"המדינה, היזמים והמממנים חייבים לעבוד יחד"

יעל כפיר מזר, ראש המערך העסקי בבנק לאומי: "כדי לגרום להצלחת שיתוף הפעולה בין יזמים, מממנים ורגולטורים על המדינה להיות מעורבת יותר בכל הנוגע להיתרים. נושא זה מקשה על היזמים לעמוד בלוחות הזמנים וגורם לנשירה של מתמודדים על מכרזים"

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל כפיר מזר
יעל כפיר מזר, ראש המערך העסקי בבנק לאומיצילום: מגד גוזני
תוכן מקודם
תוכן מקודם

"כדי להוציא לפועל את התוכנית השאפתנית של המדינה בתחום התשתיות — המדינה, היזמים והמממנים חייבים לעבוד יחד. כך כל צד ייקח על עצמו את הסיכונים שהוא יודע לנהל באופן מיטבי", אמרה אתמול יעל כפיר מזר, ראש המערך העסקי בבנק לאומי, בכנס תשתיות 360 של TheMarker, המחלקה המסחרית ומשרד מ. פירון ושות'. 

כפיר מזר הסבירה כי כדי לגרום להצלחת שיתוף הפעולה בין יזמים, מממנים ורגולטורים על המדינה להיות מעורבת יותר בכל הנוגע להיתרים. נושא זה מקשה על היזמים לעמוד בלוחות הזמנים וגורם לנשירה של מתמודדים על מכרזים. 

כפיר מזר הוסיפה: "המממנים זקוקים להגנות מהמדינה, כדי שירגישו בנוח עם מימון בהיקפים הולכים וגדלים. ניתן לראות שהמדינה מבינה את חשיבות חלקם של המממנים במשולש זה כאשר בשנה האחרונה היא מעודדת אותנו לקחת חלק בשלבים מוקדמים של מכרזים מורכבים". לדבריה, "בבנק לאומי יודעים למצוא את הדרך להתגבר על האתגרים שמתגלים בדרך ולהמשיך קדימה. כולנו עדים בשנתיים האחרונות להיקף פרויקטים חריג בגודלו. משולש המדינה, היזמים והמממנים הוא הכרחי. אנו ערוכים למתן הצעות הערך המקצועיות הטובות ביותר. אפשר להצליח לבד — אבל עדיף להצליח ביחד".

בחזרה למדור ועידת תשתיות 360 >>>