יריב גולד: יועץ המס המציע מקצועיות, זמינות וערך עבור עסקים קטנים ובינוניים

תשלומי מס הם חלק בלתי נפרד מכל עסק בישראל. תפקידו של יריב גולד הוא לרכז ולעקוב אחר כל ההוצאות וההכנסות של העסק ולדווח לרשויות. ניהול אישי ומקצועי של יועץ המס, עשוי לחסוך לעסק הוצאות מיותרות על תשלומי מיסים. בואו להכיר מקרוב

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מחשבון קבלות
יריב גולד: יועץ המס שמציע מקצועיות, זמינות וערך עבור עסקים קטנים ובינונייםצילום: Stellrweb
ניבה שור
תוכן שיווקי

יריב גולד הוא יועץ מס מנוסה הפועל בתחום הנהלת החשבונות וייעוץ המס מזה 20 שנה, בהן עבד הן כשכיר במשרדים גדולים וחברות מובילות והן כעצמאי. לפני כ-6 שנים החליט להקדיש את כל כולו ללקוחותיו והרחיב את המשרד שמעסיק כיום יועצי מס נוספים ומטפל במגוון רחב של לקוחות עצמאיים, רובם עסקים קטנים ובינוניים, כמו עורכי דין, מאמנים, מעצבים, גרפיקאים, יזמים, אמנים, גני ילדים וצהרונים ועוד.

פגשנו את יועץ המס יריב גולד, כדי לשמוע על שירותי המשרד המיוחדים ועל ה'אני מאמין' שעומד מאחוריו.

One stop shop לעסקים

"המשרד שלנו הוא בעצם One stop shop לעסקים – זאת אומרת שאצלנו תוכלו למצוא את כל השירותים שעסק קטן ובינוני צריך, החל משלב בדיקת ההיתכנות והקמת העסק ועד להגשת הדוחות השנתיים, דרך טיפול בהנהלת החשבונות השוטפת ובמשכורות", מסביר יריב גולד.

"עבור עסק קטן ובינוני, חשוב מאוד שהמייצג של העסק יידע לראות את הדברים ולנצל את מיטב התיק לטובת הלקוח – למצוא הוצאות שניתן לזקוף לזכותו והחזרים שמגיעים לו. למעשה, מה שמבדיל בין איש מקצוע טוב למצוין זו אמנות המקצוע - היכולת לתת ללקוח מידע וערך שיאפשרו לו לעקוב אחר הנהלת החשבונות של העסק, לשלוט בהוצאות ובהכנסות ולהיות מחובר לשינויים שקורים מבחוץ, דווקא בעידן הזה שבו הכל כל-כך נגיש.

יריב גולדצילום: אורלי לנדאו

"עבורנו, הלקוח הוא לא עוד סתם קלסר על המדף, אלא עולם ומלואו", הוא מדגיש.

למה בכלל עסק עצמאי צריך יועץ מס?

"החוק לא מחייב להשתמש בשירותיו של יועץ מס ולמעשה כל אדם שיש לו עסק, בין אם הוא פטור או מורשה, יכול לטפל לבד בכל ענייני המס והנהלת החשבונות שלו. עם זאת, החוק המסועף, שמשתנה תדיר, עלול להוביל לכך שבעל העסק לא יקבל את מלוא ההחזרים המגיעים ולא יידע לחסוך הוצאות במקומות הנכונים. לדעתי, תמיד כדאי לדעת שמישהו שומר עליכם, בעוד שאתם יכולים להתפנות לניהול העסק ולישון בשקט בכל הקשור לניהול החשבונות שלכם".

כיצד יועץ המס מסייע בשלבים הראשונים של העסק?

"אני ממליץ לכל אדם שמעוניין להקים עסק לבצע קודם כל בדיקת היתכנות לעסק. הרבה פעמים לקוח שרוצה לפתוח עסק רואה בעיקר את הרעיון או המוצר שפיתח ואת הרצון להצליח, אבל לא את התמונה השלמה הכוללת גם מיסים והוצאות. בדיקת היתכנות, הנערכת לפני הקמת העסק, מאפשרת לנו לשקף ללקוח את כל הזכויות והחובות שלו כעצמאי ולתת לו את האפשרות לערוך החלטה מושכלת.

יריב גולד דו״ח שנתי - העונה התחילהקרדיט: yariv gold

"לאחר ההחלטה על פתיחת העסק, אנו מטפלים בפתיחת התיק מול כל הרשויות: מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. הכל נעשה דרכנו מרחוק והלקוח לא צריך להגיע לשם בעצמו, לבזבז יום עבודה ולהתרוצץ בין הרשויות".

הלחם והחמאה של המקצוע – טיפול בהנהלת חשבונות ומשכורות

"הטיפול בהנהלת החשבונות השוטפת ובמשכורות של העסק הם הלחם והחמאה של המקצוע. באמצעותם אנו עורכים חישוב ומעקב קבוע אחר חבות המס של הלקוח", מספר יריב גולד. "הלקוחות מעבירים לנו את החומר באופן שוטף, פיזית או במייל, וצוות המשרד מקליד את הנתונים לתוך התיק. נתונים אלו מאפשרים לנו לערוך מעקב שוטף אחר כל ההוצאות וההכנסות של הלקוח ולבצע הערכת מס רציפה.

"החישוב שאנו מבצעים נעשה על ידי דוחות רווח והפסד שמנהלי החשבונות מוציאים על סמך הנתונים, ויודעים לנתח את הרווח הממוצע ואחוזי המס שהלקוח צריך לשלם, על פי מדרגות המס, הפקדות לפנסיה ולקרן השתלמות, הוצאות מוכרות במס ועוד. כל לקוח עומד בפני עצמו ואין אחד שדומה לשני ולכן אנו בוחנים עבור כל לקוח את כל הסעיפים האפשריים המשפיעים על חבות המס.

"לאורך כל השנה הלקוח מקבל דיווח על מצב המס שלו על מנת שלא לייצר חוב בסוף השנה. אנחנו מיידעים את הלקוחות מדי רבעון מהו הרווח הממוצע בעסק וכמה מס הם אמורים לשלם. אנו גם מטפלים בפועל בתשלום המס לרשויות השונות עבור הלקוח".

מה כולל הטיפול בדוחות השנתיים ובהצהרת הון?

"אחרי שלאורך כל השנה הקלדנו את כל החומר, עשינו התאמות ודיווחנו, יש צורך להגיש דוחות מסכמים למס הכנסה. זהו למעשה הסיכום הסופי ויום הדין מול רשות המיסים.

"למרות שאנו כבר יודעים את כל הנתונים של הלקוח, לפני הגשת הדוח אנחנו עורכים ביקורת על התיק בכדי לוודא רציפות של ההוצאות הקבועות ובודקים שהלקוח לא שכח לדווח על נתונים ולצרף אישורים נדרשים. גם נתוניו של בן הזוג מוכנסים לדוח, כפי שמחייב החוק. רק כאשר אנו בטוחים לחלוטין בכל הנתונים והלקוח יודע ומאשר – אנו מגישים את הדוח.

"הצהרת הון היא דוח שמוגש מדי כמה שנים על מנת שהרשויות יעריכו את המצב הכלכלי המשפחתי, לצורך מעקב מצידו אחר העלמות מס מהכנסות. בטיפול בהצהרת הון חשוב להבין את הלוגיקה שמאחורי הניירות.

"חשיבותו של דוח זה היא גדולה מאוד ולכן יש להקפיד בו הקפדה יתרה על אישורים נאותים ורשמיים כמו למשל: זוג שקנה דירה יצטרך להציג את מסמכי המשכנתא או ההעברה שביצעו עבורם ההורים כמתנה. אחרת, הרשויות יחשבו שהדירה נקנתה מכספים לא מדווחים מעבודה".

מהם שלושת העקרונות המנחים של המשרד?

"המשרד שלנו חרט על דגלו שלושה עקרונות מנחים עליהם אנו מקפידים ללא רבב כשאנו מטפלים באופן אישי בכל תיק. שלושת העקרונות הללו הם: מקצועיות, זמינות וערך. חשוב לנו שכל לקוח שמגיע למשרדנו יקבל את הטיפול האישי והמקסימלי בעסק שלו, בהתאם ישיר לגודלו וצרכיו".

צוות מקצועי ומעודכן

"מקצועיות היא ערך עליון אצלנו במשרד. אנו דואגים להישאר תמיד מעודכנים בשינויים הקורים תדיר בעולם המס, במיוחד לאחרונה, מתחדשים באמצעים מתקדמים לביצוע עבודתנו ומשתלמים בידע נוסף בתחומי עיסוקנו ואף מעבר לכך.

"אני דוגל בלדעת מה קורה ולכן דואג שגם לקוחותינו יידעו ויבינו מה קורה אצלם בעסק. לצורך כך, אנו שולחים ללקוחות טבלה מסודרת עם הסבר על ההוצאות שעליהם לאסוף עבורנו לאורך השנה ומדוע. למשל: קבלות עבור קניית ציוד לעסק, הוצאות חשמל, פרסום וכד'. לקוח שמבין את הסיבות לפעולות הנדרשות ממנו, יסייע לנו לנהל באופן מיטבי יותר את דוחות ההוצאות וההכנסות, שישפיעו על הפחתת תשלומי המס".

"הזמינות ללקוחות היא נר לרגליי"

"הזמינות עבור הלקוחות משמשת כנר לרגליי בכל מצב, גם כאשר אני נמצא בחו"ל. אני מאמין בחשיבות של מענה מידי באותו יום לכל שאלה של הלקוח. לקוחות שמחפשים אותי תמיד ידברו איתי באותו יום לצורך מענה ראשוני והמשך בירור במהירות האפשרית.

"רוב השאלות הדורשות מענה מידי וזמין קשורות לחשבוניות וקבלות, כמו למשל: 'אני עושה עכשיו יעוץ או הדרכה, האם זו הוצאה מוכרת?' או 'איך רושמים קבלה עבור אפליקציה?'. שאלות נוספות יכולות לעלות, למשל, בזמן פגישה חשובה בבנק, המצריכה מענה מיידי ומדויק".

מתן ערך – כשכל לקוח הוא עבורנו יהלום

"מתן ערך הוא מה שעושה את ההבדל בין הטובים למצוינים. למעשה, ערך הוא השילוב בין הטיפול המקצועי בלקוחות ליחס האישי שכל לקוח ולקוח זוכה לו במשרדנו. עבורנו, כל לקוח הוא יהלום, גם אם הוא עסק קטן של איש אחד – לכל לקוח הצרכים הייחודיים שלו ואנו יודעים כיצד לזהות אותם ולתת להם מענה.

"הקשר האישי עם הלקוח הוא בעל ערך רב הן עבורו והן עבורנו. עסק קטן או בינוני עלול ללכת לאיבוד במשרד גדול, אם לא יקבל יחס אישי שמותאם לצרכיו. האחריות של הלקוח היא למצוא את המשרד שיוכל לתת לו שירות אישי בהתאם למידותיו.

"גם מתן המידע השוטף ללקוחות הוא חלק ממתן הערך של משרדנו. הדוגמה העדכנית ביותר לכך היא כל נושא המענקים שנותנת המדינה לעסקים בעקבות משבר הקורונה. הלקוח צריך לדעת מתי אפשר להגיש בקשה למענק וגם להכיר את כל הסעיפים הקטנים בחוק, שעלולים ליצור לו חוב עתידי, במידה ולא יעמוד בהם. הידע שאנו מספקים ללקוח יאפשר לנו לקבל החלטה משותפת בקשר לכדאיות של פעולותיו".

יריב גולד מסכם: "אנחנו מתמחים בעסקים קטנים ובינוניים ויודעים לתת לכל אחד את היחס והמענה המתאים לגודל העסק וצרכיו. הודות לניסיון רב השנים והידע העדכני שבידינו, אנו מקפידים על שרות מקצועי, ערכי וזמין ללקוחותינו".

יריב גולד – יועץ מס:
החרושת 14, רעננה
052-3863636
מעבר לאתר
לעמוד הפייסבוק