עזריאלי בונה חוויה ירוקה

ד"ר עלית וייל שפרן, מנהלת קיימות ואיכות הסביבה בקבוצת עזריאלי, ושיר קמחי, אדריכלית ומנהלת פרויקטים בנייה ירוקה בקבוצה, מספרות על המחויבות של הקבוצה לבנייה ירוקה ולטיפול בפסולת

יפעת נחמני בשיתוף עזריאלי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין: שיר קמחי, ד"ר עלית וייל שפרן ושירלי קנטור
מימין: שיר קמחי, ד"ר עלית וייל שפרן ושירלי קנטורצילום: תומר אפלבאום
יפעת נחמני בשיתוף עזריאלי
תוכן שיווקי

"עזריאלי היא קבוצת נדל"ן שמחזיקה ב–18 נכסים מרובי שימושים, ובכלל זה דיור מוגן ודיור להשכרה. זוהי קבוצה מניבה שגם מתפעלת את הבניינים ובזכות זה מתאפשר לנו להשפיע על איכות החיים של אנשים רבים", הסבירה ד"ר עלית וייל שפרן, מנהלת קיימות ואיכות הסביבה בקבוצת עזריאלי, בשיחה עם שירלי קנטור, יועצת אחריות תאגידית ואימפקט, במפגש אימפקט 2030 של TheMarker Labels ו–Deloitte.

שיר קמחי, אדריכלית ומנהלת פרויקטים בנייה ירוקה בקבוצת עזריאלי, הוסיפה: "אנחנו בונים מרחבי חוויות לאנשים ששוהים בהם רוב היום. למעשה, קבוצת עזריאלי למדה את יעדי האו"ם ובחנה כיצד ניתן לצמצם את ההשפעה שלה על הסביבה, הן בהסתכלות קדימה על ידי שימוש בבנייה ירוקה יותר, והן בניהול הבניינים הקיימים".

עזריאליקרדיט: TheMarker Labels

כבר ב–2013 כשהבנייה הירוקה היתה עוד בחיתוליה, קבוצת עזריאלי הביאה בחשבון היבטים הקשורים להתנהלות בתוך מבנה כמו חומרים שאינם בריאים לנשימה, תנאים לא טובים לעבודה, הפעלת חימום או קירור וכן הלאה. "אנחנו מונחים על פי עקרונות של בנייה ירוקה ובעיקר שימת לב לנושא הפסולת", הסבירה קמחי. ואכן, ישראל נמצאת בפתחו של אסון אמיתי שכן אין יותר היכן להטמין פסולת, ובנייני עזריאלי מייצרים כמות עצומה של פסולת, מה שמהווה אתגר עבורם.

"לאחר שחקרנו ממה מורכבת האשפה של מרכז עזריאלי מצאנו פתרון", אמרה שפרן, "הבאנו מקנדה את אורקה — מכונה לטיפול בחומר האורגני".

זאת ועוד, בקבוצה בחרו להעסיק אנשים עם מוגבלויות שיפרידו בין פלסטיק לקרטונים. "השקענו כסף רב כי הבנו את החשיבות של הדבר. עם זאת, נדרש גם חינוך מחדש של הציבור. אנחנו מפיצים את הבשורה במשרדים ובחנויות, ומאמינים שנוכל להוביל את התחום הזה בארץ ומפה תבוא הבשורה, הנושא הוא בדמה של דנה עזריאלי, ראש הקבוצה, אבל הדרישה מגיעה לכולם", אמרה שפרן.

גם מגמת השינוי בישראל דורשת התייחסות: החברה תהפוך לצפופה יותר, האקלים משתנה, התחבורה מאתגרת יותר. בקבוצת עזריאלי שמו דגש בתכנון בניינים עתידיים על עמידות לאורך שנים, גמישות לדרישת הלקוחות ומיקום על צירים מרכזיים סמוכים לתחבורה ציבורית.

"כבר עכשיו רואים את השינוי", אומרת קמחי. "הפכנו את קומת הקרקע בקניון עזריאלי לחווייתית יותר, הרחבנו את המדרכות מסביב ויצרנו שדרת איילות שהוסבה מחניון, בלי לוותר על מסחר ושבילי אופניים מסביב. ובאשר לאקלים, אותה מעטפת ספירלה מיוחדת המקיפה את חזית המבנה נועדה לייצר נוחות טרמית מרבית בתוך המבנה. וכל זה כדי ליצור מרחב עירוני בטוח, נגיש ומאפשר".

למעבר לאתר אחריות תאגידית של עזריאלי >>

בשיתוף עזריאלי