומדינות כמו סין וארצות הברית שמנהלות מלחמה נוצצת של ממש, שמטרתה להגדיל את האחזקות שלהן במתכת ולהקטין את אלה של יריבתה.

כדי להבין עד כמה הביקוש לזהב נמצא בעיצומו, כדאי להיזכר בהערכות של Bank of America שקבעו כי מחיר הזהב יגיע לשיא של 3000 דולר לאונקייה עד לתום 2021 בשל הירידה בפעילות הכלכלית, הגידול העצום בהוצאות הלאומיות הנובעות מהמלחמה בקורונה, והמרדף העולמי אחר המתכת.

לצבוע את העו"ש בזהב

אם חשבתם שאתם מחוץ למשחק ואינכם יכולים להשקיע בזהב פיזי, אז כדאי שתחשבו שוב: משקי הבית בישראל שמחזיקים ביתרות מזומנים בחשבון העו"ש שלהם יכולים לנצל את המזומן לרכישת זהב פיזי, לשמור על ההון שלהם ועל הדרך להרוויח מהמרוץ הבינלאומי למתכת הנכספת.

אריה בר איתן – מנכ"ל משותף בחברת IGOLD המשווקת זהב פיזי להשקעה מסביר: "הזהב סיפק מאז ומתמיד עוגן בטוח ומשתלם בעיתות של אי וודאות כלכלית. בניגוד למזומן, הוא אינו מאבד מערכו לעולם ויותר מכך – כל המשקיעים: מדינות, בנקים, בתי השקעות ובעלי הון, אוגרים זהב בעת הזו, מורידים את המלאים ומכאן שהמחיר עולה.

במהלך החודשים שחלפו פנו אלינו משקיעים רבים מקרב משקי הבית בבקשה לרכוש קילו זהב, במחיר של כ- 230 אלף שקלים. משקיעים אלה נהנים לא רק מהטבות מס הנובעות מאחסון באילת לשלושה חודשים, אלא גם מהאפשרות להפוך את הזהב לסחיר בכל עת.

אלה שרכשו מאיתנו זהב באפריל 2020 נהנו מתשואה של כ- 13% תוך שישה חודשים ואני מעריך כי גם הרוכשים כעת, לקראת החורף ירוויחו גם הם מתשואות מרשימות ומראש שקט".

השקעה בזהב - העוגן הפיננסי שלך >> לקבלת הצעת מחיר