"מעסיק שישקיע בשירותים פנסיוניים יזכה בעובדים מרוצים ומחויבים יותר"

עומר בן יאיר מאלטשולר שחם גמל ופנסיה הסביר מדוע לכל ארגון או חברה יש אחריות לעזור לעובדים בבחירת מסלול הכיסוי הפנסיוני, וכיצד השקעה בליווי וסיוע לאורך זמן יוצרת רווח עבור כל המעורבים

גלי לויטה ליבוביץ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עומר בן יאיר
עומר בן יאירצילום: רמי שלוש
גלי לויטה ליבוביץ
תוכן שיווקי

המעסיק הוא גורם משמעותי וחשוב בבחירת מסלול קרן הפנסיה של העובד, כך עולה מסקר מעורבות הצרכן בבחירת קרן פנסיה שנערך עבור אלטשולר שחם. את תוצאות הסקר ומשמעותן הציג עומר בן יאיר, מנהל מקצועי לחיסכון ארוך טווח באלטשולר שחם, בכנס HRevolution.

על פי תוצאות הסקר, מעל 45% מהנשאלים העידו כי הם מסתייעים במעסיק בקבלת ההחלטה, לעומת כ–15% שהעידו כי הם נעזרים בהמלצת סוכן הביטוח שלהם. כ–8% מהנשאלים סיפרו כי הם מעדיפים לערוך תחקיר בעצמם וכ–5% נעזרים בבן או בת משפחה. רק אחוזים בודדים מהנשאלים בחרו בקרן הפנסיה של בן או בת הזוג.

"עובדים לא מתעניינים ומעורבים מספיק בקרן הפנסיה שלהם, זאת בעוד החיסכון הפנסיוני והטיפול בו ישפיעו בצורה משמעותית על איכות החיים של כל עובד במהלך שנות עבודתו וגם אחרי הפרישה", אמר בן יאיר. "כך נוצר מצב שבו הוא נדרש לקבל החלטות רבות וחשובות, לעתים ללא כלים או ידע מספק בנושא. אם בעבר המעסיק היה בוחר את התמהיל הפנסיוני לעובד, כיום האחריות היא של העובד עצמו".

"עם זאת, אנחנו עדיין חושבים שמבחינה ערכית, חשוב ליצור מחויבות והרגשת שייכות לארגון, חשוב שהמעסיק ימשיך לסייע לעובד גם כשמדובר בכיסוי הפנסיוני. כך העובד מרגיש שיש לו סביבת עבודה בטוחה ושקט נפשי, בנוסף למסלול פנסיוני מיטבי. המעסיק, זוכה בעובד מרוצה, שמחויב יותר לארגון".

תהליך הבחירה הפנסיונית מתחיל עם קליטתו של העובד, שלב בו המעסיק נדרש לפעול תוך שלושה חודשים, על פי חוק, כדי לוודא שלעובד יש פנסיה — בין אם מדובר בהמשך פנסיה קיימת או יצירת כיסוי פנסיוני חדש. בדבריו הציג בן יאיר פסק דין שקבע כי למעסיק יש מחויבות לבדוק אם העובד מבוטח בביטוח פנסיוני. אם העובד לא בחר באופן אקטיבי על המעסיק לבחור עבורו קרן פנסיה מאחת מקרנות הפנסיה הנבחרות.

לדבריו, יש שלושה פרמטרים שעל פיהם מומלץ לבחור את קרן הפנסיה של העובד: תשואה גבוהה, דמי ניהול ושירותיות. "תשואה גבוהה ניתן לראות כאשר בוחנים את התנהלות הפנסיה לאורך זמן, ואם יש פערים לאורך השנים", אמר בן יאיר. "לגבי גובה דמי הניהול — שוק ההון בחר ארבע קרנות פנסיה כברירת מחדל, וכך ניתן להציע לעובד דמי ניהול קבועים וסבירים במשך 10 שנים וללא אותיות קטנות.

"לגבי איכות השירות, מדובר בפרמטר חשוב גם למעסיק, כדי שאם צריך להגיש תביעה, יהיה למי לפנות. כל עוד העובד הוא חלק מהארגון, חשוב גם לבצע התאמות לאורך הזמן שבו העובד מועסק, בהתאם לשינוי הסטטוס המקצועי או האישי".

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן