רות קרגו: שבעה עשורים של ניסיון ושירות אישי

למה מחירי המשלוחים הבינלאומיים גבוהים כל כך? איך כדאי לתכנן ולמה לצפות ב-2022? עמית חן, מנכ"ל חברת השילוח הוותיקה רות קרגו, מסביר מה צריך לדעת על משלוחים בינלאומיים

יאנה גימפלביץ'
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עובד נמל מול מכולות
רות קרגו: שבעה עשורים של ניסיון ושירות אישיצילום: Shutterstock
יאנה גימפלביץ'
תוכן שיווקי

"היום, כשמחירי השילוח המריאו, אנשים מחפשים את הערך המוסף של השירות, את החוויה של הנוחות והזמינות", אומר עמית חן, מנכ״ל רות קרגו, חברת שילוח בינלאומי מהוותיקות בישראל. "אם בעבר מכולה מהמזרח עלתה 1,500 דולר, היום אותה מכולה תעלה 16,000 דולר. כשלקוח נאלץ לשלם מחיר כזה, הוא רוצה להיות בטוח שיש לכך הצדקה ושמישהו דואג לכך שיהיה לו בכלל מקום על האוניה. במציאות החדשה היבואנים מחפשים חוויית שירות יעילה, נוחה ואפקטיבית". הקורונה טרפה את הקלפים גם בשוק המשלוחים הבינלאומיים, עצרה טיסות, השביתה את הנמלים, הפחיתה את מספר האוניות, הפכה תהליכי עבודה למורכבים יותר וכתוצאה מכך המשלוחים הצטמצמו והתייקרו מאוד. "אם בעבר התחרות היתה בגזרת המחיר, כיום זה כבר ברור שהשירות, הביטחון של הלקוח והביצוע היעיל בזמן חשובים לו לא פחות אם לא יותר מהמחיר", אומר חן.

קבוצת רות קרגו פועלת זה שבעים שנה בשוק הישראלי, ומציעה שירותי שילוח בינלאומי, עמילות מכס, תובלה יבשתית, טיפול בתערוכות, שירותי ניהול שרשרת אספקה מתקדמים ושירותי ביטוח למגוון רחב של לקוחות. לרות קרגו התמחויות ייחודיות בהובלה של מוצרי פארמה מבוקרי טמפרטורה, משלוחים ביטחוניים, משלוחים לתערוכות כמו גם בתחום הדרופ שיפינג (למשל כשחברות ישראליות משנעות סחורה ישירות מסין ללקוח הקצה ברחבי העולם).

טכנולוגיה, ניסיון ויחס אישי

חן מעיד ששילוב חכם בין ניסיון העבר לצד חדשנות טכנולוגיית העתיד והקפדה על שירות אישי הוא הנוסחה שמובילה את העשייה של רות קרגו. "בזכות הוותק של החברה ובזכות הקשרים הטובים שלנו עם כל הגורמים הרלוונטיים - רשויות המכס והמע"מ, גורמי התקינה והחיבור לחברות התעופה והספנות - אנחנו מכירים את השוק היטב על כל צדדיו, יודעים כיצד לייעל תהליכים, ולחסוך הרבה טרחה, זמן וכסף עבור הלקוחות שלנו".

איך זה בא לידי ביטוי בפן הטכנולוגי?
"מבחוץ התעשייה שלנו אולי נתפסת קצת אפורה, אבל יש כאן הרבה מאוד חדשנות. אנו עובדים עם מערכות טכנולוגיות כדי לנטר את הפעילות ברחבי העולם, לקבל תמונת מצב או להיערך לעתיד עם כמויות והסכמי ייבוא מבעוד מועד, לאור עונתיות, שינויים במוצרים הנדרשים להובלה וכדומה. בנוסף רות קרגו משתתפת כעת בפיילוט של רשות המסים – שנועד לשפר את השירות ליצואנים".

עמית חן, מנכ"ל רות קרגו

כפי שכבר ניתן להבין, ברות קרגו לוקחים ברצינות את חוויית השירות ללקוח, מתוך הבנה שערכים כמו נוחות, מהירות וליווי אישי מהווים שיקולים מהותיים ללקוחות בבחירת ספק השירות. "ללקוחות שלנו יש ממשק ניהול נוח למעקב אחרי המשלוחים שלהם, תשלומים וכו'. אנחנו מנטרים את כל התהליכים האלה ויכולים לתת תמונת מצב מלאה בכל שלב. במקביל לכל לקוח יש מנהל שירות שדואג לתת לו שירות אנושי ואישי".

ברמה הארגונית – תחום השילוח הבינלאומי כולל הרבה תהליכים חוצי ארגונים ומדינות, בירוקרטיה, ואיך לא - ניירת שלא נגמרת. "היה מאתגר להוביל את השינוי בשוק מסורתי כמו בענף השילוח והייבוא, אך הצלחנו להגיע למודל היברידי, להעביר את כל האמצעים והתשתיות שלנו תהליך של שינוי ולהגיע לניהול משרד שהוא Paperless כמעט לגמרי". עם זאת, מתאר חן, המציאות כיום מורכבת, כך שצפוי שיהיו שינויים נוספים בתחום. "אנחנו מאוד שקופים עם הלקוחות שלנו, לא מציירים עולם ורוד, אלא משקפים את המצב בשוק".

מה ההבדל בין הצרכים של היבואנים הגדולים לאלה הקטנים?
"יבואנים בתחילת הדרך צריכים לקבל שירות מאוד צמוד וסבלני, יש הרבה מונחים שעליהם ללמוד והסתייגויות שצריך לשקף להם. עבור היבואן הגדול אנחנו מספקים ערך מוסף המשתלב בתהליכים הארגוניים בדמות של ניהול הזמנות של ספקים, ממשק מערכות מידע, פתרונות אחסון והפצה בישראל, ניהול תביעות מול המכס במקרה הצורך - כלומר הרבה מעבר לשילוח".

יש לך טיפ לתהליך יבוא מוצלח?
"צריך להבין שכללי המשחק השתנו - כבר בזמן התכנון כדאי לקחת בחשבון מרווח נשימה כדי להכיל את כל השינויים שלא בשליטתנו, גם מבחינת זמן וגם מבחינת ההתחייבויות הכספיות. מי שתהיה לו יותר גמישות – ירוויח ויוכל לתמרן ולהגיע למחירי הובלה טובים יותר. בנוסף, כדאי לזכור שהמס בישראל נקבע לא רק על סמך ערך המוצר אלא גם על סמך מחיר ההובלה והביטוח שלו. כלומר גם המסים יעלו עם העלייה במחיר הסופי".

יש מקום לאופטימיות זהירה? המחירים צפויים לרדת?
"להערכתי, נראה כי מגמת עליית המחירים לא תיבלם בקרוב, סוף השנה מגיע ואיתו החגים הנוצריים ולאחר מכן מגיע ראש השנה הסיני. לכל אלו השפעה דרמטית על הביקושים, מה שישאיר את רמת המחירים גבוהה לעת עתה. מרבית החברות בעולם נתפסו לא מוכנות מבחינת רמות המלאים: לפני משבר הקורונה המגמה היתה לעבוד בשיטה של Just In Time, לספק מלאי רק כשצריך ולעבוד עם רמות מלאי מינימליות. אך הקורונה עיכבה את המשלוחים, יצרה ביקוש מוגבר, ובמקביל גם נוצר מחסור בפריטים מסוימים, מה שהוביל לעוד מחסור ולעוד התייקרות. החשש הוא שזה יגולגל בסופו של דבר על צרכני הקצה, ולכן עצתי היא שחשוב מאוד לנהל את המשלוחים באופן שלא יגיע לכדי כך".