כיצד לנהל חברה בעידן של מהפכה? התפקיד של סמנכ"ל הקיימות

אירנה בן יקר, שותפה ומובילת פרקטיקת ESG ב–Deloitte, הציגה כמה תובנות ממחקר שבחן את משמעות תפקידו של סמנכ"ל הקיימות: "התפקיד הוא המפתח לניהול הוליסטי של התחום, בשילוב האסטרטגיה העסקית"

יפעת נחמני, בשיתוף Deloitte
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אירנה בן יקר
אירנה בן יקרצילום: תומר אפלבאום
יפעת נחמני, בשיתוף Deloitte
תוכן שיווקי

במפגש אימפקט 2030 של TheMarker Labels ו–Deloitte הציגה אירנה בן יקר, שותפה ומובילת פרקטיקת ESG ב–Deloitte, מחקר של החברה שבחן את משמעות תפקיד סמנכ"ל הקיימות בעידן של מהפכה וגילה כמה תובנות: הסביבה החיצונית משתנה, לאנשים קשה להכיל את השינוי ולכן נדרשת הסתגלות לציפיות החדשות. בנוסף, מעורבותם של מחזיקי העניין היא משמעותית עבור הארגון, ובכלל זה לסמנכ"ל קיימות, אלא שחסר גורם שידע להנגיש את המעורבות המתבקשת ואת הציפיות מהארגון.

לצד אלה יש להביא בחשבון גם את הסיכונים האסטרטגיים לארגון, ומכאן שתפקידו של סמנכ"ל הקיימות הוא ניהול האקוסיסטם, כמו גם פיצוח סיכוני תדמית והבנת ההשפעה שלהם על האסטרטגיה העסקית.

תפקיד סמנכ"ל הקיימות כבר קיים בפורמטים שונים בחברות שהשתתפו במחקר, והוא כולל עולמות תוכן מגוונים. בפועל סמנכ"ל הקיימות הוא קטליזטור של כל מה שעובר על הארגון.

אירנה בן יקרקרדיט: TheMarker Labels

באותו מחקר גלובלי של דלויט נשאלו המנהלים הבכירים על אילו צרכים מינויו של סמנכ"ל קיימות אמור לענות והתשובה המובילה היתה הצורך לחבר את העשייה בארגון לעולמות התוכן השונים עם הדחף הרגולטורי ופניות משקיעים.

"להבטיח את קיום החברה לטווח הרחוק"

לדבריה של בן יקר, "הרעיון הוא להבטיח את קיום החברה לטווח הרחוק. למעשה המיקוד של תפקיד סמנכ"ל הקיימות הוא האסטרטגיה של החברה, ובהמשך יצירה של תרבות ושיח ארגוני והובלת דעה. זהו תפקיד שמתחיל מוואקום של חיבור העולמות ויוצר שפה ארגונית בהסתכלות קדימה".

אם להתייחס לממשקים של סמנכ"ל הקיימות הרי שאלה קיימים מול כל הארגון, החל במוצרים, דרך השירותים והפיתוח וכלה ברכש, בכספים, במשאבי אנוש, באסטרטגיה וגם בפונקציות כמו ביקורת פנימית ואפילו איסוף וניהול דאטה.

להזניק את הארגון קדימה

בהסתכלות ובניתוח מודל התפקיד ניתן לזהות כמה יכולות ביצועיות: יצירת מציאות, כלומר מציאת הדרך נכונה להתנהל; חיבור בין האישורים השונים בארגון, שכן אלה לרוב מתארגנים אצל מנהל משאבי אנוש ואצל האחראי על המכלול של סביבה ופיתוח מוצרים, גם אם לא ברמה ההוליסטית, כך שהיכולת של השיח ושל החיבור חשובה עבור סמנכ"ל הקיימות; הוצאה לפועל ובכלל זה בדיקת מעקב, דיווח הקשור לעולמות של וכדומה; ולבסוף, בקרה, שחיונית לחיבור הדברים. לסיכום, קיימת סקאלה רחבה של יכולות שנדרשות מסמנכ"ל קיימות כאשר בסופו של דבר הוא מדווח למנכ"ל — ותפקידו להזניק את הארגון קדימה.

בשיתוף Deloitte