"פתרון בעיות התחבורה ייתן דחיפה אדירה 
למשק הרבה יותר מענף ההיי־טק"

פרופ' צבי אקשטיין: "אתגרים בתחום התחבורה משפיעים ישירות על המשק ועל רמת הפריון הנמוכה"

דניאלה שמגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרופ' צבי אקשטיין
פרופ' צבי אקשטייןצילום: ליאת מנדל
דניאלה שמגר
תוכן שיווקי

כיצד תחבורה קשורה לפריון גבוה, ומדוע ישראל חייבת להשקיע בפיתוח ערי מטרופולין נוספות מעבר לתל אביב? "לפי התחזיות, מטרופולין תל אביב תצמח לכ–7 מיליון איש", אמר פרופ' צבי אקשטיין, דקאן בית ספר טיומקין לכלכלה וראש מכון אהרן למדיניות כלכלית בוועידת התשתיות של TheMarker Labels. לדבריו, ליבת הפעילות הכלכלית תלויה בהשקעה בתשתיות התחבורה.

"ישראל מתמודדת עם אתגרים אדירים בתחום התחבורה שמשפיעים ישירות על המשק ועל רמת הפריון הנמוכה", אמר. "צריך להבין שהתחבורה היא 75% מההון הציבורי שלנו. וכאשר אנחנו משווים את עצמנו למדינות OECD אנחנו מגלים שיש לנו פער של 30% בפריון, שמקורו בבעיות התחבורה שלנו".

לדבריו, להיעדר נגישות תחבורתית והתארכות זמני הנסיעה יש השפעה מאקרו־כלכלית על המשק הישראלי. "תחבורה טובה יותר תוביל גם להתרחבות אזורי התעסוקה, תייעל שינוע חומרי גלם ותייצר אזורי מסחר ודיור סביב ערי מטרופולין מתהוות. עם זאת, ללא השקעה מסיבית בשנים הקרובות, זמן הנסיעה צפוי להתארך בשעה", הזהיר פרופ' אקשטיין.

עוד הוסיף כי אחד האתגרים המרכזיים של ישראל יהיה למצב מדיניות כוללת להשקעות שתייצר השקה בין תחום האנרגיה לתחבורה. "דיור, מים, תחבורה הם חלק מתשתיות הליבה החשובות ביותר, וההשפעה שלהן על המשק היא אדירה". לדבריו, ישראל חייבת להציב יעדים איכותיים ולצמצם את פערי הנגישות התחבורתית ביחס למדינות אחרות.

"הפתרון יבוא מהגדלת השימוש בתחבורה ציבורית, לא מבנייה של כבישים נוספים, ובנקודה זו אנחנו נמצאים בגירעון משמעותי", אמר פרופ' אקשטיין. לדבריו, אין כיום מערכת שמיישמת קישוריות בין המטרו, רכבת ישראל ואמצעי תחבורה ציבורית נוספים, כמו אוטובוסים. "צריך להשקיע בפיתוח התחבורה הציבורית והמטרו בראשה. הממשלה הבאה צריכה לשים על השולחן יעד של כמיליארד שקל ל–20 השנים הבאות. פתרון בעיות התחבורה ייתן דחיפה אדירה למשק הרבה יותר מענף ההיי־טק. יש לפתח קווים בחיפה ובבאר שבע, כדי להפוך את הערים הללו לאטרקטיביות לדיור, מסחר ותעסוקה". לדבריו, תחרות בין ערי מטרופולין חיונית לעידוד הצמיחה ולהגדלת הפריון במשק. "צריך לתת אלטרנטיבה ראויה לתעסוקה גם מחוץ לתל אביב".

אתגר משמעותי נוסף הוא מימון התוכניות לפיתוח תשתיות התחבורה. "צריך להקים קרן, כמו שבנק ישראל מציע. יש לממן באופן משמעותי את תחום התשתיות, כי זוהי הדרך היחידה שלנו להבטיח עלייה בפריון. בהינתן התשואה, אפשר גם להגדיל את החוב".