"לשינויים בהרגלי הצריכה של משקי הבית יש פוטנציאל אדיר בכל הנוגע למשבר האקלים"

משקי בית מדורגים בין שלושת המובילים בכל הקשור לפליטת גזי חממה. אופיר גוטמן, מנכ"ל פרוקטר אנד גאמבל ישראל מסביר כיצד החברה, שמוצריה נמצאים בכ-90% מהבתים בישראל, לוקחת אחריות ויוצרת את האימפקט המתבקש

בשיתוף פרוקטר אנד גאמבל
תוכן שיווקי
"לשינויים בהרגלי הצריכה של משקי הבית יש פוטנציאל אדיר בכל הנוגע למשבר האקלים"קרדיט: TheMarker Labels
בשיתוף פרוקטר אנד גאמבל
תוכן שיווקי

מסקר שערכה פרוקטר אנד גאמבל ישראל עולה כי שלושה מכל ארבע ישראלים מוטרדים באופן ממשי ממשבר האקלים ומעוניינים לשנות את הרגלי הצריכה שלהם. עוד עולה מהסקר שיותר מ-50% מהנשאלים חושבים לעבור לרכוש מוצרים ידידותיים לסביבה. "מדובר בבשורה אמיתית שמצביעה על מהפך בתפיסה של הצרכן הישראלי", אומר אופיר גוטמן, מנכ"ל פרוקטר אנד גאמבל ישראל. במשך עשורים בהם נושא הקיימות לא היה בסדרי העדיפויות של הישראלים, כעת נראה סדר חדש בתפיסת הקיימות וזיהום הסביבה עבור הצרכנים הישראלים.

אז איך עושים שינוי? אימפקט אמיתי מתחיל אצלנו בבית. משקי הבית הם בין שלושת הגורמים המשפיעים ביותר בכל הקשור לפליטת גזי חממה, כמעט כמו תנועת כלי הרכב בכבישים. לכן, "בפרוקטר אנד גאמבל החליטו לקחת אחריות ולהטמיע את המחויבות הסביבתית באופן הייצור והאספקה, בשותפים העסקיים שהיא בוחרת וכמובן במוצרים - כל זאת במטרה להגיע לNet zero emission- אפס פליטות פחמן עד 2040", מסביר גוטמן.

כך, מוצרים חדשים שהשיקה החברה עושים שימוש בחומרים מתכלים, יעילים אנרגטית ובעלי השפעה קטנה יותר על הסביבה. החברה השיקה לאחרונה מערכת למילוי מחדש של שמפו בבקבוקי אלומיניום רב פעמיים. סדרה זו, Refill the Good, תאפשר למיליוני משקי בית לצמצם את כמות אריזות הפלסטיק שהם צורכים; מותג אריאל השיק טבליות לכביסה שפועלות ומנקות טוב יותר במים קרים. הפעלת מכונת הכביסה ב-30 מעלות בהשוואה ל-60 מעלות חוסכת עד מעל 60% מטביעת הרגל הפחמנית של המוצר בכל חייו; פיירי השיקה קפסולות חדשות למדיח המייתרות את הצורך בשטיפה מקדימה וחוסכת כמויות אדירות של מים; והרשימה עוד ארוכה.

"שינויים בהרגלי הצריכה של משקי הבית הם בעלי פוטנציאל אדיר בכל הנוגע למשבר האקלים", מסכם גוטמן. "בעזרת צעדים קטנים שכל אחד יבצע בביתו, ניתן ליצור שינוי משמעותי במטרה לבנות עתיד ירוק ובר קיימא לנו ולדורות הבאים".

בשיתוף פרוקטר אנד גאמבל