השקעה של 20 מיליארד שקל בפרויקטים ירוקים

גל הראל מ–Deloitte בשיחה עם שרון אללוף מבנק הפועלים על תפקידי הבנק והמגזר הפיננסי בקידום יעדים חברתיים וסביבתיים

יפעת נחמני בשיתוף בנק הפועלים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון אללוף וגל הראל
שרון אללוף וגל הראלצילום: תומר אפלבאום
יפעת נחמני בשיתוף בנק הפועלים
תוכן שיווקי

במסגרת מפגש אימפקט 2030 של TheMarker Labels ו–Deloitte שוחח גל הראל, מנהל פרקטיקת ESG בדלויט, עם שרון אללוף, מנהלת ESG בבנק הפועלים, וביקש לבחון כיצד פועל הבנק לקידום יעדי ESG. באחרונה התפרסם דו"ח אחריות תאגידית של בנק הפועלים, ובעקבותיו נחשפנו למגוון דרכים שבהן פועלים בבנק לאור הרגולציה של ESG בארץ ובעולם. "בנק הפועלים מתייחס להשלכות הפיננסיות המשמעותיות הנובעות מהמעבר של כל העולם לכלכלה דלת פחמן, ובכלל זה השקעות ומימונים של פרויקטים ירוקים, דבר שהבנק יכול לעמוד בו", מבטיחה אללוף.

בנק הפועלים היה בין החלוצים שליווה ומימן פרויקטים ירוקים לאורך השנים. בהיקף של יותר מ-13 מיליארד שקל בתחומים רבים, כמו אנרגיות מתחדשות, בנייה ירוקה, ומיחזור פסולת.

הלוואה יעודית

בבנק הפועלים אף פיתחו הלוואה יעודית במטרה לעודד לקוחות פרטים ועסקיים להתקין מערכות סולריות כדי לקדם באנרגיות מתחדשות. זאת ועוד, לאחרונה יצא הבנק בהנפקת איגרת חוב ירוקה, שמטרתה מימון פרויקטים ירוקים. אללוף היתה חלק מצוות גורמים מקצועיים בבנק שהובילו את ההנפקה ונפגשו עם עשרות משקיעים, "כ-60% מהם בעלי אג'נדה ירוקה ומחזיקים בשיקולי ESG בקבלת ההחלטות שלהם", היא אומרת.

שרון אללוף בשיחה עם גל הראלקרדיט: TheMarker Labels

אללוף מדווחת כי הבנק הגדיר יעד ל–2030 להגדיל את המימון לפרויקטים ירוקים ל-20 מיליארד שקל, והשנה אף הורחבו היעדים בהיבטים של סיכוני אקלים, כך שיופסק מימון של פרויקטים חדשים לחיפוש והפקת נפט ופחם, וכן תיעשה הפחתה מדורגת של האחזקות בחברות נפט ופחם בנוסטרו של הבנק עד אפס אחזקות ב–2026. בנוסף, הבנק שואף להפחית את ההשפעות של פעילותו העסקית על פליטת גזי חממה.

באשר לקידום אימפקט חברתי, בנק הפועלים הקים מרכז לבנקאות חברתית, הפועל במגוון דרכים: החל ברתימה של הליבה העסקית, דרך שיתוף פעולה עם אקו־סיסטם, קידום אינספור מיזמים, כמו ידע וכלים לחינוך פיננסי לציבור הרחב, ליווי התנהלות פיננסית נכונה במשקי בית ובעסקים קטנים וכלה בנגישות של סדנאות ותכנים דיגיטליים באתר של המרכז לתמיכה פיננסית.

לצד אלה, בבנק מקדמים ומלווים מיזמים רבים בתחום התעסוקה. "בזכותנו יותר מ–1,700 איש כבר השתלבו במעגל התעסוקה. לבסוף, אנחנו משקיעים גם במיזמי סושיאל וקלין־טק שבהם אנו תומכים במסגרת תוכנית האימפקט של 8200. בזכות הבנק הוקמה מגמת הנגישות, התומכת בסטארט־אפים המקדמים טכנולוגיות מסייעות לאנשים עם מוגבלויות, וגם הוקם מסלול אקלים־טק המלווה סטארט־אפים שמפתחים טכנולוגיות לפתרון משבר האקלים". לדברי אללוף, "יש לנו יעדי ESG נוספים כמו גם קידום שיוויון מגדרי וגיוון תעסוקתי".

בשיתוף בנק הפועלים