מצפן סביבתי, חברתי וממשל תאגידי |

טבע מכניסה ESG לליבת החשיבה העסקית

טבע פורצת גבולות בתחום ה-ESG באמצעות יעדים ממשיים בתחומים כמו נגישות לתרופות, שימוש אחראי במשאבים טבעיים וגיוון והכלה בקרב עובדיה, והיא מחברת בין יעדים אלו לאסטרטגיה העסקית והפיננסית שלה

נועה הראל, בשיתוף טבע
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועה הראל, בשיתוף טבע
תוכן שיווקי

חברת טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ החלה לפתח את תחום ה-ESG בגזרתה עוד לפני שישראל הכירה את הנושא לעומק. טבע היתה מהחברות הגדולות הראשונות להחיל שינויים מהותיים בליבה העסקית, ולנתח את הפעילות מנקודת מבט של ביצועים עסקיים לא־פיננסיים. הדרישה, מספרת עמליה אדלר וקסמן, סמנכ"לית סביבה, חברה וממשל תאגידי ומנהלת התקשורת של השווקים הבינלאומיים בחברה, הגיעה לא רק מבפנים, אלא גם ממשקיעי החברה: "חברות כפופות כיום לבעלי עניין שונים, ובעיקר למשקיעים וללקוחות העסקיים. כחלק מהבדיקה שלהם אם הם רוצים לעבוד איתנו, לחתום על הסכמי התקשרות, לקנות מאיתנו תרופות, להשקיע או לתת לנו דירוג אשראי — הם מחילים בין היתר גם סינון ESG, ובאופן פוזיטיבי מחפשים חברות שכבר ביצעו עבודה מוכחת בתחום".

כך, לצד שורת הרווח, הביצועים המסחריים שכוללים את הרווח למניה או סך המכירות, נבחנות גם שיטות העבודה, ניהול שרשרת האספקה, ההשפעה החברתית, ההתייחסות לעובדים בהיבטי שכר וגיוון, צמצום ההשפעה הסביבתית, ניהול סיכוני סביבה ועוד. צוותי העבודה מטמיעים פרקטיקות ESG בחברה, תוך התמקדות ביישום הדרישות הבינלאומיות לדיווח והעמקת השקיפות ומענה לשאלונים עבור משקיעים ובחינה מתמדת של הזדמנויות לחזק את התחום והבחברה.

להפחית פליטות, להבטיח חיים בריאים

בחודש הקרוב תפרסם החברה את הדו"ח השנתי שלה בתחום ה-ESG לשנת 2021. בתחום הסביבה נקבעו יעדים הקשורים בפליטות גזי חממה, שימוש אחראי במשאבים טבעיים וצמצום פסולת; בתחום החברה נקבעו יעדי גיוון והכלה עבור עובדים ורתימתם לגישת הארגון כמחזיקי עניין משמעותיים, מחויבות לדיאלוג ושקיפות; ובהיבט הממשל התאגידי נקבעו יעדים אתיים, אחריות בשרשרת אספקה ועוד. לצד כל אלה, אין ספק כי בתור חברת תרופות, האימפקט הגדול ביותר, הנמצא גם בלב העשייה של טבע, הינו בתחום הנגישות לתרופות.

עמליה אדלר וקסמן, סמנכ"לית סביבה, חברה וממשל תאגידי ומנהל התקשורת של השווקים הבינלאומיים, טבע.צילום: סיוון פרג'

מבין 17 יעדי ה-SDG שקבע האו"ם (יעדים לפיתוח בר־קיימא), יעד מספר 3 הוא הבטחת חיים בריאים וקידום רווחה בכל הגילים. בין תתי־היעדים שהוצבו לצורך מטרה זו ניתן למצוא מתן גישה לתרופות ולחיסונים וטיפול במחלות מידבקות ובמחלות כרוניות, בפרט במדינות שבהן כיסוי רפואי איננו נגיש לכל אזרח. על אף החשיבות שהוגדרה, אדלר וקסמן מסבירה כי הטיפול במחלות כרוניות לא תועדף על ידי ממשלות במדינות מתפתחות, ועל פני זה — ארגונים בינלאומיים מקדישים תקציבי עתק למחלות מדבקות.

"לכן, בנוסף לתרומת תרופות, כחלק משרשרת האספקה של החברה, טבע מחויבת להנגשת תרופות במדינות מתפתחות ובקרב אוכלוסיות מוחלשות בהתאם לצורכי הבריאות המובחנים ואשר דורשים מענה. בקשות וביקושים לתרופות מגיעים מצד ארגוני חברה אזרחית, ממשלות וארגוני או"ם. טבע התחייבה להשיק שמונה תוכניות להגדלת הנגישות לתרופות ברחבי העולם עד שנת 2025. ארבע מתוכן כבר הושקו ב–2021, כולל אחת בישראל למתן תרופות של טבע ללא עלות לחסרי מעמד, שוהים בלתי חוקיים ופליטים (כולל מאוקראינה). ברגע שאנו מתחייבים לארגון, ההתחייבות היא כמו לספק — להכניס אותם כחלק מתהליכי הייצור, מהביזנס, מהעלויות, ולהתחייב לתקופת זמן יחסית ממושכת", מסבירה אדלר וקסמן.

בהקשר למחויבות להקטנת ההשפעה הסביבתית, טבע התחייבה להפחית את פליטות גזי החממה ב–46% עד לשנת 2030. עבור החברה מדובר בהתחייבויות וולונטריות מעל ומעבר לנדרש בחוק, אך בעתיד הנראה לעין צופה אדלר וקסמן גם שינויי חקיקה בינלאומיים מחייבים: "ב–2024 חברות תהיינה מחויבות לדווח על פעילותן בתחומי ESG מסוימים. למשל, הרשות לניירות ערך האמריקאית פירסמה טיוטת הנחיות שלפיה חברות יחויבו לדווח על סיכונים כלכליים הנגזרים משינויי אקלים, וייתכן שזה יתרחב בעתיד לשאר היבטי האחריות התאגידית".

שינוי תפיסה כולל

הטמעת תפיסת ה-ESG בארגונים, בוודאי בחברות גדולות כמו טבע, אינה עניין של מה בכך. "עד היום, שורת הרווח היתה המדד היחיד כמעט לניהול נכון. כיום, כימות ניהול ESG מאפשר לבעלי עניין להעריך את ניהול כלל החברה הן בהיבטים הפיננסיים והן בתחומים אחרים", אומרת עמליה אדלר וקסמן. כך, מחזיקי העניין מבינים שאסטרטגיית ESG, שמיושמת באופן מקצועי ועמוק, מסייעת להשיא רווחים, לנהל סיכונים, לשמור על כוח אדם מיומן ומחויב, לייעל משאבים ואף לעודד חדשנות באופן שחוצה את הארגון. נושא מיתוג המעסיק גם הוא מקבל חיזוק משמעותי בחברות שבהן העובדים מחויבים לייעוד החברתי ולמצפן של החברה. "זה באמת מרגש לראות. בראיונות לחברה ובשיחות החתך, עובדים ומועמדים רוצים לראות שהחברה מתמקדת בכך ומתעדפת נושאים אלה, והם מבקשים להיות מעורבים", מספרת אדלר וקסמן. במובן זה — המאמץ ליישום אסטרטגיית ESG משתלם הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. "אני ממליצה לחברות בתחילת דרכן כבר עכשיו לאמץ את היעדים והחשיבה הסביבתית חברתית כחלק משגרת העבודה, ולעשות את ההתאמות תוך כדי תנועה". לדבריה, נדרשת התגייסות מצד הנהלת החברה, הרותמת גם את העובדים הרחוקים מהתחום למטרה החשובה. "כאשר בכל רבעון העובדים רואים את המנכ"ל מציג נתונים הקשורים ל-ESG, כולל בשיחות עם משקיעים — הם מבינים שהתחום אינטגרלי לעשייה העסקית ולהתנהלות החברה". להערכתה, "נושאי האתיקה, ההכלה והגיוון והיושרה יפגשו את כל החברות הגדולות, אם לא בצורה וולונטרית, אז בצורה של חוקים ורגולציות. אני מעריכה שככל שיתקדם הזמן, האסטרטגיה הפיננסית תתקרב יותר ויותר ל-ESG".