תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חידושים בעולם האנליטיקה – בכנס Insight Israel

הכנס מיועד למגוון משתתפים, במסגרת שלושה מסלולים: IT & Data Science, Business & Industry, Systems & Infrastructure

את כנס Insight האחרון שנערך בלאס וגאס, בשלהי 2015, ניצלה יבמ על מנת להציג שורה ארוכה של חידושים מעוררי עניין. אחד מהם, היה שירות אנליטי חדש, המסייע לעסקים לאסוף כמויות גדולות במיוחד של נתונים ולהפיק מהם תובנות חדשות, בעזרת שיתוף פעולה עם גופים דוגמת טוויטר ו- The Weather Company, ושילוב מידע ממקורות חיצוניים, לרבות חדשות, אירועים, מזג אוויר ופעילות ברשתות חברתיות.

1

פתרונות המאפשרים טרנספורמציה דיגיטלית

בכנס, הכריזה יבמ גם על פתרונות ייעודיים לתעשיות שונות, הכוללים מודלים אנליטיים וכאלה המאפשרים חיזוי, יכולות איסוף מידע ממקורות פנימיים וחיצוניים לארגון, וכן ידע נצבר בתחום התעשייה שאליה נתפר הפתרון.

כך, לדוגמא, נוצר פתרון הנקרא Behavior-based customer Insight for banking, המאפשר לאנשי השיווק בגופים פיננסיים להציע הלוואות או פתרונות פיננסיים אחרים בהתאם לאירועי חיים והתנהגות הצרכן, תוך כדי שימוש באמצעי המתאים ביותר עבורו (כגון מובייל).
דוגמא לפתרון נוסף היא Lift Analytics for Retail, המספק לקמעונאים תובנות אודות הסחורות והקשרים ביניהם, על מנת למקסם את המכירות ולהציע ללקוחות בדיוק את מה שהם מחפשים. פתרונות מסוג זה מהווים נדבך חשוב בתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית של ארגונים.

תשובות לשאלות שלא חשבתם לשאול

בתחום הבינה העסקית, עיצבה יבמ מחדש את חוויית המשתמש ותהליכי העבודה בספינת הדגל של פתרונות הבינה העסקית שלה,Cognos Analytics , על בסיס עקרונות השירות העצמי (Self-service BI) הזוכים להצלחה נרחבת. שירות נוסף הנותן מענה לבינה עסקית עבור משתמשים עסקיים ומוצע בענן- Watson Analytics, המנצל את היכולות של מערכת המחשוב הקוגניטיבית של יבמ, ווטסון, מאפשר למצוא הקשרים בלתי ידועים בין נתונים, ולהציגם באופן גרפי למשתמש, כולל יכולות חיזוי. כל הנדרש הוא להזין קובץ נתונים לכלי, ולשאול שאלות הקשורות לנתונים, בשפה טבעית. המערכת תציג גם תשובות לשאלות, שלא חשבתם לשאול, אך הנתונים יכולים לענות עליהן. הכלי נותן גם גישה למקורות חיצוניים של נתונים, המגיעים מרשתות חברתיות וניתן לבחון אותם בהקשר של תחום עניינינו. כך לדוגמא, ניתן לבחון את שם המותג שלכם, ולראות מהו הסנטימנט אודותיו.

1

מפתחים- יבמ מציעה לכם מגוון פתרונות

הכרזה נוספת של יבמ, שהיא בגדר בשורה למפתחים, היא יוזמת Open for Data. יבמ מאפשרת לגופי פיתוח, שאין באפשרותם להשקיע בהקמת תשתיות ובסיסי נתונים נרחבים, להשתמש בשירות מנוהל עבור מגוון רחב של בסיסי נתונים בענן, כגון:Elasticsearch, Mongo DB , ומשתפת מאגרי מידע מארגונים שונים המוכנים לחלוק אותם, לשימוש מפתחים ברחבי העולם. דוגמא לנתונים כאלה: אילו סחורות יוצאו מכל מדינה, אחוז המשתמשים בטלפון סלולרי או באינטרנט בכל מדינה, נתוני תעבורה תיירותית ועוד.

וישנו, כמובן, גם הקוד הפתוח. השקעה מאסיבית של יבמ בטכנולוגיות פתוחות, מיליארדי דולרים ברכישות ואלפי מפתחים במעבדות המחקר של החברה, בתחום ה-Big Data דוגמת Hadoop ו-Spark מאפשרים עתה לחברה לבסס עצמה כמקור ידע והנחיה לארגונים המעוניינים להשתלב במהירות בעולם הפתוח. הכל, תוך שמירה על ההשקעות הקיימות ומינוף מרבי שלהן, בתהליכים מהירים וקלים ליישום, ומבלי להקריב את האבטחה הארגונית.

כנס Insight המגיע עתה לארץ נועד להביא את כל החידושים האלה – ורבים אחרים – למנהלים, משתמשים ומפתחים בישראל. הכנס (17.3.16, סינמה סיטי, ראשל"צ), יאפשר לללמוד מקרוב כיצד ניתן להשתמש בפלטפורמות הניתוח האנליטי וה- Big Data של יבמ על מנת לחשוף תובנות החבויות במידע הזמין בארגון ומחוץ לו, באופן המאפשר לשפר את התוצאות העסקיות. יכולות ויזואליזציה, חיזוי אנליטי ותשתיות חכמות הנדרשות על מנת לטפל במכלול הזה, הן בגדר תנאי הכרחי ליצירת יתרון עסקי – והכנסים של יבמ מוכרים, זה מכבר, כזירה המאפשרת עדכון מקצועי חיוני.  

למידע נוסף אודות הכנס>>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#