"להביא תרופות הכרחיות לכמה שיותר חולים בכמה שיותר מקומות"

עמליה אדלר וקסמן, סמנכ"לית בכירה ומנהלת תחום ESG בטבע, סיפרה כי האימפקט הכי משמעותי של החברה הוא הנגשה של תרופות לחולים שרחוקים מהן תודעתית וכלכלית, כמו אוכלוסיות בדרום ת"א ופליטים מאוקראינה

שחר אמאנו בשיתוף טבע
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמליה אדלר וקסמן
עמליה אדלר וקסמן צילום: תומר אפלבאום
שחר אמאנו בשיתוף טבע
תוכן שיווקי

"האימפקט שלנו הוא נגישות לתרופות, התחייבנו לעשות זאת בשמונה מדינות בעולם ואנחנו בודקים להיכן אפשר להתרחב". כך סיפרה במפגש אימפקט 2030 של TheMarker Labels ו–Deloitte, עמליה אדלר וקסמן, סמנכ"לית בכירה ומנהלת גלובלית ESG ותקשורת בשווקים הבינלאומיים בחברת טבע.

לדבריה, "אנחנו עושים זאת גם בדרום תל אביב בשיתוף עם טרם, שר"ם וארגונים שעובדים מול אוכלוסיות הפליטים וחסרי המעמד, וגם עבור פליטים מאוקראינה".

עמליה אדלר וקסמןקרדיט: TheMarker Labels

אדלר וקסמן סיפרה כי בטבע בוחנים את האימפקט מהמקום הניהולי, והקשר לעולם הפיננסים, עולם המשקיעים ו–ESG. "המטרה העיקרית של טבע היא להביא כמה שיותר תרופות לכמה שיותר חולים בכמה שיותר מקומות. לכן אנחנו רואים את עצמנו כחברת ESG בהגדרה. יש ארבעה שלבים שהם אבני הבניין: אסטרטגיה, האינטגרציה שלה אל תוך העסק, יישום שלה והצבת מדדים ליישום".

אג"ח בשווי 5 מיליארד שקל עם יעדים בתחום הסביבה

הנהלת טבע אישרה ב–2020 אסטרטגיה מחודשת לתחום ESG, המתייחסת גם להפחתת הפליטות הנגרמות מפסולת הקשורה לכימיקלים ולחומרים פרמקולוגיים, ולנושאים כמו עמידות חיידקים לאנטיביוטיקה, נגישות לתרופות והפחתת פסולת. לדברי אדלר וקסמן, דו"ח האחריות התאגידית של טבע יתמקד השנה באופן שבו נוצרת אינטגרציה בין אסטרטגיה לעסק, המראה כיצד מנהלים ESG בחברה, כשהעמידה ביעדים מגיעה עד ההנהלה הבכירה.

"אנו מדווחים כבר שנה שנייה לפי TCFD, שעומד להיות דרישה חוקית של הרשויות בארה"ב ובאירופה. מדובר בהסתכלות על ניהול סיכונים פיננסיים מנקודת מבט סביבתית.

"טבע היתה חברת הפארמה הראשונה שהנפיקה אג"ח בשווי 5 מיליארד דולר עם יעדים בתחום הסביבה ונגישות לתרופות. חשוב לנו להראות לבעלי העניין שלנו שאנחנו ממשיכים להשתפר כל שנה. יש לנו יעדים שאנו צריכים לעמוד בהם ובלי שנמלא את הדיווחים עליהם — הספקים שלנו לא יחתמו על חוזים מולנו. אנחנו מתייחסים לספקים שלנו כמו אל הלקוחות שלנו".

"היעדים באג"ח קשורים לאלה שקיימים באסטרטגיית ESG שלנו. האג"ח הן האצה משמעותית של המחויבות ליעדים שפירסמנו", הסבירה אדלר וקסמן. היא פירטה לגבי ההתחייבות של טבע להגדלת כמות התרופות והנגשתן לשני מיליארד אנשים, כולל דחיפה לרישומן במדינות היעד אף שאינן רווחיות ולחברות רבות אין אינטרס לרשום אותן.

"האימפקט הכי משמעותי של טבע הוא נגישות לתרופות הכרחיות לחולים שרחוקים מהן תודעתית וכלכלית. כחברה גנרית זו הסיבה שלשמה אנחנו קיימים".

בשיתוף טבע