"הטכנולוגיה תסייע למנהלים להשקיע יותר זמן באנשים"

ים דביר, מנכ"ל Paradox Israel: "הבינה המלאכותית לא תחליף את אנשי משאבי האנוש, אלא תפנה להם זמן לעסוק בדברים חשובים יותר"

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

כל עובד ועובדת במחלקות משאבי האנוש מכירים את התהליך: החברה נדרשת לגייס עובדים ומפרסמת מודעה. בעקבות זאת מקבלת המחלקה עשרות ומאות קורות חיים שצריך לקרוא, לסנן ואז לזמן לראיון. בכנס HRevolution של TheMarker המחלקה המסחרית הציג ים דביר, מנכ"ל Paradox Israel, טכנולוגיה פורצת דרך שנועדה מצד אחד לייעל את תהליכי הגיוס, ומצד שני תגרום למנהלים בארגון להשקיע יותר זמן באנשים ולא במחשבים.

"רובן המכריע של מחלקות הגיוס כיום נעזרות בתוכנות מבוססות תהליכים שלא תואמות את המציאות המשתנה", אמר דביר. "הפועל היוצא מכך הוא שהם מכלים את זמנם בביצוע משימות שחוזרות על עצמן ומאבדים מועמדים פוטנציאליים טובים בדרך. החדשות הטובות הן שכל זה עומד להשתנות, בעזרת 'המגייסת הווירטואלית' של Paradox".

"בעולם החדש המועמדים לא יחשפו משרות, אלא המשרות יגיעו אליהם, בשפה שלהם ולמקום שנוח להם", אמר דביר. "ההתאמה המדויקת תעשה תוך דקות ספורות. המגייסת תעשה את הסינון המקדים, תתזמן ראיונות ותתעל אותם. כשיתקרב מועד הראיון היא גם תתריע בפני המועמד. הכל יעשה באוטומציה מלאה".

דביר סיפר כי הטכנולוגיה כבר הוטמעה במאות חברות בעולם, ומדיווחים בשטח עולה שהיא חסכה למחלקת הגיוס חצי מהזמן בתהליך וביטלה חלק ניכר מהפעולות שחוזרות על עצמן. "אחת החברות שנהנית היום מהטכנולוגיה שלנו היא מקדונלד'ס, שם כל תהליך הגיוס ארך בממוצע 12 יום ודרש משאבים אנושיים עצומים", אמר. "כיום ההליך כולו התקצר ליומיים בלבד והוא יעיל להפליא".

"המשובים שקיבלנו היו מצוינים גם מצד המועמדים, ששמחו לנהל שיחות וירטואליות ממוקדות שקידמו אותם לראיונות. אנחנו מקדמים כעת ראייה עתידית וברור לנו שהמגמה הזו רק תגדל", הוסיף.