צפו: עד כמה אסטרטגיית ESG מעניינת את הלקוחות שלכם?

שמירה על סביבה, אחריות חברתית וממשל תאגידי הם כבר לא רק אילוצים רגולטוריים, אלא אסטרטגיה עסקית שמתבטאת בערכים וגם בשורת הרווח. בפאנל מיוחד מסבירים אירנה בן יקר, מובילת פרקטיקת ESG בדלויט, ועומר קולקה, CMO קורנית דיגיטל, על היתרונות, האתגרים ועד כמה זה משמעותי ללקוחות החברה

בשיתוף דלויט
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צפו: עד כמה אסטרטגיית ESG מעניינת את הלקוחות שלכם?קרדיט: TheMarker Labels
בשיתוף דלויט
תוכן שיווקי

יותר ויותר חברות מאמצות בשנים האחרונות עקרונות של אחריות תאגידית בהתאם לגישת ESG - מחויבות לערכים סביבתיים וחברתיים וכן גישה לממשל תאגידי אפקטיבי. המטרה של התנהלות אחראית כלפי הסביבה היא לצמצם את טביעת הרגל האקולוגית של הארגון, אחריות חברתית מאפשרת קידום כלכלי־חברתי של הקהילות שעליהן משפיע הארגון, כולל קהילת העובדים שלו, וממשל תאגידי מתייחס למגוון השיטות, הכלים והתהליכים שבאמצעותם מניע הארגון את פעילותו אל עבר יעדיו.

בפאנל מיוחד שניערך לקראת אירוע אימפקט 2030 של דהמרקר לייבלס, אירחה אירנה בן יקר, שותפה ומובילת פרקטיקת ESG בחברת Deloite, את עומר קולקה, CMO בחברת קורנית דיגיטל, לשיחה על מגמות עתידיות בתחום, יתרונות ההשקעה באסטרטגיית ה-ESG, האתגרים איתם מתמודדים בעת אימוץ הגישה הזו ועד כמה זה באמת מעניין את לקוחות הקצה.

"בקורנית אנחנו מפתחים טכנולוגיה שהיא תמיד הייתה ברת קיימא ואנחנו מפתחים פתרונות טכנולוגיים שמטרתם להיות טובים יותר מטכנולוגיות קיימות. אבל יחד עם זאת, ESG לא הייתה אף פעם אסטרטגיה סדורה עבורנו", מסביר קולקה. "זה מסע שהתחלנו בעצם לפני כשלוש-ארבע שנים למיצוב מחדש של החברה כשחקנית הרבה יותר משמעותית בתעשיית טכנולוגיית האופנה.

"הבנו שיש לאסטרטגיה העסקית שלנו המון קהלי יעד- לקוחות בהווה, לקוחות של העתיד, עובדים של החברה, קהילת שוק ההון, משקיעים, אנליסטים. והבנו ש-ESG הוא מכנה משותף מאוד משמעותי, עם ערכים מאוד עקרוניים ומשמעותיים עבור כלל קהלי היעד האלה".

"שמירה על סביבה ואחריות חברתית הן לא רק מטרות אקטיביסטיים ומחוקקים, וממשל תאגידי תקין הוא מזמן לא רק אילוץ משפטי", מוסיפה אירנה בן יקר. "כיום, העולם העסקי מאמץ בקצב מהיר את העקרונות של אחריות תאגידית מתוך הבנה שכבר אי אפשר לנתק בין עקרונות הקיימות לבין שורת הרווח. את השינוי הזה נמשיך לראות בסביבה העסקית יותר ויותר".

בהתייחסותו לאתגרים ולקשיים איתם מתמודדות חברות שרוצות לאמץ את עקרונות ה-ESG לפעילותן, אומר קולקה: "נכון, יש המון אתגרים. זה בעצם עוד סט של 'אילוצים' כביכול שצריך לעמוד בהם, אבל אני חושב שהדרך הנכונה לדעתי להסתכל על זה היא גם short מול long term וגם טאקטי מול אסטרטגי. אני חושב שכשעושים זום אאוט ומסתכלים על זה ברמה האסטרטגית, מבינים שיש פה מנוע צמיחה מאוד משמעותי".

לפתרונות של Deloitte בנושא ESG >>

בשיתוף דלויט