תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

המייל עדיין מנצח

עם 200 אלף לקוחות חדשים מדי חודש, גם Payoneer בחרה בפתרון של IBM לשיווק אוטומטי במייל

3

אומרים ש"עם הצלחה קשה להתווכח", אבל עם מספרים קשה עוד יותר. Payoneer*, פלטפורמת ה-B2B המובילה להעברת תשלומים בינלאומיים שהוקמה בישראל בשנת 2005, מכוונת בעיקר לשוק העסקי, ומציעה כיום שירותי תשלום לכמעט 9 מיליון משתמשים ברחבי העולם המגיעים מיותר מ-200 מדינות שונות.

 ג'וני סטיל, מנהל השיווק של Payoneer מסביר על האתגרים שניצבים בפני מערכת השיווק של החברה. "מדי חודש נפתחים אצלנו 200 אלף חשבונות חדשים ביותר מ-200 מדינות, ואנחנו תומכים ב-150 מטבעות שונים". כל מדינה והשפה שלה, תרבות התשלומים שלה, והרגולציה לה היא כפופה.

ג'וני סטיל, מנהל השיווק של Payoneer

הלקוחות של החברה נחלקים לשתי קטגוריות עיקריות: הראשונה כוללת חברות גדולות שלקוחותיהן הן נותני שרותים ו/או פלטפורמת מכירת (Marketplaces), כגון  Upwork ו-Amazon. החברות שולחות בכל חודש, תשלומים למיליוני פרילנסרים המציעים את השירותים שלהם על גבי הפלטפורמה של החברות. בגלל המורכבות של השירות שלהן הן עובדות עם צוות מכירות פנימי ב-Payoneer, שמתאים את השירות לצרכיהן הייחודיים.

לקבלת מידע נוסף אודות המערכת לחצו>>>

לקטגוריה השנייה שייכים עסקים קטנים, מפרילנסר בודד ועד חברה המעסיקה עובדים רבים, המשרתים לקוחות בשווקים המקומיים והבינלאומיים.  הם יכולים לקבל עסקאות בסכומים של אלפי דולרים, מלקוחותיהם בכל העולם. עסקים אלה משתמשים ב-Payoneer משום שהיא מציעה להם אלטרנטיבה פשוטה, מהירה וזולה משמעותית, מאשר אמצעי תשלום אחרים כמו כרטיסי אשראי או העברות בנקאיות. לעיתים, במדינות מסויימות Payoneer אף יכולה להיות האלטרנטיבה הריאלית היחידה לקבלת תשלומים. אחד היתרונות הבולטים של השירות של Payoneer לעומת שירותי תשלום אחרים, הוא האפשרות לקבל חשבון בנק מקומי במדינות כמו ארה"ב ובריטניה, במטבע המקומי.

כך, מקבלי השירותים/המוצרים יכולים להפקיד באמצעות העברה בנקאית לחשבון הבנק המקומי, והעסק שסיפק את השירות/המוצר מקבל את התשלום ישירות לחשבון שלו ב-Payoneer - בין אם הוא נמצא בהודו, ישראל או ארגנטינה.

עם מורכבות כזו של שירות ומספר משתמשים, הפתרון של IBM Marketing Cloud התאים ל-Payoneer בצורה מושלמת. "על מנת למדוד את יעילות השיווק שלנו, אנחנו מנהלים קבוצת בקרה של כאחוז מהמשתמשים שאינם מקבלים הודעות שונות", מסביר סטיל, "גילינו שהפעילות של לקוחות, המקבלים הודעות מהמערכת, גבוהה בכ-74% לעומת קבוצת הבקרה. זה נתון משמעותי ובעל ערך".

בנוסף, ניתוח נתונים שנערך ב-Payoneer העלה כי משתמשים רבים סובלים מ"תסמונת התשלום הראשון". הם פותחים חשבון, מקבלים תשלום ראשון אבל לא ממשיכים להשתמש במערכת. על פי הנתונים, קבלת התשלום השני מעלה את הסיכוי שהלקוח ימשיך להיות לקוח קבוע.  באמצעות המערכת של IBM, נשלחו הודעות מדויקות המותאמות ללקוח, והחברה הצליחה להגדיל ב- 24% את מספר הלקוחות העוברים מהתשלום הראשון לשני - נתון שהמשמעות שלו היא רווח יפה לחברה במשך תקופה ארוכה. 

המייל – כלי מנצח

בעבר השתמשו ב-Payoneer בפתרונות שיווקיים שונים, אבל אלה התקשו להתמודד עם סדרי הגודל שבהם היא פועלת ועם הצורך בפילוח מדויק של הלקוחות.
לדברי סטיל, הפתרון של IBM, איתו הם עובדים בהצלחה כבר יותר משנתיים, עונה על כל הדרישות של החברה במלואן. נקודה נוספת, לדברי סטיל, היא הנוכחות החזקה שיש ל-IBM בישראל, הכוללת גם תמיכה ושותפים מקומיים, ומהווה יתרון לעומת פתרונות ממתחרים אחרים.

לפני תחילת השימוש בכלים של IBM, לא ניצלה Payoneer את הדואר האלקטרוני ככלי שיווק מרכזי, וההודעות שיצאו ללקוחות כללו הודעות בסיסיות לגבי הפעילות השוטפת שלהם, כמו קבלת תשלום או דיווח יתרה חודשי. כיום, שולחת המערכת של IBM מייל בהתאם לאפיון הלקוח, על בסיס הנתונים שהזין למערכת בעת הרישום, ומשם ממשיכה להציע לו הצעות שונות, לשלוח סרטוני וידאו, קישורים לאתר התמיכה של החברה וכו'. באמצעות ניתוח של תגובות הלקוח, יודעת המערכת להציע לו הצעות נוספות ולהכיר לו את היתרונות השימושיים של המערכת עבורו. לדברי סטיל, המייל עדיין מוכיח את עצמו ככלי שימושי, שוב ושוב. "אם יש הודעה מוצלחת שמציעה ערך, גם אני, שמקבל 300 הודעות מידי יום, עדיין טורח לפתוח אותה", הוא מציין.

ניתוח הנתונים מתבצע גם בזמן אמת לגבי היקף הפעילות של הלקוח. אם, לדוגמא, לקוח היה מפקיד סכום של 2000 דולרים בכל 20 לחודש, ופתאום היקף הפעילות הזה ירד או נעלם - מתחילה המערכת לשלוח  לו הודעות לגבי היתרונות של השירות, מבצעים מיוחדים והטבות, במידה ויחזור להשתמש בשירות. הצעות אלו  נשלחות, רק על בסיס התגובות של הלקוח, ובמידה שאכן הוא הפסיק להשתמש במערכת.

סטיל מספר כי הלקוחות אוהבים במיוחד לקבל את ההצעות לגבי האפשרויות להרחבת העסקים שלהם. המערכת של IBM יודעת, לדוגמא, לזהות עסק שמוכר מוצרים בשוק החופשי של אמזון. באמצעות ניתוח של הפעילות שלו והודעה מתאימה, אפשר ליידע אותו על האפשרות למכור גם באתר הבריטי של אמזון, ובזכות Payoneer  לקבל את התשלומים במטבע שהוא מעדיף. גם שירות חדש שהחברה השיקה לאחרונה, מאפשר ללקוחות Payoneer  להעביר תשלומים בינם ובין עצמם, ללא עלויות לדוגמא, מפתח תוכנה שסגר עסקה לכתוב אפליקציה עבור 5000 דולרים, יכול להעביר בקלות מחצית מהסכום לחשבון חברו, עבור פיתוח חלק מהתוכנה. החברה הציגה אפשרות זו ללקוחות, כולל האפשרות להעברות חינמיות בין חשבונות Payoneer, וזכתה לתגובות טובות.

"היתרונות של הפתרון של IBM באים גם לידי ביטוי בשילוב עם כלים אחרים, כמו הבאנרים המוצגים ללקוחות באתר שלנו, והודעות SMS בשווקים מסוימים ובקרוב גם התראות באפליקציה", אומר סטיל, "המטרה היא להמשיך ולנצל את יתרונות המערכת כדי להציע ללקוחות שלנו אפשרויות מתקדמות ונוחות לתשלומים בשוק העולמי".

לקבלת מידע נוסף אודות המערכת לחצו>>>

_______________________________________________________
* המידע המופיע בכתבה על Payoneer נמסר על ידי חברת Payoneer  והיא האחראית הבלעדית לנכונות, דיוק ואמינות מידע זה.