תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לעשות עסקים עם ווטסון

התשובה הקוגניטיבית לעולם. יבמ מעמידה את המחשוב הקוגניטבי במרכז הכנס השנתי שלה, IBM BusinessConnect, שנערך ב-15 ביוני בגני התערוכה בתל אביב

במת הכנס בימב
באדיבות יבמ

נתונים הם המשאב הטבעי החדש – והצלחה עסקית עתידית תלויה ביכולת הארגון לפעול בתהליך קוגניטיבי השלב סוגי נתונים שונים, משנה את האופן שבו לקוחות, ספקים ועובדים מתקשרים זה עם זה, ופותח בפני כל עובד את הגישה למידע הרלוונטי לעיסוקו. רק כך, אפשר לענות על השאלות העסקיות המורכבות ביותר, לחשוף דפוסים או מגמות מתהוות ולחפש אחר רעיונות פורצי דרך שישנו את העסק לטובה.

יבמ מעמידה את המחשוב הקוגניטבי במרכז הכנס השנתי שלה, IBM BusinessConnect, נערך ב-15 ביוני בגני התערוכה בתל אביב. יותר מאי-פעם, פונה כיום יבמ לא רק אל אנשי הטכנולוגיה ומערכות המידע, אלא גם ובמיוחד אל מי שאחראים על הצד העסקי: מנהלים ואנשי שיווק.

לקוחות מצפים כיום לחוויה משופרת בכל אינטראקציה עם העסק, לפחות באותה רמה אליה הורגלו בניידים שלהם, בטבלטים, ביישומי גוגל, פייסבוק ועוד. הם דורשים שירות טוב מתמיד ותקשורת רלוונטית ומותאמת אישית לעיתוי ולהרגלי הצריכה שלהם.

הטכנולוגיה שהוצגה בכנס יכולה לאחד בין כל נקודות הממשק עם הלקוח כדי לספק למשווק תמונה מדוייקת המבוססת על ניתוח מידע באופן שיאפשר לקבל החלטות מושכלות בזמן הנכון, לבנות נאמנות לקוח, לספק ערך ללקוחות, להעלות את רמת השירות ולזהות הזדמנויות פוטנציאליות. מערכות מחשוב קוגניטיבי מנהלות דיאלוג עם הלקוח בשפה אנושית טבעית, ויודעות להציג נימוקים ולתקשר עם המשתמשים בהן באופן השוטף ביותר. הן מציגות את התוכן בהקשר הרלוונטי ללקוח המסויים הזה, ומשלבות כלים אנליטיים מתקדמים, על מנת ליצור חווית לקוח אישית, ייחודית וחדשנית.

רובוט
באדיבות יבמ

במרכז אסטרטגיית המחשוב הקוגניטיבי של יבמ עומדת מערכת ווטסון, המוצעת גם כשירות ענן, וכוללת מערכות ייעודיות מוכנות להפעלה, מוצרים, אפליקציות, שירותים אותם ניתן לשלב באמצעות ממשקי תכנות אל תוך מערכות המפותחות בארגון, ויישומים ייעודיים למגזרי משק ותעשייה מוגדרים.

מול מתקפות הסייבר והנזקים אותן הן גורמות לעסקים, למוניטין וללקוחות – מציעה עתה יבמ לא להסתפק בגישה ריאקטיבית, אלא לחשוב מחדש על אסטרטגיית הגנה, תוך בחינת שימוש בטכנולוגיות קוגניטיביות חדשניות המאפשרות לדעת כיצד למנוע נזקים עוד בטרם התרחשו. מסלול האבטחה בכנס התוכנה של יבמ התמקד בתחום בינת האבטחה, Security Intelligence, וסיפק בין השאר הצצה לקבוצת מודיעין הסייבר של יבמ – כמו גם תמונת מכלי ראשון של המתרחש במרכז אבטחת המידע הלאומי של מדינת ישראל.

ברמת התשתיות המאפשרות את מכלול היישומים האלה, עסק הכנס גם בכלי הענן של יבמ, ובהיצע השירותים האינטגרטיביים הזמינים שם, בעזרת ממשקי תכנות (APIs) המאפשרים לעסק לעשות שימוש בנתונים לרוחב כל הערוצים הדיגיטליים, להבין לקוחות ולצפות את צרכיהם. שירותים אלה מכסים, בין השאר, את עולם המובייל, הניתוח האנליטי, האינטרנט של הדברים - IoT וכלי פיתוח DevOps. פתרונות הענן של יבמ מבוססים על תכני OpenStack ומשלבים מרחב אפשרויות יישום. כך, מציעה החברה מתשתית ענן כשירות (PaaS), יישום ענן הברידי או ענן ציבורי ועבודה במתכונת תשתיות כשירות (IaaS).

היצע הולך ומתרחב בהתמדה של כלים למפתחי יישומים, הזמינים בסביבת הענן של יבמ, מאפשר עבודה במתכונת Agile במשימות אפיון, פיתוח, העברה ליצור, הבנה ומעקב מתמשך אחרי נקודת המבט של המשתמש. הכל על מנת להשיג רמות שירות ומשוב מתמשכים על פני כל מחזור חיי התוכנה.

המסלול הייעודי למפתחים בכנס התוכנה של יבמ הציג כלים חדשניים לפיתוח, בדיקה, תחזוקה וניהול אפליקציות, החל בתשתיות פיתוח, ריצה וניהול אינטגרטיביות - IBM BlueMix, דרך ניצול כלי אנליטיקה ומחשוב קוגניטיבי במודל ענן - Watson וכלה בכלים לישום DevOps להתייעלות וליצירת ערכים עסקיים מהירים.

בכנס הוצגו מבחר פתרונות יבמ ושותפיה העסקיים, ביניהם פירמת הייעוץ וראיית החשבון Deloitte, שנציגיה הסבירו כיצד בונים חווית לקוח מיטבית במרחב הדיגיטלי והמחישו דרכים לשיווק דיגיטלי. כמו-כן התארח בביתן Deloitte הרובוט "FLO" , שיסייע להדגים כיצד ניתן לעשות שימוש בעוזרים וירטואליים לצורך חיזוק הקשר מול הלקוח, באופן המייצר חווית משתמש חדשה ואינטראקטיבית. 

כתבות שאולי פיספסתם

*#