"עד 2030 100% מהאריזות שאנחנו מייצרים יהיו ניתנות למיחזור"

בפרוקטר אנד גמבל מציבים יעדים שאפתניים, מתוך אחריות חברתית ורצון לתרום לחברה: "כחברה שמוצריה קיימים כמעט בכל בית בעולם, זו האחריות האישית שלנו לייצר מותגים מקיימים ולהשפיע באופן משמעותי"

נועה הראל בשיתוף P&G
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועה אורי
נועה אוריצילום: תומר אפלבאום
נועה הראל בשיתוף P&G
תוכן שיווקי

ב–20 השנים האחרונות, פאיזה לאלו — סגנית נשיא פרוקטר אנד גמבל (P&G) אירופה, ומובילת תחום התקשורת והקיימות — מנצחת על תחום האחריות התאגידית ביד רמה. בשיחה עם נועה אורי, מנהלת קשרי חוץ ואחריות תאגידית, במפגש אימפקט 2030 של TheMarker Labels ו–Deloitte, סיפרה לאלו כיצד הצעידו בענקית הצריכה הבינלאומית את עולמות הקיימות לשנת 2022. "כל חברה צריכה לשאול את עצמה מי היא כחברה", אמרה לאלו. "אנחנו מייצרים מוצרים שמקלים על חיי היום־יום. המוצרים הם הליבה העסקית שלנו ואנחנו מחויבים לתרום את חלקנו בשמירה על כדור הארץ".

ב–2018 פירסמה החברה את תוכנית Ambition 2030, שכוללת יעדי קיימות מעוררי השראה. בהתאם למטרות שהציבו לעצמם, הדגישו בחברה שני אתגרים סביבתיים: משאבים מתכלים וצריכה מקיימת. "הבנו שיש ארבעה היבטים שבהם אנחנו יכולים לעשות את ההבדל בתחומים אלה: במותגים עצמם, בשרשראות האספקה, בחברה ובעובדים".

נועה אורי בשיחה עם Faiza Lahlouקרדיט: TheMarker Labels

לאלו מדגימה ביחס למותגים כי לגבי טבליות למדיח אריזת מוצר גדולה ומסיבית מפלסטיק הוחלפה בחברה באריזת פאוץ' פונקציונלית ונוחה מחומרים שניתן למחזר ולייצורה נדרשים 75% פחות מהחומרים של האריזה הקודמת. "כבר ב–2018, 86% מהאריזות היו ניתנות למחזור, ועד 2030 אנחנו רוצים להגיע למצב ש–100% מהאריזות יהיו ניתנות למיחזור. ביחס לשרשרת האספקה, הציבו בחברה יעדים כגון שיפור המחיה של חוואי דקלים: "במדינות בהן שרשרת האספקה תלויה בחוואים קטנים, אנו מיישמים תוכניות ונהלים להתנהלות אחראית מולם. זה עונה גם על דרישות האחריות הקהילתית שאנחנו מציבים לעצמנו".

להשתמש בקול של המותג שמוכר בכל העולם

בהתייחסה לעובדי החברה עצמם, לאלו סיפרה כי המוטיבציה היא להשתמש בקול של המותג שמוכר בכל העולם, כדי לשנות דברים בפועל ולייצר אמינות בקרב לקוחותיה. "כיום מי שמשתמש במוצרים שלנו רוצה לדעת ככל שניתן עליהם, על הרכיבים שמהם הם עשויים ועל טביעת הרגל הפחמנית שלהם. זה נכון לגבי הצרכנים שלנו וגם לגבי הקהילה והעובדים שלנו".

צילום: תומר אפלבאום

"המטרה שלנו בעולמות ה-ESG היא כפולה", הוסיפה לאלו, "לייצר ערך עבור מחזיקי העניין, כדי שידעו להשקיע, ולהמשיך להיות חברה מובילה המתנהלת באחריות. אנחנו לא יכולים להיות אדישים למה שקורה סביבנו, ואין פה מחווה של רצון טוב אלא היבטים של אחריות שצריכים לבוא לידי ביטוי בכל חברה גדולה", מסבירה לאלו. "זו צמיחה מבוססת מדע, שטובה לעסקים וטובה לכדור הארץ. כחברה שמוצריה קיימים כמעט בכל בית בעולם, זוהי האחריות האישית שלנו לייצר מותגים מקיימים, ולהשפיע באופן אמיתי ומשמעותי".

בשיתוף P&G