מהי הרשת החברתית להשקעות נדל"ן שסוחפת אחריה משקיעים רבים?

עד לפני כמה שנים הורגלנו להאמין כי המשקיעים בשוק ההון ובעולם הנדל"ן הם קבוצה סגורה הנהנית ממידע אקסקלוסיבי השמור לה בלבד. אותם משקיעים נהנו מיתרון מהותי בשוק בזכות הקשרים שלהם, הכיסים העמוקים שלהם וקרבתם למקורות המידע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האינטרנט יצר כלכלה שיתופית חדשה, המעצימה את הפרט ומובילה, בין היתר, לשינוי מהותי בעולם ההשקעות בכלל, ובנדל"ן בפרט. בשנים האחרונות ניתן להבחין באתרי מימון המונים המנגישים הזדמנויות לקהל הרחב לצד בלוגים של משקיעים ואנליסטים המנגישים לציבור הרחב מידע רלוונטי ובכך משנים בהדרגה את התנהגות המשקיעים והתמהיל שלהם.

במקביל, המשקיעים עומדים מול מציאות של ריביות אפס, ריביות שליליות, שוק הון הפכפך המרוקן את הפוטנציאל מתיקי ההשקעה של הציבור מגוןן ערוצי השקעה שאיבדו מהאטרקטיביות שלהם. כתוצאה מכך, שוק הנדל"ן שתמיד נחשב לשוק בעל פוטנציאל השקעה איכותי החל למשוך אליו מגוון סוגי משקיעים, ביניהם משקיעים מתחילים ללא ניסיון קודם.

צילום: Dreamstime

שם הרשת החברתית שנגזר מהצירוף invest together מספר הכל - iintoo

 iintoo, מייסודם של דב קוטלר (מנכ"ל ישראכרט לשעבר) וערן רוט, הבינה את חסמי הכניסה הרבים הניצבים מול המשקיע הפרטי, לקחה את נושא הנגשת הזדמנויות השקעה ושיתוף מידע צעד קדימה והשיקה רשת חברתית למשקיעים בתחום הנדל"ן. הרשת מהווה נקודת מפגש איכותית ובינלאומית בין הזדמנויות השקעה שנבחנו בקפידה לבין משקיעים פרטיים, בשילוב שקיפות מרבית, שיתוף מידע וליווי מקצועי שוטף.

להשקיע בנדל"ן איכותי החל מ-25,000 דולר

הרישום לרשת החברתית הינו ללא תשלום וללא התחייבות ומאפשר חשיפה למגוון השקעות נדל"ן שהיו עד כה נחלתם של משקיעים מוסדיים או "כבדים". המשקיע יכול לעיין במידע מקיף אודות כל השקעה, כאשר הרשת החברתית מאפשרת לו גם לראות מי צפה בהשקעה או מי כבר הספיק להשקיע בה. אחד היתרונות הגדולים ברשת החברתית של iintoo הוא היכולת של כל משקיע להתייעץ עם משקיעים אחרים ברשת, כמו גם להתחבר ולעקוב אחר משקיעים אחרים על מנת למקסם את ההשקעה שלו. בכך אפשר לנצל את חכמת ההמונים ולזהות בעוד מועד טרנדים וכיוונים שמתגבשים בקרב ציבור המשקיעים. כאשר משקיע בוחר להצטרף להשקעה מסוימת, הוא יכול לצפות בכל מסמכי ההשקעה, כמו גם בדיווחים שוטפים אודות התקדמות ההשקעה ב"אזור האישי" שלו, מתחילת הפרויקט ועד סיומו.

רשת חברתית להשקעות נדל"ן החל מ- 100,000 ש"ח בלבד

המידע שייך לכולם, לכן כל אחד יכול להשקיע בנדל"ן

הרצון לפשט ולהנגיש את עולם השקעות הנדל"ן הוליד את רעיון הרשת החברתית למשקיעים. מתחילת הדרך מטרת המייסדים היתה להנגיש ככל הניתן את השקעות הנדל״ן, לפשט, ליצור מודל שקוף המטיב עם המשקיע ומאפשר לו לקחת חלק בעסקאות נדל"ן בהיקף משמעותי, תוך קבלת הליווי המקצועי הנדרש עד לסיום ההשקעה. iintoo משקיעה משאבים מהותיים ברשת החברתית המחברת אונליין בין מגוון סוגי משקיעים ומהווה עוד שלב בהתנהלות ששמה את המשקיע במרכז ומאפשרת לו ליהנות מחווית השקעה מותאמת אישית.

כוח הקבוצה מאפשר להגיע לעסקאות אטרקטיביות ביותר למשקיע הבודד לעומת החלופות הקיימות בשוק...

לצד הנגישות, ב- iintoo ניתנת חשיבות עליונה לאיכות הפרויקטים שנבחרים על ידה לצד ניהול הסיכון ככל הניתן. כחלק ממדיניות ההשקעה של החברה, בוחנת iintoo אלטרנטיבות השקעה המהוות חלופה ראוייה ויחסית סולידת לגיוון תיק ההשקעות.

השקעה איכותית בנדל"ן, גם מעבר לים, היא מציאות ברת השגה

"אנחנו רוצים לתת אופציה של השקעה שהיא סולידית ועדיין מעניינת לעומת חלופות ההשקעה למשקיע הפרטי. מסביר מייסד ומנכ"ל iintoo, ערן רוט, אשר כיהן בעבר כמנכ"ל ושותף בקרן השקעות מצליחה ונבחר על ידי מגזין FORBES ומגזין G של גלובס כאחד מתוך 40 צעירים מבטיחים בישראל - נוכח תנאי השוק היום, קשה למצוא פרויקטים מקבילים לאלו שאנו מציעים אבל זה עניין של ניסיון. אנחנו לא נכנסים לעסקה בלי לראות פיזית את הנכס, אלא נוסעים לשם ובודקים הכל בעיניים. בנוסף, אנחנו מנהלים משא ומתן משפטי מאוד קשוח מול היזמים שמאפשר לנו לגדר ולהקטין משמעותית את הסיכון בהשקעה והכי חשוב לשים את אינטרס המשקיעים במרכז. יש מספר פרמטרים מרכזיים שמשפיעים על הצלחת ההשקעה: הוצאות, הכנסות ומשך הזמן של ההשקעה. אנחנו לא מאפשרים ליזם לחרוג מההוצאות שנקבעו בתוכנית העסקית וגם לא לחרוג מהזמן שנקבע, אם הוא חורג אז חלוקת הרווחים בפרויקט משתנה לטובת המשקיעים, זה חשוב ומגדר את הסיכון. ככה אנחנו מצליחים לגרום לכך שהמשקיע יכנס להשקעה עם סבירות נמוכה לאבד כסף וסבירות גבוהה להצלחתה".

לרוב, משקיעה iintoo בפרויקטים מניבים ברחבי ארה"ב המיועדים להשבחה ומימוש, כגון: multifamily ומעונות סטודנטים. מאחר והנכסים מאוכלסים ומושכרים, תהליך ההשבחה כולל שיפוץ חיצוני למבנה ובעיקר שמירה על הקיים. המשקיעים צפוים ליהנות מתזרים שוטף על בסיס רבעוני ובתום תקופת ההשקעה, צפויים להימכר הנכסים ע"פ שווים החדש.

הצטרפו לקהילת המשקיעים של iintoo, חינם וללא התחייבות, ותיהנו מגישה להשקעות איכותיות    להרשמה >>

ומעכשיו...השקעת נדל"ן מניב החל מ $25,000

המשמעות היא שמהיום כל אחד יכול לגוון את תיק ההשקעות שלך עם אפיק השקעה ראוי  – נדל"ן עם ביטוח הצפוי לייצר הכנסה פאסיבית מדי רבעון. בכל השקעה החל מ-25,000$ בלבד, ובליווי שוטף של גוף מתמחה.

מודל ההשקעה שם את המשקיע במרכז

לצד מחסום הנגישות למידע ולרזי שוק הנדל"ן אליהם נחשפים בעלי ניסיון מעשי ממושך, קיימים מחסומים נוספים למשקיע הפרטי המעוניין להשקיע בנדל"ן באופן עצמאי המרחק הגיאוגרפי, עלויות בדיקת ההשקעה ושכר הטרחה לאנשי המקצוע הנלווים לתהליך (לעיתים אף גבוהות מההון ההתחלתי הנדרש להשקעה עצמה), האפשרות שהעסקה שבחר תשאב עוד ועוד כסף מהמשקיע במידה והפרויקט יעלה על שרטון... כל זאת ועוד עלולים לגרום למשקיעים פרטיים להירתע מהשקעה בחו"ל ולעיתים אפילו בארץ.

מכיוון שהמטרה של iintoo היא יצירת מרחב בטוח להשקעה ששם את המשקיע הפרטי במרכז, קיימת שמירה על התנהלות שקופה והוגנת מול המשקיע המאפשרת לו ליהנות "מצמצום" של המרחק הגיאוגרפי בינו לבין ההשקעה באמצעות נגישות למידע מקצועי וזמין.

■ iintoo בוחנת עשרות פניות של יזמים מידי חודש, רק פרויקטים מעטים נבחנים לגיוס ונחשפים לחברים הרשומים ברשת.

■ כל פרויקט עובר בדיקת נאותות מקיפות וחייב לעבור את אישורם של פאנל המומחים המרכיבים ועדת ההשקעות.

■ בעלי החברה מבקרים בכל הנכסים המיועדים להשקעה, בארץ ובחו"ל, על מנת לפגוש את היזם ולהתרשם באופן ישיר ובלתי אמצעי מפוטנציאל הנכס, מפרויקטים דומים ומנכסים נוספים באזור ההשקעה.

■ לכל פרויקט יש תכנית עסקית מאושרת מראש, הכוללת אבני דרך להשקעה ויעדים ברורים.

■ ממועד סגירת העסקה, מתנהל מעקב שבועי בשקיפות מלאה ע"י צוות האנליסטים והכלכלנים בחברה לאיתור כל סטיה קטנה מהתכנית.

■ מנגנונים משפטיים המעוגנים בחוזה מגבילים את היזם לסטות מהפרמטרים המרכזיים לשימור פוטנציאל ההשקעה הצפוי הוצאות, הכנסות ומשך הפרויקט.

■ ההשקעה נעשית בקבוצות השקעה המאוחדות תחת יישות משפטית ייעודית, כאשר הכסף של כל משקיע "נצבע".

■ כבטוחה, כל משקיע הופך להיות בעלים בנכס ביחס לאחוז היחסי שהשקיע; קיימת שותפות אמיתית בין המשקיעים ובין החברה הבאה לידי ביטוי במודל של חלוקת רווחים.

■ המידע על כל פרויקט מגיע בצורה נוחה וידידותית המאפשרת גם לאנשים שאינם מומחים בתחום הנדל"ן להבין את המידע המוצג בפניהם ולקבל החלטה מבוססת ידע.

ערן רוט מסביר: "משלב היציאה לדרך רצינו להפוך את ההשקעה בנדל"ן לידידותית למשתמש, אינטואיטיבית ומהנה, מבלי לזנוח את העקרונות בדבר שקיפות, אטרקטיבות ההשקעה, סולידיות ופרסונליזציה. הרשת החברתית מהווה מבחינתנו את הכלי המרכזי על מנת להגשים את העקרונות האלה: המשתמשים בה יכולים ללמוד בכל עת על ההשקעה שלהם, לקבל מידע אמין ועדכני, ליהנות משקיפות מלאה ולנצל הזדמנות להשקעה סולידית יחסית עם אפשרות לרווחיות גבוהה בהשקעות בנדל"ן מוזמן להיכנס לאתר של iintoo ולגלות שהשקעה בנדל"ן היא מציאות שאפשר להשיג בטח כאשר כל המידע מוגש בצורה נוחה ושלכל אורך הדרך מלווים אותך מומחי נדל"ן שהמטרה העיקרית שלהם היא לשמור על המשקיע." מסכם המנכ"ל, ערן רוט

הצטרפו לקהילת המשקיעים של iintoo, חינם וללא התחייבות, ותיהנו מגישה להשקעות איכותיות    להרשמה >>

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15א(א)(4) לחוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968 (“החוק”) וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים מסווגים ובפטור מפרסום תשקיף, והכל בהתאם להוראות סעיף 15 לחוק. ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף כנדרש לפי כל דין.