תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

IBM Blue Box : Short Way to Cloud

ענן

ארגונים מחפשים דרכים חדשות לאימוץ מודלים שונים של סביבת ענן, על מנת להתמודד עם מגוון תרחישי שימוש. חברת הייעוץ גרטנר (1)חוזה כי יותר מ- 75% מהארגונים יאמצו, עוד השנה אסטרטגיית מחשוב היברידי כך, שעבודה במודלים שונים של ענן, תוך הקפדה על ניהול אחיד לרוחב כל סביבות הענן - הופכת למרכיב חשוב ביותר.  

התבססות על תקן OpenStack, המהווה מפתח לניהול השילוב של תשתיות ויישומים בסביבה היברידית אחת, היא דרך להתמודד עם אתגר זה. היא מאפשרת בניית מודלים גמישים של ענני מחשוב, המקלים על לקוחות להעביר נתונים ויישומים בין עננים שונים, ולעמוד בדרישותיהם בסביבות ענן ציבורי, פרטי והיברידי.

(2)חברת הייעוץ פורסטר קובעת כי סביבת OpenStack כבר מוכנה ומותאמת, כיום, לעבודה בעולם העסקי. בהקשר זה, מציעה יבמ ללקוחותיה את Blue Box Cloud, מערכת ענן פרטי כשירות, המבוססת על תקן OpenStack. 

השירות החדש מבוסס על טכנולוגיה שפותחה בחברת Blue Box, אותה רכשה יבמ אשתקד, והמוצעת על גבי תשתיות הענן הציבורי של יבמ, בעשרות מרכזי הענן שלה הפרוסים ברחבי העולם. הפעלת השירות מאפשרת ליבמ להציע חוויית משתמש, דמויית ענן פרטי, כבר בתוך מרכז הנתונים של הלקוח, תוך שחרור הארגון מעול משימות ההקמה והפריסה של עננים פרטיים מסורתיים.

דרור פרל, מנהל קבוצת הענן ביבמ ישראל, מסביר כי Blue Box עונה על הצורך לספק שירותים מנוהלים בתהליך הקמה מהיר ובסביבת Agile לארגונים המבקשים להקים ענן פרטי בסביבה מקומית או להקים ענן פרטי כחלק מענן ציבורי, באיזור מוגדר ותחום, המוקם באופן ייעודי עבור הארגון המשתמש ובתצורה המותאמת לצרכיו. מודל ההתקשרות, אותו מציעה יבמ, למערכת ענן פרטי כשירות, מבוסס על חוזה לתקופת מינימום של חודש, במודל המסופק על גבי תשתיות הענן הציבורי של יבמ, או למשך שנה, במרכז המחשבים של הלקוח.
לקוחות הבוחרים בשירות זה משוחררים לחלוטין מהצורך לבנות את הענן או לנהל אותו: הם מקבלים לשימושם סביבה מנוהלת על ידי מומחי יבמ, והם יכולים להתפנות ולהתמקד ביישומים עצמם. "מי שמעוניין לאמץ סביבות פתוחות של OpenStack, להקים ענן פרטי או לעבוד בסביבה פרטית משלו על גבי הענן הציבורי, והכל בתהליך מהיר במיוחד – מרוויח כאן קיצור דרך משמעותי", אומר פרל.

גם לקוחות הבוחרים להפעיל את Blue Box במרכז עיבוד הנתונים שלהם, מקבלים שירותי תחזוקה וניהול מרחוק. הם משוחררים מדאגה לעדכונים ושדרוגים, ונשענים על הפיקוח מרחוק על המתרחש בענן. אנשי התפעול של יבמ אינם חשופים למידע המנוהל: הם ניגשים אל לוח הבקרה והניהול בלבד, ולא אל הנתונים המטופלים במערכת.

1

BlueBox Infographic  

"בין אם מדובר בלקוח המעוניין להקים ענן מקומי, בשל רגישות המידע המנוהל בארגון, כללי רגולציה או חשש מפני יציאה מלאה לעולם הפתוח - ובין אם מדובר בלקוח המעוניין להעמיד סביבת ענן ציבורי גמישה לטובת אנשי הפיתוח שלו: Blue Box מאפשר לדלג בין סביבות הענן, ללא השקעה מהותית בתשתיות חדשות, בתחזוקה ובפיתוח יכולות פנימיות בארגון - ותוך ניוד יישומי OpenStack כמו שהם", מוסיף פרל.

השימוש בתוכנה בקוד מקור פתוח מרחיב את מגוון אפשרויות הבחירה הניצבות בפני הלקוח, מספק רמה גבוהה יותר של גמישות, ומאפשר לקצר את מחזור חיי הפיתוח והבניה של יכולות חדשניות עתידיות.

Blue Box, שנרכשה על ידי יבמ אשתקד, כבר מציעה ענן פרטי כשירות (PCaaS) למגוון רחב של לקוחות בכל העולם.

יבמ מפעילה כיום יותר מ- 500 מפתחים העוסקים בתחום הענן הפתוח בכלל ו- Openstack בפרט, ובהצגת חדשנות בתחומי הענן. חברת הייעוץ פורסטר הציגה בסוף השנה שעברה נתונים לפיהם מספר כפול של חברות עושות שימוש בכלי הענן של יבמ או מתכננות להשתמש בהם כפלטפורמת שירותי אירוח הענן הפרטי שלהן, בהשוואה למתחרה הקרוב ביותר.

לקבלת פרטים נוספים אודות המערכת לחצו>>>

Sources:

1. Gartner Presentation: “Hybrid Clouds and Hybrid IT: The Next Frontier”, Gartner Data Center Conference Poll, December 2013 (N=68) Thomas Bittman, October 12014

2. Forrester Research, “Adoption Profile: Hosted Private Cloud, North America and Europe, Q3 2014,” May 4, 2015 by Lauren E. Nelson with Michael Caputo, Glenn O'Donnell

אינפוגרפיקה

כתבות שאולי פיספסתם

*#