"אנרג'יאן מתחייבת לאפס פליטות פחמן נטו ב–2050"

אליענה פישלר, ראש מערך תקשורת וקיימות באנרג'יאן ישראל: "הזהות החד־ערכית בין המוצר שאנחנו מפיקים ומשווקים לבין ערכי ESG היא בלִבה של הפעילות שלנו ובמוצר"

שחר אמאנו בשיתוף אנרג'יאן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אליענה פישלר
אליענה פישלרצילום: תומר אפלבאום
שחר אמאנו בשיתוף אנרג'יאן
תוכן שיווקי

אליענה פישלר, ראש מערך תקשורת וקיימות באנרג'יאן ישראל, הסבירה במפגש אימפקט 2030 של TheMarker Labels ו–Deloitte כיצד ניתן לפעול בתעשיית הגז הטבעית בכפיפה אחת עם ESG. "אני בטוחה שיש כאלו שמרימים גבה, אבל הזהות החד־ערכית בין המוצר שאנו מפיקים ומשווקים לבין ערכי ESG היא בלִבה של הפעילות שלנו ובמוצר".

אנרג'יאן היא חברה יוונית־בריטית שעוסקת בחיפוש והפקה של גז. בישראל היא מחזיקה בזיכיונות להפקת גז ממאגרי כריש ותנין. "הגז הטבעי הוא אנרגיית המעבר ההכרחית והיעילה במעבר המתבקש מהדלקים הפוסיליים ומפחם לאנרגיות המתחדשות", הסבירה פישלר. "תהליך הייצור וההפקה נקי עשרות מונים ביחס לייצור של אנרגיה בתחנות פחם, מחירו זול יותר והוא בעל נצילות גבוהה. אנרג'יאן מחויבת באופן מלא לנושאי ESG בכל הרבדים. היינו חברת הגז הראשונה בעולם שהתחייבה לאפס פליטות פחמן נטו ב–2050. הפעילות ב–CSR ו–ESG קשורה בקשר הדוק ל–17 יעדי ה–ESG של האו"ם".

בישראל מתמקדת אנרג'יאן בבריאות וספורט באופן שווה לכולם, ותומכת בספורטאים פאראלימפים, בעמותות שמנגישות ספורט אתגרי לאנשים עם מוגבלויות, בהנגשת אתרי טבע ועוד. בחינוך המיקוד הוא במניעת עוני, ופעילויות נוספות המייצרות זיקה ליעדים שהציבה החברה. "אנחנו בודקים מה הנושאים שחשובים לבעלי העניין שלנו. באחרונה הם התמקדו בבריאות, הפחתת פליטת גזי חממה ויצירת ערך כלכלי".

אליענה פישלרקרדיט: TheMarker Labels

עוד סיפרה פישלר, כי בתחום הבריאות אנרג'יאן סיימה את 2021 עם יותר מ–11 מיליון שעות עבודה של אנשים שעובדים באסדות קידוח והפקה באזורים לא פשוטים ועם אפס NTI. "אנחנו ממוקדים ויש ועדות שעוקבות אחרי הנושאים הללו", אמרה פישלר. "אנרג'יאן פועלת בצורה גלובלית עם דגש חזק על נושאים של שיתוף תרבויות ורתימת עובדים".

פישלר סיפרה על פרויקט שאפתני של אחסון פחמן. במסגרתו, הופכים מאגרי גז שהתרוקנו למחסנים אטומים לקליטה של פחמן דו־חמצני, המאפסים או מפחיתים את פליטות הפחמן. "יש לנו אתר כזה בפרינוס שביוון, ואנחנו משקיעים מאמצים ומשאבים כדי להפוך אותו לפעיל בטווח הבינוני ולבצע צעד דרמטי בנושא של השפעת הפליטות", הסבירה פישלר. "מימן כחול, שבתהליך הייצור שלו משתמשים בפרויקטים של לכידה ואחסון, מפחית את פליטת הפחמן שלו. זה מוכיח את עצמו, הירידה היא דרמטית".

פישלר הסבירה כי יש מחויבות לקהילה ולסביבת הפעולה, שבלעדיה אי־אפשר יהיה לעשות עסקים. "אנחנו מתמודדים עם האתגרים הרבים בתחום באמצעות השקעה בלתי־פוסקת, מחויבות של ההנהלה והדירקטוריון והצבת יעדים שאפתניים", אמרה.

בשיתוף אנרג'יאן