תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

איך להשקיע בנדל"ן בלי לקנות דירה יקרה?

אם אתם רוצים ליהנות מהפריחה בענף הנדל"ן, לפניכם ארבע אפשרויות שיאפשרו לכם להצטרף להצלחה בלי להוציא מיליוני שקלים על דירה

האם גם אתם שייכים למשקיעים שיושבים על הגדר בשנים האחרונות? אלה שרואים איך רבים אחרים משקיעים את כספם בנדל"ן, בישראל ובחו"ל, ונהנים מתשואות בעוד המחירים עולים ועולים?

לרוב, המחסום הגדול ביותר בפני השקעה בנדל"ן הוא המחיר הגבוה של דירה לרכישה - שעולה עוד יותר באזורי הביקוש. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו הוצאה של מיליון שקלים ומעלה, שאמנם יכולה להשתלם - ובגדול, אבל רק בתוך כמה שנים, בהן כספכם יושקע בבלוקים, מבלי שתוכלו להשתמש בו.

עם זאת, כדאי לדעת שישנן דרכים נוספות להשקיע בנדל"ן וליהנות מהעלייה בביקוש ובמחירים- בישראל ובחלקים אחרים של העולם. לשם כך, כדאי להשתחרר מהתפישה של בעלות על דירה שלמה כמטרה העיקרית - ולהבין שהשקעה בנדל"ן היא השקעה ככל השקעה אחרת.

אחרי הכל, לא צריך לרכוש את כל מניותיה של חברה מסוימת כדי ליהנות מהשגשוג שלה או מהתשואה בבורסה. הנה כמה רעיונות שאולי יעזרו לכם לרדת מהגדר - ולקפוץ למים.

הצטרפו עכשיו לרשת החברתית של iintoo חינם וללא התחייבות ותיהנו מגישה להשקעות איכותיות. להרשמה>> 

השקעה בנדל"ן באמצעות רשת חברתית

ההתפתחות הנרחבת של האינטרנט יצרה כלכלה שיתופית המעצימה את הפרט ומקנה לו גישה למידע בתחומים שהיו שמורים עד כה ליודעי דבר ולמעגלים סגורים בלבד, כדוגמת תחום ההשקעות בנדל"ן. iintoo היא תוצר מובהק של ההתפתחות האינטרנטית ומטרתה העיקרית היא יצירת סביבת השקעה בטוחה המנגישה השקעות נדל"ן איכותיות לציבור הרחב, תוך עידוד שקיפות מרבית ושיח בקרב קהילת המשקיעים החברים בה.

Crowd_is_equal_to_Times_Square_-_panoramio

החברים בקהילה יכולים לחלוק זה עם זה מידע, לשתף בחוויות ולהתייעץ - ושיש מי שרותם זאת לכדי השקעה משותפת הנהנית מחוכמת ההמון. הרשת החברתית iintoo, שנוסדה בידי בכירים בתחום הנדל"ן והפיננסים, מנגישה רק אפשרויות השקעה בנדל"ן בחו"ל, שעברו סינון קפדני ומעמיק. הודות לעובדה שבכל השקעה יכולים להשקיע כ-35 משקיעים, היא מתאימה גם למשקיעים קטנים יחסית, החל מסכום של 25 אלף דולר.

היתרון הגדול בהשקעה באמצעות iintoo טמון לא רק בסכום ההשקעה הראשוני הנמוך יחסית, אלא גם ביכולת להתייעץ עם מומחי נדל"ן, להשקיע בערים מובילות בעולם בפרויקטים בהיקפים משמעותיים וליהנות מהאפשרות להכנסה שוטפת נאה בגינן.

השקעה בנדל"ן באמצעות שוק ההון

שוק ההון מבוסס על מסחר בנכסים - מניירות ערך וסחורות ועד נדל"ן. כך, ניתן להשתתף בחגיגת הנדל"ן גם באמצעות הבורסה. אפשר להשקיע במניות או באג"ח של חברות הפועלות בסקטור הנדל"ן, במדדי נדל"ן, או בתעודות סל העוקבות אחריהם; וישנן גם קרנות ריט, המשקיעות בנדל"ן וניתן לקנות יחידות השתתפות בהן. בישראל קרנות הריט מעטות ועוסקות רק בנדל"ן למגורים, אך בארה"ב זהו שוק מפותח מאוד, והקרנות האמריקאיות משקיעות בסוגים שונים של נדל"ן. נציין כי משקיעים ישראלים יכולים לקנות תעודות סל ישראליות העוקבות אחרי סקטור הנדל"ן האמריקאי, וליהנות מהחשיפה אליו, כמו גם מהגיוון והפיזור של השוק האמריקאי הגדול.

חשוב לציין כי בהשקעה מסוג זה צריך לוודא שיש בידיכם את הידע הדרוש. כך למשל, האם אתם מכירים את פעילות החברה ויציבותה הפיננסית, והאם יש לכם את הכלים להעריך את יכולתה להשיא ערך להשקעתכם. בנוסף, בהשקעה בשוק ההון ייתכנו גם הפסדים, ואלו לעיתים אפילו לא קשורים לפעילות החברה אלא לגורמים כלכליים אחרים.

Nasdaq

השקעה בנדל"ן באמצעות קבוצות רכישה

כמו במקרה של השקעה באמצעות רשת חברתית, גם קבוצות רכישה שואבות את כוחן מהתאגדות של כמה משקיעים יחד. מכפיל הכוח הזה מאפשר לחברי הקבוצה להשיג מחירים טובים יותר עבור הקרקע והבנייה, ותנאים משופרים. קבוצת הרכישה היא למעשה היזמית של הפרויקט, כך שמחיר הדירות לא צריך לכלול רווח העובר ליזם; ונחסכות גם עלויות פרסום ושיווק, שכן הדירות הנבנות מיועדות לחברי קבוצת הרכישה. כל אלה יכולים להוריד באופן משמעותי את המחיר הסופי לדירה. יחד עם זאת, חשוב כמובן לוודא שקבוצת הרכישה מהימנה ומספקת לכם את הביטחון הדרוש בהשקעה. בהקשר לכך חשוב לבחון את יציבותה ומהימנותה של החברה שמארגנת את קבוצת הרכישה, ולוודא שכספכם בטוח גם לאחר חתימת החוזה. בנוסף, שימו לב שיש תלות בדינאמיקה בין החברים בקבוצה, ואי הסכמה בין חבריה עלולה להביא לעיכובים רבים.

לא מעט מקרים בעבר ערערו את האמון של משקיעים בקבוצות רכישה, אשר קמו בוקר אחד וגילו שההבטחות שניתנו להם לא יתגשמו במציאות או שזמני הפרויקט השתנו מהותית, ולכן חשוב לבדוק את הדברים טרם החתימה על החוזה.

השקעה בדירה בפריפריה

הרעיון לרכוש דירה נאה במרכז הארץ ולהשכיר אותה בסכום גבוה קורץ מאוד, אלא שכיום, מחירי הדיור גבוהים בכל הארץ, ומעטים האנשים שיכולים להרשות לעצמם לבצע מהלך מסוג זה. עם זאת, כמעט כל משקיע שצבר בצד 100 אלף שקלים יכול לרכוש דירה קטנה להשקעה באזורי הפריפריה, כמו למשל בערי הדרום או בעיר התחתית של חיפה.

יחד עם זאת, חשוב לאתר דירה עם פוטנציאל ולבדוק את העלויות הנלוות השונות, למשל, משכנתה, שיפוץ או עורכי דין, וכן לקחת בחשבון גם מצבים בהם לא תצליחו להשכיר את הדירה או תאלצו להתמודד עם הוצאות בלתי צפויות, למשל, על תיקוני צנרת.

בשורה התחתונה

אם אתם רוצים להשקיע בנדל"ן ישנן מספר דרכים לעשות זאת. בכל דרך בה תבחרו, כדאי לבדוק שהגוף דרכו אתם רוכשים את הנכס מספק לכם את הנתונים המדויקים ואת כל המידע המקצועי הנחוץ לכך, וכן מה המוניטין שלו ושל האנשים שעומדים מאחוריו. במקביל, בדקו מה הסכום שתרצו להעמיד לטובת ההשקעה, והעדיפו השקעה אשר מקנה לכם גמישות ומגוון אפשרויות לבחירה.

הצטרפו עכשיו לרשת החברתית של iintoo חינם וללא התחייבות ותיהנו מגישה להשקעות איכותיות. להרשמה>> 

בחזרה למדור >>