"עובדים מהעולם יכולים לשנות את חוקי המשחק"

מנכ"ל ארגון "מסע" הסביר מדוע חשוב לשלב עובדים ומתמחים יהודים מהתפוצות, וכיצד הדבר מסייע ליצירת צוותים מגוונים

גלי לויטה ליבוביץ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלי לויטה ליבוביץ
תוכן שיווקי

בהרצאה "משנים את כללי המשחק — שילוב הון אנושי בינלאומי בחברות בישראל", הסביר מנכ"ל "מסע", עופר גוטמן, מדוע חשוב שחברות ישראליות יקפידו לגייס הון אנושי בינלאומי. ארגון מסע מיסודן של הסוכנות היהודית וממשלת ישראל, מביא לישראל מידי שנה כ–12 אלף משתתפים לתוכניות ארוכות, בין חודשיים לשנה, מתוכם כ–3,000 עובדים ומתמחים לתכניות מסע קריירה.

גוטמן הציג בהרצאה דוגמה שהראתה כיצד רעיון של עובד חדש יכול להוביל לפריצת דרך — שימוש בבדים האנטי־בקטריאליים של חברת סונוביה ליצירת מסכות בשנת 2019. מדובר ברעיון של רופא יהודי בריטי (שהגיע לישראל במסגרת "מסע — קריירה"), שנהפך לרלוונטי כמה חודשים אחרי, עם פרוץ מגפת הקורונה. בזמן המשבר הכלכלי שנוצר בחודשי המגפה הונפקה חברת סונוביה בנאסד"ק.

"מטרתו של ארגון מסע היא לעזור לארגונים וחברות לאתר עובדים עם ערך מוסף, שיכולים לסייע בשינוי כללי המשחק", סיפר גוטמן. "חברות רבות נמנעות מצירוף עובדים בינלאומיים לשורותיהן. מדובר בעובד שצריך ויזה, מגורים וכלכלה, וצריך לדאוג לו. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. כל ארגון שמצטרף ל'מסע', זוכה למענה לעובד — החל מוויזה, מגורים וביטוח רפואי ועד טיולים ברחבי הארץ ולימודים באולפן. זה לא תהליך פשוט, ואין ספק כי יש לא מעט אתגרים ויחד עם זאת, אלפי המשתתפים והבוגרים שהצליחו, השתלבו היטב בשוק העבודה בישראל, וסיפקו ערך מוסף לחברה, מוכיחים שאפשר. עד היום הגיעו לישראל למעלה מ–170 אלף משתתפים מ–60 מדינות. תרומתם של המשתתפים נאמדת ב–2.3 מיליארד שקל בשנה".