להגשים חלומות בלי לוותר על יום אחד של עבודה

נמרוד דין קיכל מאמין כי חופש ואפשרות לעבודה מרחוק הם המפתח לעובד מרוצה

נועה הראל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד דין קיכלצילום: רמי שלוש
נועה הראל
תוכן שיווקי

איסלנד, האיים מלדיביים, קרואטיה, אינדונזיה ומרוקו — אלו הן המדינות שמהן עבד באחרונה נמרוד דין קיכל, נווד דיגיטלי, מייסד קהילת "נוודים דיגיטליים ישראל", המונה מעל 25 אלף חברים. לדבריו, הקהילה פרצה כבר את גבולות האינטרנט. "עסקים וחברות רבות הבינו שיש לעובד עוד דברים רבים בחיים מחוץ לעבודה שלו. נווד דיגיטלי הוא כל מי שהמעסיק שלו לא מכתיב לו מקום עבודה, ויכול לעשות את עבודתו בעזרת אמצעים טכנולוגיים כאלה ואחרים — ללא תלות במיקומו הפיזי".

בכנס HRevolution של TheMarker המחלקה המסחרית, סיפר קיכל כי לפני כשמונה שנים התחיל במסע ללא תאריך סיום — במטרה להגיע לכל 196 המדינות בעולם. כיום, עם 101 מדינות ברזומה, הוא מסביר כי נוודות דיגיטלית היא לא רק טיולים בעולם, אלא חופש. "החופש לבלות יותר עם המשפחה והחברים, לשלוט במיקום, בזמן, במזג האוויר ובעלויות המחיה. העובד יכול להגשים את החלומות הגדולים שלו, בלי לוותר על יום אחד של עבודה", אמר.

בדבריו ציין קיכל מדינות כמו קרואטיה וגיאורגיה, הסובלות מהגירה שלילית, והשכילו להזמין אליהן נוודים דיגיטליים ועובדים במתכונת של עבודה מרחוק, כדי לחזק ולהניע את הכלכלה: "בגיאורגיה, השכר הממוצע לחודש הוא 350 דולר. אפשר בקלות להבין מהי המשמעות הכלכלית למדינה כזאת כשמתכנת מעמק הסיליקון מגיע לחיות בה לתקופה מסוימת, עם משכורת של 10,000 דולר".

לדבריו, לא רק מדינות, גם עשרות ואלפי חברות בעולם הבינו את המשמעות הכלכלית של העבודה מרחוק. "פחות הוצאות, פחות זיהום אוויר, פחות עלויות תפעול, ולעתים אף פחות משכורות. כלומר, עובדים שמעדיפים לקבל את המשכורת שלהם במטבע של חופש, מאשר אחוז לפה או לשם בשכר".

יתרון נוסף לאותן חברות המציעות עבודה מרחוק הוא המגוון הרחב. "האתגר הגדול של משאבי האנוש בישראל הוא גיוס כוח אדם איכותי. אני מציע לפתוח כל משרה לאפשרות של Remote. בהחלטה אחת, יהיו לכם לא 8 מיליון אפשרויות גיוס — אלא 8 מיליארד".