תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

משקיעים ויזמים מגלים את הטכנולוגיה שהופכת את ההשקעה בנדל"ן לפשוטה יותר!

פתרונות טכנולוגיים מתקדמים מאפשרים למשקיעי נדל"ן לקבל את כל המידע הדרוש להם להשקעה בפרויקטי נדל"ן אטרקטיביים מעבר לים

האינטרנט הביא תמורות רבות לחיים של כולנו - ובין היתר, הפך על פניו גם את עולם ההשקעות. כך למשל, ההתקדמות הטכנולוגית תמכה בפופולריות של ענף הנדל"ן שנהנה מתנאי הרקע המצדיקים השקעה בו, לצד היכולת של משקיעים לשלב כוחות להשקעה משותפת - גם בנכסים יקרים או כאלה המצויים במקומות מרוחקים.

זירת ההשקעות החדשה, שעד לפני שנים מעטות הייתה נחלתם של משקיעים גדולים בלבד, נפתח לקהל רחב מאי פעם הודות למסלולי השקעה חדשים המאפשרים דריסת רגל בתחום בסכומים נמוכים מאי פעם במקביל, גורמים מאקרו-אקונומיים, כגון: הריביות הנמוכות המונהגות ע"י הבנקים המרכזיים לצד ביקוש טבעי הולך וגובר לנכסים אל מול שחיקה של אפיקי השקעה מסורתיים, מייצרים סביבה אופטימאלית לגיוון תיק ההשקעות עם השקעות אלטרנטיביות, כמו נדל"ן.

אולם, גם כאשר צריך רק חיבור לאינטרנט כדי לקבל את המידע המלא על כל אפיק השקעה - יש עדיין צורך במומחים, שיוכלו לנתח את המידע, לערוך תחזיות ולקבוע האם מדובר בהשקעה כדאית, ואם כן - לאילו משקיעים היא מתאימה. אותו גורם מקצועי הוא זה שגם מבצע בדיקת רקע מקדימה, כדי לוודא את נאותות ההשקעה - כך שהמשקיעים יידעו שהם נמצאים בידיים טובות.

מסיבה זו בדיוק הוקמה iintoo - פלטפורמה המציגה לחבריה אפשרויות השקעה איכותיות בנדל"ן - לאחר שאלו עברו סינון מקיף ומקצועי בידי ועדה מקצועית של החברה, במטרה להבטיח כי ההשקעה היא אטרקטיבית ובעלת פוטנציאל גבוה.

"הרעיון העומד מאחורי iintoo הוא לרתום את חכמת ההמון ואת יכולת החיבור של הרשת כדי ליצור קהילה של משקיעים שכולם מתעניינים בה בנדל"ן, ומבינים שאיחוד כוחות יעניק להם אפשרויות שלא קיימות עבור המשקיע הבודד", אומר דב קוטלר, יו"ר iintoo שכיהן בעבר, בין היתר, כמנכ"ל בנק איגוד, מנכ"ל ישראכרט ומנכ"ל חברת ויזה כאל.

Three Male Architects Chatting In Modern Office Together
dreamstime

"מי שרוצה להצטרף לרשת שלנו לא חייב להשקיע מיד - הוא מוזמן קודם כל ללמוד מהידע הנצבר של חברי הקהילה בתחום הנדל"ן", הוא מוסיף. "ברשת חברים כבר 36,000 משקיעים רשומים בישראל ובארה"ב , שלכל אחד מהם ניסיון שונה בתחום, והם שמחים לחלוק זה עם זה מידע על הענף - לצד התרשמות אישית מהפרויקטים להשקעה שאנו מציעים". לצדו מכהן כמנכ"ל מייסד החברה, ערן רוט, שבעברו ניסיון רב כמנהל בכיר בקרן השקעות שניהלו הון בהיקף מרשים במגוון תחומי השקעה ונבחר ע"י מגזין FORBES כאחד היזמים הצעירים המבטיחים במשק.

פתרונות טכנולוגיים מתקדמים

כדי לרתום את האינטרנט להקמת רשת חברתית המוקדשת להשקעה בנדל"ן, נדרשו אנשי iintoo לאתר ולפתח פתרונות טכנולוגיים מתקדמים - שיאפשרו לכל המשתתפים לקבל את כל המידע הדרוש להם, ולהשקיע בפרויקט הרצוי באופן קל, פשוט - ומעל הכל, בטוח. במקביל, הוקם מערך מיומן של אנשי מקצוע שאמונים על איתור השקעות מניבות לחברים ברשת לצד שימת דגש על יצירת מרחב השקעה שקוף ויציב.

החברים ברשת יכולים לצפות במידע באזור המיועד באתר החברה והן באפליקציה ייחודית שפותחה עבור המיזם. הם יכולים לראות את ההשקעות שאישר צוות החברה, ואף להגיב מידית על כל אחת מהן. במקביל, יכולים החברים ברשת לנהל דיון פתוח עם משקיעים אחרים ולעקוב אחר התובנות העולות מהדיונים המתנהלים ברשת.

כל משקיע יכול לעקוב באופן פרטי אחר תיק ההשקעות שלו ולצפות בדיווח רבעוני מקיף, כמו גם במסמכים נוספים הנוגעים לפרויקטים אליהם בחר להצטרף.

iintoo office
באדיבות iintoo

השימוש הנוח והשקוף מסייע בעריכת מחקר מקיף אודות ההשקעות המוצעות ומנצל את חוכמת ההמון בסיוע לגיבוש אסטרטגיית השקעה מתאימה.

כך למשל, ב-iintoo  מציעים בימים אלו מגוון פרויקטים להשקעה בשוק הנדל"ן האמריקאי, המפגין בשנים האחרונות עוצמה מרשימה. אלו כוללים רכישה, השבחה ומימוש נכסים למגורים ולמסחר. זאת לאחר שהתקבל אישור מצוות המומחים של החברה, אשר פועלים תוך שיתוף פעולה עם מגוון אנשי מקצוע מקומיים.

על פי נתוני iintoo, במהלך השנתיים וחצי האחרונות, גייסה החברה יותר ממיליארד שקלים מאלפי משקיעים הפעילים ברשת החברתית שהקימה.

חידושים רוגלטורים: תשקיף*

לאחרונה החלה הרשות לניירות ערך בישראל  להתיר לחברות יזמיות המבקשות לגייס הון מן הציבור, פרסום תשקיפים קפדניים אודות מטרת הגיוס.  מטרת המהלך היא הגנה על משקיעי נדל"ן חסרי ניסיון תוך בחינה מדוקדקת של מודל ההשקעה והסיכון הכרוך בה. הפיקוח מטעם הרשות מנגיש את ההשקעה, אם כן, למשקיעים פרטיים עקב חשיפת פרטים דוגמת פרטי ההשקעה ותשואה צפויה. לאחרונה השלימה החברה גיוס של 17 מיליון שקלים לטובת הקמת מעונות סטודנטים בארה"ב לאחר פרסום תשקיף המהווה אמצעי המעיד על תקינותה של ההשקעה.

"אנחנו דואגים ליישר קו עם הרשות לניירות ערך ומברכים על פועלה בתחום" אומר קוטלר, "מדובר בצעד בונה אמון ברמה הכי גבוהה שיש, כזה הנוסך ביטחון רב בקרב המשקיעים  המגלים עניין בפרויקט. התגובות ברשת שלנו על מעורבותה של הרשות בפרויקטים שלנו היו לא פחות ממדהימות ואנו גאים להשתייך לחבורה מצומצמת של חברות בתחום הנענות לאתגר המבורך שהציב לנו הרגולטור"

חשיפה לאלפי משקיעים

לצד היותה של הרשת החברתית מאגר מידע זמין ופורה למשקיעים היא מושכת לשורותיה יזמים המעוניינים לקדם את הפרויקטים שבאמתחתם.  

טלפון נייד עם נתוני השקעות של אינטו
באדיבות iintoo

"אנחנו מחפשים פרויקטים המניבים תשואה נאה, אבל מקפידים על מנגנון ביקורת קפדני כדי להביא לחברים ברשת אפשרויות השקעה בסיכון מינימלי הנובע ממדיניות הגידור שלנו", מסביר קוטלר. "אנחנו מגדרים את ההשקעה כדי למזער את הסיכון ומביאים בחשבון נתונים דוגמת הוצאות צפויות ומשך זמן צפוי להשלמת הפרויקט. כל פרויקט תחום בזמן, ויש לו יעדי השקעה ברורים. המשקיעים יודעים בדיוק מהי נקודת היציאה שלהם מהפרויקט ומתי הם נפגשים עם הכסף שלהם בחזרה.

המודל הקפדני לפיו אנו עובדים מייצר סביבת השקעה או מימון מהימנה הן למשקיע והן ליזם ומהווה ערובה להצלחה. "בנוסף, אחד העקרונות שלנו הוא שקיפות מלאה לגבי החלק שלנו בעסקה ומודל הרווח שלנו - שהוא דמי הצלחה, כלומר אחוז מסוים מהרווח, שאנחנו לוקחים רק אחרי שהכסף חוזר הביתה והמשקיעים יוצאים ברווח", אומר קוטלר.

בסופו של דבר, הרשת מחברת בין יזמים לבין משקיעים, ובכך מאפשרת לכל הצדדים ליהנות מכל העולמות, בפלטפורמה ידידותית ושקופה, המספקת מידע רב לכל הנוגעים בדבר.

* אין בהיתר רשות ניירות ערך לפרסם את התשקיף משום אימות הפרטים המובאים בו או אישור מהימנותם או שלמותם ואין בו משום הבעת דעה על טיבם של ניירות הערך המוצעים.

 **נתון התשואה הצפויה, תקופת ההשקעה ונתוני ההשקעה הנם מידע צופה פני עתיד הכפוף, בין היתר, לגורמי הסיכון המתוארים בתשקיף ויתר הפרטים המופיעים בו. הפרטים במצגת זו לקוחים מתוך תשקיף החברה כפי שפורסם באתר הדיווחים הרשמי של רשות ניירות ערך ואינם יכולים להחליף  עיון בתשקיף הכולל את המידע המלא והמחייב אודות השותפות וניירות הערך שתציע, בטרם קבלת החלטה בדבר השקעה בניירות ערך של השותפות http://www.magna.isa.gov.il/details.aspx?id=013140&reference=2017-01-033187 אין המדובר בהצעה לציבור וזו נעשית רק על פי התשקיף המהווה את המידע הכולל והמחייב.

בחזרה למדור >>